şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 18 mayıs'ta ortamlara teşrif edecek olan yeni amorphis albümünün adı .

  paylaştıkları albüm kapağı pek başarılı görünmüyor . umarım albüm standartlarının altında kalmaz . gerçi vasat da olsa dinelenbilirliği olan albüm yapma kabiliyeti mevcut zaten .

  grubun kurucularından ve ilk 7 albümde yer alan bassçı olli pekka laine'nin geri dönüşü bakalım ne getirecek .
 • amorphis 2018 yılı albümü. şarkı listesi;
  1.the bee (5:30)
  2.message ın the amber (6:44)
  3.daughter of hate (6:20)
  4.the golden elk (6:22)
  5.wrong direction (5:09)
  6.heart of the giant (6:32)
  7.we accursed (4:59)
  8.grain of sand (4:44)
  9.amongst stars (4:50)
  10.pyres on the coast (6:19)
  11.as mountains crumble (6:17)
  12.brother and sister (6:03)

  çok güzel bir albüm olmuş. bence yılın güzel albümlerinden.
 • olli pekka laine ile birlikte geri dönüş albümlerinden biri olacağını düşündüğüm,albümü ilk çevirmemden sonra bu fikre pek de inanamadığım amorphis albümü.

  albümde the bee,the golden elk ve as mountains crumble parçaları beni etkiledi.özellikle the golden elk parçasında 03:34 ile giren oryantal hava aslında orphaned land'ın olması gereken müziği fikrini düşündürdü.brütal ve metal bir müizk üzerine oryantal ezgi güzel duruyor çünkü.

  as mountains crumble parçasında 02.58 ile birlikte giren soloya da bayıldım.

  fakat bu parçalar dışında albümün tamamını dinlerken sıkıldığım zamanlar oldu.amorphis'in bence eski albümlerinde olduğu gibi en az 6-7 parça ile akılda kalıcı melodiler ve rifflerle bezenmiş albümler çıkarması gerekir diye düşünüyorum.
 • bu sene iyi albüm yaptı. ihsahn, watain, at the gates, immortal derken haysiyetli amorphis'de dış kulvardan listelere girdi. henüz dinlemedim ama heyecan uyandırdığı kesin.
 • queen of time şimdiden yılın en iyileri listemin 1 numarası oldu. değişeceğini zannetmiyorum. (bkz: ihsahn) seni severim ama (bkz: arktis)'in altında bir albüm yaptın, kabul et.

  bu albümü, (bkz: circle) ve (bkz: under the red cloud) albümlerinin devamı olarak görmek lazım. çünkü o iki albümün konseptine benzer bir konsept var. ayrıca sözlerin sertliği ve gerçekçiliği daha bir artmış. grupların belli bir yılı devirdikten sonra düşüşler yaşaması normaldir. ancak, amorphis her albümde daha da iyi işler yapıyor. albüm öncesi röportajlarda, daha folk ve orkestral albüm olacağını söylediklerinde ürkmüştüm. fakat öyle bir yedirmişler ki. tuşlular ve saksafon tınıları muhteşem lezzet katmış. ah saksafon ah, bayılıyorum sana.

  tomi'nin hem harsh hem de clean vokalleri çok iyi, çok sağlam.

  2 gündür deli gibi dinliyorum ve televizyon izlerken bile alttan albümü döndürüyorum, düşünün.
 • şahsi fikrim, yılın şu ana kadarki en iyi albümüdür. the golden elk'i bir kenarıya koyuyorum, as mountains crumble'ı al elegy'ye koy, 1 saniye sırıtmaz. daughter of hate hariç kötü şarkı göremedim albümde. resmen çok çok iyi olmuş. sene 2018, yolda evde arabada amorphis abanıyorum. mutluyum.
 • ben yeni dinleyebildim ve çok da beğendim bu albümü. çok iyi.
 • içinde tek kötü şarkı bulunmayan yağ gibi amorphis albümüdür.