şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fbi'ın eğitim akademisinin bulunduğu şehir. maryland'e dahildir.
 • içimde homeland reloaded hissi uyandıran dizi. tırt bir şey çıkma ihtimali yüksek. ha güzel olursa gelir buraya tükürdüğümü yalarım.
 • ülkeye bir terörist saldırı oluyor ve başroldeki hintli güzelimiz bu saldırıdan sorumlu tutuluyor. sonra onu hapse götüren kadın ajan sayesinde kaçmayı başarıyor. bundan sonraki görevi gerçeği ortaya çıkarmak, saldırının sorumlularını bulmak. böyle yazınca aklıma bourne geldi. gerçi bourne'dan 70 sene önce hitchcock masumların suçlandıktan sonra kendilerini temize çıkarma konusunu sıkça anlatmıştı. netflix ve hbo'nun dizileri dururken ulusal kanalların dizilerine pek bakmıyorum ama buna bir bakarım. başroldeki aktris pek güzel, hindistan'dan transfer edilmiş. onun için bir bakarım. ama muhtemelen dizi dandik çıkacak. gerçi başroldeki aktris "25 senaryodan bunu seçtim" demiş röportajında. bakalım "seçe seçe bunu mu seçtin?" diye sordurtacak mı?

  edit: aptalca deniyor, eğlenceli ama zeki değil deniyor dizi için. yanılmamışım, dandik çıktı. gene de ilk bölüme bakacağım.
 • ilk bölümü malum ortamlara düşmüş polisiye dizimiz.

  edit: @sinyorladyas ile ortak olan 1x1 çevirisini iki ana kaynağa yükledik.
 • ilk bölümü gayet güzel ilerlemiş. bende ikinci bölüm üzerine merak uyandırdı. eksikleri tabii ki var. örneğin oyunculukların yetersiz kaldığı alanlar olmuş. başrol kıza bakıyorsun bir an çok sert ben çok iyiyim süper coolum havalarında diğer sahnede ben yapmadım diye ağlayabiliyor. erkek oyuncuları sanki podyumdan gel iki sahne çekicez diye çağırmışlar. kapalı kızımız bende sorun var diye bağırıyor resmen.

  neyini beğendin denirse, konusu güzeldi, heyecanlı gitti, ajan, aksiyon işlerini çok aynı konu üzerinden gitmedikleri sürece seviyorum. oyunculuklar üzerine çabalanırsa zevkli bir sezon geçirtebilir.
 • basit, dandik falan ama yine de vakit gecirten dizi. ama ilk bolumun sonundaki su sapkayla kafayi one egip, yuzunu ortup gizli gizli yurume tribin yok mu, sen ki ajansin, bunun dikkat cekmeyecegini dusunuyorsan ben senin aldigin egitime tukureyim.
 • dandik bir dizi. ama sıkmadan izleniyor. klişelerle doldurulmuş ama klişeleri o kadar da rahatsız etmedi ilk bölümde. 11 eylül'le epey bağlantılı, ki 11 eylül'ü konu alan film - dizileri sevdiğimi söyleyemem. zira genelde propagandist ve ırkçı oluyor bu yapımlar. bunda bir ırkçılık görmedim henüz. dizinin sırtını dayadığı hintli güzelimiz diziyi taşımayı başarıyor. ingilizcesinin de maşallahı var, aksanını fark edemedim. bourne demiştim yukarıda. hintli güzelimizin röportajını okudum. o da karakteri için dişi bourne diyor da ilk bölümde bourne'un yeteneklerinin karşılığını güzelimizde göremedim. ama evet, parrish midir nedir; bourne gibi her şeyini verdiği kurum tarafından ihanete uğruyor; bourne gibi öldürülmeye çalışılıyor; bourne gibi kaçıp gerçeği ortaya çıkarmaya çalışıyor. bu yazdıklarım spoiler değil. hepsi fragmanda mevcut. yalnız bir hintlinin "amerika'yı korumak en büyük hayalimdi" demesi çok ilginç (galiba). şahsen ülkem dışında bir yeri koruyacaksam bu hiçbir zaman abd, ingiltere, fransa gibi sömürgeci bir ülke olmaz. ama tabii sonuçta bir dizi bu. gerçi illaki vardır parrish gibileri.

  dizi belli ki rahmetli "lost" dizisi gibi her bölüm geçmiş-şimdiki zaman arasında gidip gelecek. ilk 2 bölümde öyle bir kurgu oluşturulmuş. 9 ay öncesine gidip eğitimler gösteriliyor, entrikalar döşeniyor, karakterlerin ilişkileri oturtuluyor; sonra şimdiki zamana dönüp parrish'in suçluyu bulmaya çalışmasına odaklanıyor. entrikası eh işte. en azından dizinin ilk bölümlerini izlenir kılabilmişler. muhtemelen sıkmadan ilk sezonu biter, 2.sezonda düşüşe geçer. bir açılım yapamazlarsa ellerindeki öykü öyle sezonlarca dayanacak bir öykü değil zira.
 • en sevdiğim dizi türü olan "ekşicilerin dandik diye nitelendirdiği diziler" klasmanıyla kesinlikle izleyeceğim dizi. dikkat ettim ben bi 24'ü çok sevdiysem, bi the following sevdiysem, bi gang related sevdiysem hepsine ekşiciler dandik demiş. şimdi bakıyorum bu diziye de dandik, klişe falan başlamışlar. demek ki çok seveceğim.
 • ilginç bir dizi.
  laf olsun diye bir bakayım dedim, sardı beni ve devam edeceğim.
  biraz geçmişe dönüş, geleceğe geliş derken pin-pon topu misali kafayı karıştırıyor ama konusu ilginç herşeyden evvel.