şükela:  tümü | bugün
 • azeroth'un en daşşaklı karakterlerinden biridir. eski high born night elf, şimdiki naga kraliçesi. archimonde'a falan kafa tutuyor bu hatun. en büyük hayali sargeras'la evlenmek ve azeroth'u "mükemmelleştirmek".
 • çok eskiden kalimdor'un kraliçesi olan büyücü. o ve elfleri, klasik highborne şımarıklığıyla büyüyle adeta oyuncak gibi oynayarak, uzayda bir yerlerde ordu kurmakla meşgul olan old titan god sargeras'ın dikkatini azeroth'a çektiler. elflerin pervasızca kullandıkları well of eternity'nin gücü sargeras'ın açlığını gıdıklayınca, zeus'un yunan yarımadası'ndaki tekmil kadınlara çeşitli şekillerde görünmesi misali, sargeras da azshara'ya göründü ve onu kendisini azeroth'a çağırmaya ikna etti. sargeras'ın evlenme vaadine kanan azshara belli ki güçlü erkeklerden hoşlanıyordu bu yüzden hiç düşünmeden sargeras'ı ve burning legion'u getirecek dev portalı açmaya başladı. lakin, cenarius'un night elfleri ve alextrazsa'nın ejderhaları güçlerini birleştirip sargeras'la savaştılar ve portalı twisting nether'a göndermeyi başardılar. ancak, portal yok olurken öylesine büyük bir enerji ortaya çıktı ki dünyayı parçaladı (bkz: great sundering). böylece eskiden tek bir kıta olan kalimdor'dan, eastern kingdoms, northrend, kezan ve pandaria olarak bilinen kıtalar koptu. kalimdor'un bir kısmı, azshara ve tebaasıyla birlikte sulara gömüldü, tam well of eternity'nin olduğu sıfır noktasında ise dev bir maelstorm oluştu. azshara'nın sargeras tarafından nagaya dönüştürülmesi de bu aralara rastlamaktadır. ayrıca night elflerin 10.000 yıl büyüden uzak durma sebebi de budur.
 • baya kudretlidir,ama bir medivh olduğunu sanmıyorum.
 • (bkz: warbringers azshara)
  güç için sargerasa taparak kraliçesi olmaya çalışıp kalimdoru yıktığı yetmedi ,
  ölüme mahkum ettiği halkını en zayıf old god olan n'zoth a satarak duyargalı n'zoth un kraliçesi olmaya çalışan eski night elf yeni naga queen.
 • the eternal palace raidinin son bossu. şanına yaraşır bir fight olmuş. umarım ileride tekrar görürüz kendisini.
 • şu ana kadar olan raid zincirinin en son boss'u. bu güne kadar olan bütün boss'lara kıyasla mekanikleri biraz yavandır, kolayca kesilebilir. biz guildçe bir önceki boss olan za'qul'da daha fazla zorlanıyoruz mesela. azshara tek denemede iniyor. o yüzden bu raidin kendisine hiç yakışmadığını düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  raid sonunda tam olarak ölmüyor zaten. belki daha da güçlenmiş haliyle tekrar karşımıza çıkabilir bir sonraki patch'in sonunda.
  --- spoiler ---

  bir de kim seslendiriyorsa bayılıyorum kendisine. o ses, nazlı ve alaylı konuşmalar filan. hastasıyız.
 • rahatsız edici derecede güzel ama bir o kadar da çirkin karakter modellemesine sahip taşaklı kraliçe.

  n’zoth’a verdiği ayar bile kendisine saygı duyurmaya yeter.