şükela:  tümü | bugün
  • sek'in ürünleri hepsi birbirinden güzeldir ama çok şekerliler. biri şu şeker çılgınlığına son versin her boka şeker basmayın artık. içecek bişey de kalmadı memlekette.
  • sek'in sonunda sadesini de piyasaya sürdüğü yiyecek.

çok güzel ama yanılıp çok tüketmemekte fayda var çünkü ciddi kalorisi yüksek bir gıdadır kendisi. o kremalı tadı size zaten az kaloriyle kimse vermez.
  • cheese cake için idealdir. kullanacağınız herhangi bi peynir yerine quark sadeyi kullanın, pişman olmayacaksınız
  • almanya'dan hasret kaldığım bir çeşit yoğurt. kızarmış ekmek üzerine quark ve tuz... enfes!!! sek çıkarmış sadesini. eve gelip ekmek kızartıp sürdüm üstüne. bastım tuzu. mmmm. 20 yıl öncesine gittim yeminle. yalnız raf ömrü kısa ve kesinlikle marketlerde bulması imkansıza yakın. stokluyorum bulunca. belki okurlar da imalatını artirirlar.
  • her ne kadar yogurt olmadığı iddia edilse de almanya'da üretilen gerçek quark bildiğimiz süzme yoğurttur. her sinekten yağ çıkaranların ülkesi güzel türkiyemizde pazarlama amacı ile tadı değiştirilerek çok farklı bir şeymiş gibi piyasaya sürülmesi bu gerçeği değiştirmez. almanya'da yarım kilosu 60 senttir, vejetaryenler için mükemmel bir protein kaynağıdır. bilimum kekler ve pastalar quarktan yapılır. yarı quark yarı su olarak normal yoğurt elde edebilirsiniz.
  • sek'in meyveli olanlarını yiyip iyi bir şey yaptığınızı düşünüyorsanız içindekilere biraz daha dikkatli bakmanızı öneririm. sade olanını alıp içine meyve doğramak en mantıklısı yoksa gereksiz yere şeker, aroma ile dolduruyorsunuz bünyeyi.
  • bugün münih'te doğup büyümüş almancı kuzenimden öğrendiğim peynir çeşidi. adını ilk defa duydum. cheesecake'i bunla yaparlarmış. pek şahane olurmuş. yoğurda ve labne peynire benzermiş ama çok daha güzeliymiş. macro ya da migros'ta bulursa bana bununla cheesecake yapacakmış.
  • deep space nine dizisindeki madrabaz, üçkağıtçı, dalaveracı, paragöz kapitalist ferengi ırkına mensup bar ve kumarhane işletmecisi olur kendileri. armin shimmerman tarafindan canlandırılmıştır.

quark efendi her şeye hile karıştırır, galaksi boyu kaçakçılık yapar, ticari ortaklarını ve müşterilerini ikide bir üter, işlettigi holodeckte kaçak olarak seks programları oynatır ve zaman zaman çizmeyi iyice aşarak deep space nine uzay istasyonunun komutanı benjamin sisko'yu çileden çıkarır. uzay istasyonunun güvenlik şefi odo ile kedi-fare kovalamacası oynar durur. odo quark efendiyi hiç sevmez ve devamlı bir açığını yakalayıp kodese tıkmak için fırsat kollar durur.

quark efendi hatunlara da pek düşkündür, barında çalıştırdığı krupiye kızlara ve müşteri olarak gelen hatunlara ha babam yazar, çoğu zaman da ayarı ya da tokadı yer oturur.

odo ile laf düellosu yaptığı sahneler muhteşemdir. quark bütün pisliğine ve üçkağıtçılığına rağmen ruhunun çoook derinlerinde bir yerlerde yufka yüreklinin biridir aslında, zaman zaman su yüzüne çıkan bu özelliği ve duygusallığı onu star trek aleminin en sempatik karakterlerinden biri yapar.

(bkz: star trek deep space nine)
    (bkz: odo/@sorg)
  • karpasaat tarafından üretilen iç malzeme casio ile eşdeğer olan bir saat markası. fiyatına göre gerçekten kalitelidir.
  • bir veri hash'leme algoritması. oldukça hızlı çalışıyor, az yer kaplıyor. 32 bitlik bir mikroişlemcide çalıştırdım, gayet performanslı.