şükela:  tümü | bugün
  • 18 mayıs'ta ortamlara teşrif edecek olan yeni amorphis albümünün adı .

paylaştıkları albüm kapağı pek başarılı görünmüyor . umarım albüm standartlarının altında kalmaz . gerçi vasat da olsa dinelenbilirliği olan albüm yapma kabiliyeti mevcut zaten .

grubun kurucularından ve ilk 7 albümde yer alan bassçı olli pekka laine'nin geri dönüşü bakalım ne getirecek .
  • amorphis 2018 yılı albümü. şarkı listesi;
    1.the bee (5:30)
    2.message ın the amber (6:44)
    3.daughter of hate (6:20)
    4.the golden elk (6:22)
    5.wrong direction (5:09)
    6.heart of the giant (6:32)
    7.we accursed (4:59)
    8.grain of sand (4:44)
    9.amongst stars (4:50)
    10.pyres on the coast (6:19)
    11.as mountains crumble (6:17)
    12.brother and sister (6:03)

çok güzel bir albüm olmuş. bence yılın güzel albümlerinden.
  • olli pekka laine ile birlikte geri dönüş albümlerinden biri olacağını düşündüğüm,albümü ilk çevirmemden sonra bu fikre pek de inanamadığım amorphis albümü.

albümde the bee,the golden elk ve as mountains crumble parçaları beni etkiledi.özellikle the golden elk parçasında 03:34 ile giren oryantal hava aslında orphaned land'ın olması gereken müziği fikrini düşündürdü.brütal ve metal bir müizk üzerine oryantal ezgi güzel duruyor çünkü.

as mountains crumble parçasında 02.58 ile birlikte giren soloya da bayıldım.

fakat bu parçalar dışında albümün tamamını dinlerken sıkıldığım zamanlar oldu.amorphis'in bence eski albümlerinde olduğu gibi en az 6-7 parça ile akılda kalıcı melodiler ve rifflerle bezenmiş albümler çıkarması gerekir diye düşünüyorum.
  • bu sene iyi albüm yaptı. ihsahn, watain, at the gates, immortal derken haysiyetli amorphis'de dış kulvardan listelere girdi. henüz dinlemedim ama heyecan uyandırdığı kesin.