şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce tanıtıldı. yapay zeka ünitesi 4. nesil ve rakiplerine göre 2 kat iyi olduğu söylendi. henüz test etme imkanım olmadı. yarın sabah verecekler. performans, şarj, kamera vs fena halde merak ediyorum.
 • oncelikle ba$lik standardizasyonu icin (bkz: qualcomm snapdragon 855)

  kendisinden cok bele$ tanitim tatilini merak ediyorum. yapay zekayi falan salla, bol bol vlog cek upload et reyizzz, ig story’lerini de bo$ gecmeyelim.... :))

  (bkz: #84017045)
 • 5g modeme sahip ilk yonga setidir.

  https://mini.donanimhaber.com/…duyuruldu--136157828
 • oneplus markası ile piyasaya ilk çıkan platform olacak gibi. az önce firmanın ceo’su pete lau açıkladı.
 • 5g muhabbeti 2019 hatta 2020'ye kadar gimmick olarak kalmaya mahkum, cunku dogru duzgun altyapi yok ve kolay kolay da olmayacak. $u yaziya hak vermek lazim: https://www.theverge.com/…velopment-roadmap-network

  qualcomm'un elinden gelen bu. guclu, hizli bir soc yapma yari$inda zaten havlu atmi$ durumda, acigi 5g modem'le kapatmaya cali$iyor. mu$teriye katma deger: marjinal!... geciniz!...
 • 5g modem 855 soc’sine entegre değil bu atlanan çok önemli bir detay. soc’nin içerisinde 4g modem var fakat 5g desteği için qualcomm x50 adında farklı bir modem eklenmesi lazım telefona. 2. bir modem ne demektir açıklayayım.
  -anakartta alan yiyeceğinden batarya kapasitesinin zorunlu olarak düşürülmesi.
  -bu da yetmezmiş gibi soc’ye entegre olmadığından daha verimsiz olacak.
  -5g’nin kendisi zaten batarya canavarı olacak. menzili çok düşük olduğundan neredeyse hiç bir yerde full çekim alamayacaksınız uzun yıllar. 1 bar çeken 5g bataryayı bildiğiniz yok eder.
  kısaca 5g’ye bağlandığınız anda şarjınızın su gibi gitmesini izleyebileceksiniz. büyük markaların tepe modellerinde bu nedenle 855 kullanacağını fakat 5g desteği vermeyeceğini düşünüyorum. tabii android tarafında sidik yarıştırmak moda olduğundan manasız bir şekilde hepsi bir birini kopyalayıp gereksiz hatta zararlı olduğu halde 5g entegre ederlerse şaşırmam. apple yıllardır ayrı modem kullanıyor fakat iphone x ile birlikte garip bir ana kart tasarımına geçtiklerinden dolayı modemin kapladığı yer aşırı önemli değil artık. modemde enerji verimililiği apple için hala sorun olduğundan dolayı kapılar ardında kendi 5g modemlerini geliştirdiklerine adım gibi eminim.
 • bu arada oneplus bunu ilk kullanan olmayacagi $eklinde kendini duzeltti: https://www.engadget.com/…dragon-855-phone-mistake/

  (bkz: epic fail)
 • qualcomm işlemci üretiyor, hakkı alkan kamera performansını merak ediyor.

  işlemcinin yapay zeka ünitesi gelişince telefon daha zeki oluyor sanıyor sanırım. bu kafalar güzel, istiyorum
 • 1-3-4 taktiği ile sahaya çıkan ilk işlemcidir..

  https://s1.eksiup.com/67c435360944.jpg
 • her sene hatta 6 ayda bir bişeyleri % bilmem kaç azaltıp başka bir şeyleri % x artırıp yeni isimle karşımıza çıkan ürünler silsilesinin baş tacı.
  yav biraz bekleyip direk 900e geçsek olmaz mı?:)