şükela:  tümü | bugün soru sor
 • piyasada hakettiği değeri görmeyen, bitcoinden bağımsız kendi blockchaini olan kripto para.
  fiyatlar dip yapmışken alıp saklayın, pişman olmazsınız.
  qtum
 • cok saglam bir takima sahip gelecegi en parlak kriptolardan biri.

  bunu begenen sunlari da begendi: neo, omg, iota, monero, vtc.
 • kendilerinin 1 ay içinde 50$ olmasını bekliyorum. ytd. an itibariyle 30$

  edit: 1 ay değil bir kaç güne hedefi geçtik. şu an da 61 $ (19.12.17 19:07)
 • bana iki gecede 400$ kar yaptıran kripto para birimi.

  aldığımda 17$ idi iki gece sonra su anda 30$. birkaç ay sonra 100$ ı bulacağını düsünüyorum. yatırım tavsiyesi değil ama.
 • an itibariyle bithumb ile bittrex arasindaki fiyat farki %32.76.
 • dikkat edilirse burada övülen bu para benzeri soyut varlıklar sürkeli olarak satın alınan lar tarafından övülmekte bilindiği üzere ne kadar çok satın alınırsa fiyatı artar haliyle elden çıkarmak kolay olur yani diyeceğim şu bu oyunda kimse size demesede altınıza adam bulmanız çoook ama çok önemli bulamadığınız gün patladığınız gündür . elbette birde terseten bakmak gerkirki bu meretleri hiç almayanlar da sürekli kötülemede yok olup gideceği ve arkasında bırakacağı enkaz insanları görüp eee biz demedikmi hazzını yaşama ümidi ile beklemekte bu da işin ayrı bir psikopatlığı yani nereden baksan şeytan işi iki ucu kakalı değnek .yinede şuı sıra alan memnun satan daha memnunsa benim için sorun yok.
 • orta vadede 200 dolar üstünü görecek
 • bugün yükselişe geçeceğini düşündüğüm coin. macd ve rsi indkatörleri yukarı yönlü bir kırılmanın habercisi gibi. zaten bollinger bandında dip seviyede kendisi şuan. 4 saatlik grafikte durumlar böyle. kendisine kutlu yürüyüşünde başarılar diliyorum.
  not: yatırım tavsiyesi değildir.

  edit: anlık patlamayı yapıp 56 dolar bandına yükseldi. bu seviyeden riske girmek istemeyenler karını realize edebilir.
 • bitcoin'in yükselişine de düşüşüne de çok fazla tepki vermeyip kararlı bir şekilde duran coin/platform.

  qtum aslında uzun zamandır radarımda duran ve daha önce oldukça ucuza alıp sonra yüzde 40'a yakın karla sattığım bir coin. ama ben hala qtum'un olması gereken değerinin daha altında olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle hala bir miktar qtum tutuyorum cüzdanımda. platformun ve coin'in detaylarına gelince;
  teknik detayını çok fazla bilmiyorum ama qtum için bitcoin ve ethereum arası hybrid bir blockchain teknolojisi olduğu söyleniyor. ekibinin içinde anthony di ıorio gibi önemli bir isim mevcut. (ethereum co-founder, jaxx founder) aynı zamanda her ne kadar nefret etsem de kripto para piyasası için önemli bir isim olan roger ver (bcash founder. evet, bcash) de qtum'un adviser'ları arasında. qtum altyapısıyla hali hazırda 15'ten fazla uygulama mevcut. (bazıları geliştirme aşamasında) buna rağmen qtum öyle aman aman bir çıkış göstermedi. (tabi ki aralık ayındaki hayvani çıkışını biliyorum. ama o normal bir yükseliş değildi. sonrasında da bir daha aynı performansı gösteremedi. çoğunlukla yatay bir seyir izliyor.)

  proof of stake mantığıyla çalışıyor ve cüzdan sahiplerine hesapta tuttukları her qtum için belirli bir ödeme yapıyor. yalnız bu ödeme o kadar az ki çok ciddi yatırım yapmadıkça qtum stake ederek düzenli bir gelir elde etmek imkansız. (çok ucuzken almadıysanız tabi.) en çok karşılaştırılan rakibi neo qtum'dan daha cömert. (ve hatta stellar lumens bile)

  bir çok platformun aksine "biz şunu yapacağız, bunu yapacağız" demek yerine her şeyiyle hazır bir platform. harika çalışan masaüstü core cüzdanları, tasarımı berbat olsa da düzgün çalışan mobil cüzdanları mevcut. yakında cüzdanında 10 ve üstü qtum bulunduranlara airdrop dağıtacaklar. qtum fiyatlarına yansıyabilir bu.

  şöyle bir problemi var yalnız;
  eğer mobil cüzdanlarını kullanıyorsanız mobil cüzdanı core cüzdana olduğu gibi aktarmak imkansız. (veya ben bir yolunu bulamadım hala.) ikisi de birbirinden ayrı cüzdan olmak zorunda. tabi ki normal transfer işlemiyle halledilebilir ama ben istiyorum ki aynı cüzdanı hem mobil'de hem de masaüstünde kullanabileyim.
 • singapur merkezli qtum vaktı tarafından desteklenen qtum, blok zincir teknolojisini kullanan açık kaynak kodlu bir platformdur. qtum, hibrit blockchain uygulama projesidir. qtum’un çekirdek teknolojisi, proof of stake (pos), ethereum sanal makinesi (evm) ve bitcoin çekirdeği de olmak üzere, çok sayıda sanal cihazlara imkân sağlayan hesap soyutlama katmanını kullanmayı amaçlar. merkezi olmayan uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri baz alarak, üzerinde çalışmasına ve geliştiriciler için sağlam bir ortam sunmaya olanak sağlayacağına inanılmaktadır.

  temel teknoloji, bitcoin çekirdeği ve evm’nin ‘’harcanmayan işlem çıkışı’’ modeli ile köprü vazifesi gören ‘’hesap özeti katmanı’’ kullanır.

  qtum vakfı, iş dünyasına açık kamu blockchain’i olmanın peşinde. geliştirme çabaları, bu projeyi imalat, endüstriyel lojistik, finans, sahtecilikten koruma, mobil telekomünikasyon gibi farklı sektörlere pazarlanmasını sağlayacak.

  qtum, ethereum blockchain’i ile karşılaştırıldığında, merkezi olmayan uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri yürüten, turing komple bir blockchain yığını sağlamaktadır. bununla beraber, ethereum’dan farklı olarak qtum, bitcoin için kurulan utxo işlem modeli örnek alınarak tasarlanmıştır. ayrıca qtum, iş kabulü için daha pratik bir algoritma olan proof of stake’i kullanır.

  qtum, eski kurumların ve kurulu sektörlerin blockchain teknolojisi ile arabirim yapmasını daha rahat bir hale getirmektedir. kullanıcılar kendi dijital paraları oluşturabilir ve ıco düzenleyebilir.

  qtum, akademik partnerleri ile iş birliği içerisinde, iş akıllı sözleşmeleri geliştirip iş akışını standart bir hale getirmek için metotlar ve araçlar geliştirir. akıllı sözleşmeleri işlenebilir bir kıvama getirmek için okunabilir olan anlaşmaların, resmi bir şekilde doğruluğunun kabul edilebilir çevirisini, bunların koşul, hüküm ve unsurlarının hatalara dayanıklı spesifikasyonunu içermektedir.

  kaynak