şükela:  tümü | bugün
  • e3 2016'ta duyurulan yeni quake oyunu. e-spor oyunu olacakmış. senaryo yok galiba.

trailer
  • quake serisinin az önce duyurulan yeni oyunu.
  • overwatch'a selam çakmış id software. carmack gidince bunlara bi can geldi, kan geldi niyeyse.
  • sahsimi heyecanlandiran oyun.

anarki isimli ibne karakteri de bir sekilde oyunda gecirsinler.
  • trailer'ına bakarak sınıf tabanlı olacağına dair korkularım oluştu. umarım öyle bir saçmalığa girişmezler. quake lan bu. bu arada, doom'un multiplayer'ının niye bokum gibi olduğu da anlaşılmış oldu böylece.
  • gecmis oyunlarin gunumuze uyarlanmasina dair sevindiren orneklerdendir.

quake 3 arenanin dinamiklerini koruyabilirlerse kuskusuz basarili olacaktir. bana gore quake in basarili olmasinin ve fark yaratmasinin yegane sebebi oyunun hizi. seri hareketler, durmadan analiz. efsane oyun!
  • trailerin sonunda ranger i bicen sanirim visor. bu ikisini gordum ya doom la phobos da gelirse kadro tamamlanir. kaykayci ibne anarki de katilabilir. sisman yenge lucy insallah oyunda olmaz. mavi sacli ablanin ismi ise nyx.
  • 10 yıldan fazla bir süredir hasreti çekilen arena shooter'a yeni unreal tournament ile beraber gelecek taze kan. e-spor ortamının sınıflı ya da kahramanlı oyunlardan ibaret olduğu şu günlerde eski günlerdeki gibi herkesin aynı anda onlarca silah taşıyabildiği ve istediği an istediği silaha geçebildiği arena shooter'lara taze kanın gelecek olması gayet güzel görünüyor. tahminimce tam aaa fiyatına sürülecek; ancak biraz daha ulaşılabilir bir fiyattan olursa e-spor için mükemmel olacak.
  • yemin ediyorum elim ayağım titredi lan, o nasıl bi trailer , olm o ney oyle yaa? bi film izleyecektim, ses sitemim de bağlıydı monitöre. abbooo! gerek müzikleri gerek trailer da verdikleri detaylarla büyülendim.

hayatımda oynadığım tek oyundur quake (bütün o half-life, counter strike, age of seriler vs de dahil) gidip oyun konsolu alıcam bu yaştan sonra.

not: konsol tavsiyesi alırım :)

bahsettiğim trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sa-6fqynkzo *
  • 120 hz destekli, quake 3'ten tanıdığımız (anarki, xaero gibi) karakterlere bazı overwatch'vari özel yetenekler getirilmiş, bildiğimiz alıştığımız silahları içeren (nailgun, railgun, plasma, rocket launcher) bol bunny hop'lu ve rocket jump'lı yeni quake.

ha bu arada (şimdilik) pc exclusive olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

her ne kadar oynanış videoları bana şiddetle unreal tournament'i anımsatsa da, yıllardır quake, painkiller gibi arena fps'lerinin fanı olan şansım adına, ben bu oyundan çok fena umutluyum arkadaş. yıllardır e-spor camiasının eksikliğini çektiği arena tarzı klasik fps'lere hem de bizzat id software tarafından yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

sadece ranger isimli karakter için free to play olan, diğer karakterleri oynayabilmek için de champions pack'i satın almanız gerekecek oyunun 6 nisan perşembe günü kapalı beta'sı açılacak. umarım deneyimleme fırsatım olur. başvurmak için link;

https://quake.bethesda.net/en/signup