şükela:  tümü | bugün
  • hormon ve içgüdü farklılığı yüzünden kaynaklanan durumdur.

evet bazen bir abaküs gibi anlaşılır ve sade olabiliyolar fakat kaos yaratmak istediklerinde quantum fiziği daha anlaşılır daha basit geliyor insana.
    bildiğin kanırtıyolar adamı.

mesela freud; "30 yıldır insan ruhunu araştırıyorum, kadınların ne istediğini hala anlayamadım. kadınlar ne ister?" demiş.
    adam kadınları çözemeden göçmüş gitmiş bu dünyadan.
  • hiç boşuna kasmayın. kadınları ne freud, ne siz, ne de başka bir erkek çözebilir.
    onların kodları farklı. "erkekler marstan kadınlar venüsten" diye kitaplar yazıldı ama saptama yanlıştı.
    aslında tüm mesele şu:
    --- spoiler ---

havva şeytana uyarak, ademde ve kendisinde olmayan şeytani kodları sistemine dahil etti.

--- spoiler ---

kadını anlayan şeytanı da anlar, veya tam tersi!
    yoksa ne güzel şimdi hepimiz cennette huri kovalıyor olacaktık!
  • çok anlaşılır bir yapıyı anlayamamaktır

sigmund freud'un 30 sene boyunca anlayamadığı kadın ruhu aslında çok çok anlaşılırdır. karmaşıklaştıran yine biz insanlar.
    bir kadın sevdiğinden; sevgi, saygı, sadakat yani bunların toplamı da gerçekten samimiyet bekler, ailesinden sonra onun her zaman arkasında olduğunuzu hissettirmenizi bekler manevi bir güç kalkanı gibi.
    bunu da anlamanız öyle atla deve değildir açık yüreklilikle söyler belli eder.
    her şeyi karmaşıklaştırdığımız için cevabın bu kadar kolay olduğuna belki de inanamıyoruz ama cevap bu.

yani demem o ki sigmund freud lara kuantum lara kadar gitmeye hiç gerek yok yanı başınızdaki insanı gerçekten dinlemeniz ve iyi gözlemlemeniz size cevabı buldurur.

edit: imla
  • -kıllarım üç metre oldu hayatım.
    -hayatım avrupalı kadınların hiçbiri kıllarını almıyor.
    (neden avrupalı kadınları üstün görüyor, hem onları nereden biliyor, neyse en azından modern.)

-canım kilo almış mıyım.gözlerimin etrafında kaz ayakları var artık.
    -çok zayıftın bebeğim bir dirhem et bin ayıp örter. hala ve hep çok güzelsin beraber yaşlanalım.
    (zayıf sevmiyorsa neden söylemedi, ayıp mı yaşlılık mı? sevmesem bir saniye durmam giderim.)

-canım çorabım kaçtı.
    -sana yeni çorap alalım şuradan.
    (iyi ki bende oje var demedi, mağazaya girecek sandım bi an dışarıda bekliyor bu haline bayılıyorum.)

-canım kuantum çok mu zor ben biraz çalıştım kolaya benziyor.
    -değil hayatım ben sana anlatırım.
    ( anlatsın ben de sevecen sevecen dinleyim hevesini alsın, daha beni anlamıyor.)
  • beynin farklı bölümlerinin * işlevsel farklılıklarından mütevellit hormon sistemi kökenli bakış açılarından *kaynaklanan durumdur*..

işin ilginç yanı ise, bazen kadınların kendilerini, hatta bazen de hemcinslerini bile anlamamasıdır..
    (bkz: döner istiyorum ama dönmesin istiyorum)
    (bkz: seni yakalamak istiyorum ama kovalamak istemiyorum)

duygusal empati kurmak istediği bir anda bilişsel empati kurarak kendi düşüncenize göre doğruları söylemenizden bile rahatsız olabilirler.. dinlemek bile bu kadar zorken bırakın anlamayı.. (bkz: ba dum tsss)

bu arada * katılıyorum atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun/@ayysche

bonus: kuantum fiziğinde gözlemci etkisini anlayabiliyorsanız, gerisini pek de düşünmeyin, yaşayın.. unutmayın ki; kadınlar anlaşılmak değil, sevilmek içindir..