şükela:  tümü | bugün
 • yillar once star'da gosterilmis olan ve nasil akil edip de gosterdiklerine hayret ettigim super hos yabanci dizi..yanlislikla devamli zaman yolculuguna mahkum olmus bir bilimadaminin maceralarini anlatirdi bu dizi, her bolumde adam baska bir zamana gider ve baska bir kisinin kimligine burunurdu ve o kisinin hayatindaki sorunu cozmeden de o vucuttan cikamazdi gariban..buna yardim eden bir de gelecekten bir sekil ona gorunen bir yardimcisi vardi devamli naz cekerdi buna..60larda yasli bir zenci, ya da hamile bir genckiz olmak zorunda kaldigi bolumler vardi, adam caresiz dumurdan dumura da kosardi bazi bazi..acayip eglenceli bir diziydi olsa da seyretsek dedirtir yine..
 • amerikan dizi yapimcilik tarihinin en akli basinda ve duzgun sci-fi sinema filmi siddetindeki dizisi.
 • dizinin basrol oyuncusu (sam beckett rolunde) ve yonetmeni icin (bkz: scott bakula)
 • dizinin başrol oyuncusu kadın kişiliğine büründüğü bölümler bir yana her bölümde ne yapıp yapıp bir kızla işi pişirirdi. hatta bir keresinde vietnamda bir gazeteci kızla pişireyazıyordu da kız ölüyordu.
  hoş diziydi. elinde palmı olan tipte pek çapkın bir tipti, görünmez olmanın avantajlarından yararlanıp sarkardı ona buna. hatta sam e bile laf attı kadın olduğu bölümlerden birinde.
  yıllar sonra american beautyde scott bakulayı gay rolünde görünce az gülmemiştik.
 • ilk sezon dvd seti abd 'de 8 haziran 'da piyasaya cikacak olan dizi.
 • zamanında stra'da yayınlandığında kaçırmamak için evdekilerle kavga ettiğim dizi... (karşısında cenk koray'lı tele kutu vardı)
  unutamadığım bölümünde sam kendini sakin bir kasabada buluyo ve orda bulunma amacını bi türlü anlayamıyordu. geceleri sıkı sık garip rüyalar gören sam gördüğü en garip rüyayı kaldığı evin sahibinin oğluna anlatmıştı... içinde şeytanın ruhu olan bi araba sam'i öldürmeye çalışır, sam boş sokaklarda arabadan kaçar ve tam ezilecekken uyanır ve bunun bi rüya olduğunu anlar... sam bölümün sonunda rüyalarını anlattığı çocuğun adını sormayı aklına getiriyodu. çocuğun adı stephen soyadı da king'di...
 • çocukluğumdan aklımda kalan nadide güzel dizilerden biri. bir de her bölümün sonunda sam'in önümüzdeki bölümde hangi insan sıfatına büründüğünü gösterirlerdi ve biz de merak ederdik. aynaların da dizideki önemi büyüktü, sam'in içine girdiği insanın yüzünü ancak aynalar sayesinde görürdük.
 • cnbc-e'nin neden hala yayınlamadığını anlamadığım, her bölümü ayrı olaylı, kaliteli dizi.
 • zamanında ilk 2-3 bölümünü indirdiğim ama seyredince eski tadı alamadığım dizi. çocukluğumuzda sihirli bir şey izlermiş gibi izler ve çok severdik ama şimdi seyredince çok fazla 80'lerin etkisi hissedilen, bilim kurgu yanı zayıf orta karar bir dizi seyrediyormuş gibi hissettim. çocukluk hayallerimizi bozmamak için sildim indirdiğim bölümleri, seyretmedim gerisini. belki dvd kopyalarından daha fazla tad almak mümkündür zira benim seyrettiklerimin kalitesi kötüydü.
 • ingilizce'de büyük ve ani ilerleme anlamına gelen mecazî deyiş.

  örnek: the invention of transistors was a quantum leap in technology.