şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:
    11:45 itibariyle; beşiktaş yöneticisi şafak mahmutyazıcıoğlu tarafından aspor tv canlı yayınında; quaresma'nın hukuki hakkını kullandığı, konunun gizli olmadığı, kap'a da bildirildiği açıklanmıştır.

serdar sarıdağ'ın haberine göre quaresma'nın aldığı idari cezalardan ötürü beşiktaş'ı fifa'ya şikayet etme olayı.

"siyah-beyazlı yönetim 2.5 sezonda 25 sarı ve 3 kırmızı kart gören portekizli yıldıza 350 bin euro para cezası kesti.

skorer'de yer alan habere göre, 34 yaşındaki yıldız oyuncu verilen disiplin cezaları nedeniyle beşiktaş'ı fıfa'ya şikayet etti.

beşiktaş ile 2020 yılına kadar sözleşmesi olan ve yıllık 2 milyon 100 bin euro alan quaresma verilen cezaya karşı çıkarak, fıfa'dan cezanın iptal edilmesini istedi. "

kaynaklar:
    https://www.ntv.com.tr/…etti,v6ucky1qgkmagnx1izcfha
    http://www.milliyet.com.tr/…s-2610402-skorergaleri/
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…_ya_sikayet_etti.html
    http://www.fanatik.com.tr/…-ya-sikayet-etti-1350690

son edit: haber zaten doğrulandı da, ben medya okur yazarlığı ve habercilikle alakalı küçük bir dip not düşeyim. özel haber diye nitelendirdiğimiz her haberin tek bir kaynağı ve sahibi olur. mesele farklı gruplara ait yayın organların bu haberi teyit edip yayınlaması ve bir bakıma doğrulamasıdır. evet haberin sahibi tek bir kişi ama ben dört ayrı kaynak verdim. kısa bir araştırma ile bunu 40 ayrı kaynağa da çıkartabilirsiniz. bu da gösterir ki, bu haber onlarca haberci tarafından bir şekilde teyit edilmiş ve bu sayede kendi yayın organlarında yayınlanmış.
  • sözleşmesinde yazılı ise boş beleş şikayettir.
  • haberin doğru olduğunu farzedersek ben şu futbolcuların verilen cezalara, ödeme yapılmamasına, primlerin yatırılmamasına vs. gibi konulara neden hep susmak zorunda olduğunu anlamıyorum.

yani bu adam profesyonel olarak bu işi yapıyor. evet yüksek miktarda ücret alıyorlar ama o yetenekte, o profesyonellikte adamlar fazla olmadığı için alıyorlar. kaç tane quaresma var? bugün ünlü şirketlerin ceo'ları da yıllık primlerle vs. daha az para almıyorlar ki. adam işini yaparken de kendine haksızlık yapıldığını düşündüğünde hakkını aramasında ne gibi bir sıkıntı olabilir anlamıyorum. bu adamın da ailesi var, çoluk çocuğu var, döndürdüğü bir maddi düzeni var. bunun kulübü, taraftarı, renkleri sevmemekle bir alakası yokki. sen kulüp başkanı, menejer olarak kulübün paralarını cukkala, çarçur et, ben futbolcu olarak alacağımdan feragat edeyim..

bize göre futbolcu hep idare etmeli, sesini çıkarmamalı, alacakları için kulübü mahkemeye vermemeli, böyle olunca da "vefalı çocuk", veya "aslansın, kaplansın" denmeli, aksi durumda ise paragöz ve haysiyetsiz adlandırılmalı..

ben futbolcu olsam asla hakkımı yedirtmem, çatır çatır da hakkımı arardım..

not: van hooijdonk
  • 10 kilometre öteden yalan olduğu belli olan haber. bunu cidiye alıp buraya taşımak da nasıl bir kafanın ürünü, bilemedim.

not: gomisrodriguesfeghoulispor.

edit: beş ayrı kaynaktan verildiği için doğru olan habermiş. la daha geçen askerlik süresinin uzadığına dair 80 ayrı kaynaktan son dakika geçmedi mi? sonradan da genelkurmay yalanlama yazısını göndermedi mi o kaynaklara? ne diyosunuz olum siz!!?

edit 2: doğru habermiş. medya yalancı çoban olunca biz de hiç bir haberin doğruluğundan emin olamıyoruz.
  • (bkz: sözlük yazarlığı ne güzel lan her şeyi biliyorsun)

beş ayrı kaynağın yazmasına rağmen haberin yalan olduğuna hüküm verilmiş. haberin yalan olduğuna hüküm verenler kim? sözlük yazarları. kim kim?? sözlük yazarları. başka sorum yok hakim bey. (salonda gülüşmeler).

son dakika: beşiktaşlı yönetici haberi teyit etmiş hahaha. link.

demin bana sallayanlar şimdi gelip elimi öpsün. yazdıklarınızı silip kaçmayın ha. sözlük yazarlığı ne güzel lan her şeyi biliyorsun hahaha.
  • ortada bir haksızlık olduğuna inanmışsa ve kulüple iletişime geçip çözememişse, en doğal hakkıdır. quaresma beşiktaş kulübünden zengin değil. elbette hakkını arayacak.
  • ben olayın fifa'sında değilim de, quaresma'nın attığı tekmelerin yarısı cezalandırılmış olsa, oyuncu herhalde beşiktaş kulübüne borçlu çıkardı. hakemler iyi kurtarmış adamı gerçekten.
  • ulan yonetici aciklamis iste, daha ne yalan haberi. neyse, futbolcular alacaklarini ister, cezalara itiraz eder, sikayet eder. bunlar normal seyler benim icin. sonucta sozlesme yapmissin. ammaaaaa:

sabah aksam yok ayaginin disi, bobregimin ici, yok cigano, yok nasil optu armayi, adam kendini parcaliyor ot bok diye kafa utuleyenler bi zahmet susar artik umarim. quaresma'nin besiktas'a ayilip bayildigi yok. cok sevdigi topunu oynayip, kendi zevkini tatmin edip parasini aliyor. taraftar da quaresma'ya bu cercevede profesyonel davransin artik. abuk subuk tekmelerinden, kirmizi gormelerinden sonra gel bi de beni sik der gibi elleri kabarana kadar alkislamasin.

simartmayin su adami artik. yeter!
  • http://www.bjk.com.tr/…_hakkinda_bilgilendirme.html

alın okuyun. hala yalan haber diyenler var.
  • quaresma'nın şaşırtmayan hareketi. böyle ortamda takımda huzur mu kalır?

bundan sonrasını 1983 doğumlu adamla 2020'ye kadar sözleşme yapanlar düşünsün.