• giderek büyüyen grup:

(bkz: trio mrio)
    (bkz: quartet muartet)
    .
    .
    .
    (bkz: bigband migband)
  • dün gece nardis'te insanı kopartıp kopartıp tekrar birleştiren bir performans sergilemişlerdir. volkan öktem yine gemi gibi çalmış, sarp maden gitarı nefis okşayıp nefis tokatlamış, alp ersönmez bas gitarı altyapının havaalanı yapmakla kalmayıp boeing gibi sololar döşemiş, genco arı ise ilerlemiş yaşına rağmen* piyanoya ve klavyeye manas destanı anlattırmıştır. bişey anlamadıysanız gidin dinleyin canım kardeşlerim.
  • sarp maden g
    genco arı p
    alp ersönmez b
    volkan öktem d

sarp maden, volkan öktem ve çağlayan yıldız 1997 yılında trio-mrio’yu oluşturdu ve ertesi yıl kendi adlarıyla çıkan albümlerini kaydettiler. 1999 yılında çağlayan’ın hollanda’ya yerleşmesiyle alp ersönmez gruba dahil oldu. 2003’e kadar trio-mrio olarak çalan grup, genco arı’yı gruba dahil ederek quartet muartet ismini aldı. quartet olarak ilk albümleri dokuz parça (öztop müzik) şubat 2004’te kaydedildi.

quartet muartet dışında lodos ile de çalışmalarını sürdüren sarp maden, acid trippin, can kozlu, ricky ford, jazzistance, neşet ruacan, önder focan, nilüfer verdi, oğuz büyükberber, erkan oğur, mike wilkins, bülent ortaçgil ve çeşitli popüler müzik ile birlikte müzik yapmakta. yer aldığı albümler arasında trio mrio (1999), lodos (1997), boyoz (1998), midnite rebels (1998), nix (2000), günlük (1999), selen gülün (2004) albümleri sayılabilir. maden, ülkemizdeki hemen hemen tüm caz festivallerinde yer aldı. akademi istanbul’da armoni ve gitar dersleri verdi. yer aldığı lodos albümü 1997’de yılın en iyi caz albümü seçildi.

1983 doğumlu genco arı, quartet muartet dışında kendi triosu ve alp ersönmez trio’da çalmakta. imer demirer, neşet ruacan, kamil özler, ted curson, cem aksel, önder focan, keisa brown, tony jones, michael brown, ricky ford, eylem pelit, mahmut yalay dışında çeşitli senfoni orkestralarında pianist olarak görev yaptı. istanbul üniversitesi devlet konservatuarı’nda piyano ve kompozisyon çalıştı, aydın esen ile workshoplara katıldı. istanbul caz festivali’nde yer aldı. pek çok popüler müzik albümünde düzenlemeci ve icracı olarak yer aldı. halen özel istanbul güzel sanatlar lisesi caz bölüm başkanlığı yapıyor.

ankara’nın yetiştirdiği en iyi davulculardan olan volkan öktem, 1970 doğumlu. qm dışında yer aldığı projeler arasında habbecik, laço tayfa, aşkın arsunan band, def orkestra ve istanbul superband’i sayabiliriz. öktem, odtu caz günleri, ankara ve istanbul caz festivali’nde yer aldı. bir dönem akademi istanbul’da davul dersleri verdi. öktem, trio mrio (1999), habbecik (2002), laço tayfa, hicaz dolap, concerto for bağlama, one a day, as one, kütle, velvele, nix ve ayrıca sayısız popüler müzik albümünde yer aldı.
  • trio mrio grubuna genco ari nin katilmis hali...
  • son albumlerinin her isini serdar oztop un yaptigi grup
  • yakında adı "quintet muintet" olursa sasırmayacagım grup...
  • "cezzz bara gidicezzz, acaba ne müzik dinliycezzz?" diye merak etmeden soluğu dinletilerinde alan, cezzz müziğini trilyon defa çalınmış bayat standartlardan ibaret sananları tatmin edememeleri muhtemel grup. e, madem yüzme bilmezdin, neden çıktın ağaca?
  • bayılıyorum. bulut yagmurcocuk tanıştırdı sağolsun, bu gece bütün gece onları dinledik valla. şahaneler ya... şahsen favorim shuffle bey. bir gün konserlerine gidip canlı dinlicez umarım.
  • bu akşam beykoz kundura'da yıllar sonra ilk kez bir araya geldiler..aslında möe konseriydi ama genco sürpriz yaptı..senelerdir birçok konserinde sarp maden'e genco'yu sorar dururdum , görüşemediklerini , genco'nun pek stüdyodan çıkmak istemediğini anlatırdı..

evet , genco agorafobisi olduğunu instagram hesabından açıklamıştı ve ne yalan söyleyeyim , bu konserin gerçekleşeceğini asla tahmin etmezdim..bir daha ele geçmeyecek konseri bu yüzden kaçırmak istemedim..quartet muartet'le ilgili düşüncelerim üzüntülerle doludur , türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi fusion grubu olan quartet muartet , genco'nun uzak durması ve gruptan ayrılması yüzünden uzun yıllardır ne albüm çıkarabiliyor ne de canlı performansını dinleme şansımız oluyor..oysa ilk albüm çıktığında bilenler ve takip edenler türk müzik dünyasında bir kilometre taşının döşendiğini gayet net görmüştü..nefes almadan dinlerdim yüzlerce,binlerce defa..hepsini eski zamanlarından beri dinleyen sıkı bir takipçileri olarak quartet muartet'i evladım gibi severim :)

bugün benim için büyülü bir akşamdı..genco'yu yıllar sonra izlemek ,dinlemek tarifsiz bir duyguydu..quartet muartet'i 2004'te ilk çıkardığı dokuz parça albümü ve sonraki dokuz parça daha'dan beri büyük hayranlıkla takip eden , sarp maden ve genco delisi biri olarak bizleri bunca senedir kendilerinden mahrum bırakarak yazık ettiklerini düşünüyorum..suçu da biraz genco'ya yüklemek niyetindeyim..bugün bir kez daha şahit oldum ki dünya çapında bir yetenek bu adam..dokunduğu her müzik şahesere dönüşüyor..möe projesinden zerre haz etmiyorum ,oldukça atonal ve sinir bozucu buluyorum ama genco o sihirli dokunuşuyla möe'yi bile dinletti bana..

az sayıda bir dinleyici kitlesi vardı..bunda beykoz kundura'nın inanılmaz uzak bir yer olmasının da etkisi var bence..genco dışında bir daha gideceğimi sanmıyorum...git git bitmiyor o yollar..möe olarak çıksalardı zaten dönüp bakmazdım dahi ama genco bir daha bu adamlarla ne zaman çıkar belli olmaz..hazır bu müzik dehasına denk gelmişken kaçırmak istemedim, çok da iyi yapmışım..

möe projesini bilerek hiç dinlemedim , bana sert ve keyifsiz geliyor..sarp bu projede böyle mi yapıyor bilmiyorum ama eli ayağı durmadı , devamlı önündeki konsolu kurcaladı..bir ileri bir geri adlı parçada partisyonlarına geç girdi , saçmaladığı anlar oldu , o pedallar gereksizdi , devamlı düğmelerle oynadı durdu..oysa zaten zor ele geçen genco'yla iki albümden parçalar çalsalardı çok daha keyifli olabilirdi..genco'nun monitörünün ilk parçadan patlaması büyük talihsizlikti :))

sarp'ı da müthiş özlemiştim bu arada..kaş'tan bir türlü dönmek bilmedi , sabır taşı olsa çatlardı..nihayet ona da kavuşmuş oldum..bobi'yi çalmaya başladıkları an tüylerim diken diken oldu..hey gidi hey..17 sene olmuş , dile kolay :) binlerce kez dinlediğim o ilk albüm..

bu adamların dördü de virtüöz,dördü de bu toprakların gördüğü en iyi müzisyenlerden..

genco eşi benzeri olmayan bir efsane..iyi ki var , iyi ki bugünkü konsere giden az sayıda insandan biriyim..sizi çok seviyorum..!

(bkz: genco arı)
    (bkz: alp ersönmez)
    (bkz: sarp maden) sarp , çok sevdiğim için bu kadar uğraşıyorum seninle..sen mümkünse espri yapma sahnede :))
    (bkz: volkan öktem)
hesabın var mı? giriş yap