272 entry daha
  • (bkz: don't stop me now) bu şarkı ile de sevmiyorsa kişinin müzik zevki yoktur. uzak durunuz.
  • love me like there's no tomorrow
  • queen sevemeyen insan da sevemez!!

şaka şaka... the show must go on.
  • under pressure net.

edit: imla.
  • love me like there is no tomorrow
  • kesinlikle show must go on'dur. her enstrümanın melodisi ayrı etkiler. vokaller tüyleri diken diken eder. arabesk, fantezi dinleyenler dışında bu şarkıdan etkilenmeyen insanın aklından şüphe duyarım.
  • (bkz: we are the champions)

queen'in kendisinden bile ünlü olan bu şarkısını dinleyip de adamın sesi güzelmiş kimmiş bu bakayım hele diye düşünmeyecek adam umutsuz vak'adır.
  • net olarak ı want it all ama herhalde çoktan duymuşlardır
  • ciddi ciddi 7-8 defa farklı vesilelerle denedim ve hic sevemedim.

25 yildir deep purple, led zeppelin, black sabbath, the doors, the beatles, hendrix, pink floyd albumlerini neredeyse tum sarkilariyla ezbere soyleyen birisi olarak queen ile hic barisamadim.

lan ben tony martinli headless cross albumunu spotify’a black sabbath antolojinizde bu yok diye email atmis adamim. dusunun kim dinler black sabbath’in tony martin ya da ian gillanli albumlerini?

deep purple icin purpendicular sonrasına kadar olan butun albumleri, evet kimsenin sahiplenmedigi mark1 ilk 3 album dahil, ezbere bilirim. rod evans ve nick simper da o 1,5 yıl da güzel iş çıkarmış diye düşünürüm. concerto for group and orchestra ile baslayan gillan donemi de, ikinci hatta ucuncu gillan donemi de, coverdale donemi de, bolin hatta joe lynn turner zamanlari da. ciddi ciddi come taste band seven kac kisi varız lan zaten?

ama queen ve the rolling stones bana inanilmaz derecede itici ve overrated gruplar olarak gelmistir. sayin lan bana ritchie blackmore ya da sir jimmy page gibi iki gitar virtuozu queen’de. gillan mi mercury mi? dio mu mercury mi? bir roger waters ya da david gilmour (sir) var midir queen’de? ıyi bir gitarist, iyi bir vokal ve frontman, kalanlar da ortalama muzisyenler iste. var mi bir bonzo ya da jon lord?

var mi otesi? dio mu mercury mi diyorum gillan, coverdale, plant, ozzy falan gectim.

bana bir tane stargazer kalitesinde queen sarkisi soyleyin. bu entryi silerim aninda.

edit: hazir elestirmisken en az queen ve the rolling stones gibi overrated bir donemden daha bahsedeyim. dikkat ederseniz grup demedim; hemen linc gelecek ama bence pink floyd’un syd barrett donemi inanilmaz overrated. muzikal yetenegine falan girmiyorum adamin, dedikleri kadar dahi ve dengesiz bir tip, hatta bana bazen yoko ono sonrasi john lennon’in emo parodisi gibi geliyor. the piper at the gates of down, a saucerful of secrets albumlerini gercekten defalarca denedim ama syd barrett’in yapmaya calistigi seyin nasil ovuldugunu asla anlamadim. yasadigi hayat ve uzuntuleri net olarak mercury ile yarisir ama.

edit2: o degil de gillan ile nasil karsilastirirsin mercury’i yazanlar. sizi 68 sonlarina alalim
    soyle. malum concerta for group and orchestra oncesi jesus christ superstar’in isasi olan gillan’a donelim bir sure.

https://youtu.be/gojygy1nr4y

bundan daha iyi bir mercury performansi gosterin bana bu entryi siliyorum, ciddiyim. scream vocali ortaya cikaran adamin 68 yilinda yaptigi isten soz ediyoruz. suradaki gibi why should ı die? diye aglayarak scream vocal yapabilen bir mercury var mi? alright, ı'll die derken tuyleri diken diken oluyor insanin. coverdale ve dio hastasiyim da gillan’in hakkini yiyemez kimse kusra bakmasin. dio getir goturunu yapar gethsemane’de gillan’in.
    adamin tek basina gethsemane performansi bir cok muzisyeni gomer. show me just a little of your omnipresent brain derken herifin tanriya ofkelenmesi sonra da alright, ı'll die, just watch me die, see how ı die demesi falan ne sacmaliyorsunuz?

diger yandan gillan gibi bir tanri deep purple’dan ayrilmisken tezgahtar coverdale ile 74 yilinin en iyi grubu olmalari. coverdale’in 74-75-76 deep purple’i suruklemesi. coverdale’in bircok insanin gozunde gillan’i gecmesi. sonrasinda dio’lu rainbow, post-ozzy black sabbath ve dio.

edit3: bana tek bir queen albumu soyleyin, ben de dinleyip oha heaven and hell ya da paranoid’den iyi album diyeyim. yuh child in time albumunden saglam 7 adet sarki var bunda, burn falan neymis diyeyim album ama queen o sinifta bir grup diil diye aglayanlar var, tamam lan queen’in pink floyd’un abartmiyorum waters olmadan cikan albumlerinden iyi bir albumunu soyleyin, sabaha kadar burdayim. yok, cunku tutarlilik yok zaten, bir album tarzlari rock, digerinde pop overratedin allahi bir grup. en bos the doors albumunu, carpilicaz, queen’in tamamina degismem. kafanizda oyle bir grup algisi olmus ki pink floyd’dan iyi bildigin.

edit4: child in time ne lan, in rock olacak album adi.

edit5: bir arkadas great king rat dinle seversin hardrock seviyorsan yazinca actim. yok abi ben bu adamin sesini sevmiyorum. sanirim queen sevmemem o yuzden biraz da. yani robert plant sevmeyen insan da vardir, sesi bircok insana benzer cunku. paul rodgers da boyle gelir bana herhangi bir ses gibi. ama anlamam nedense mercury’nin sesi bana o kadar siradan, abartilmis geliyor ki? bir de evet kabul ediyorum ilk albumleri hard rock ama insan brian may’i ister istemez sir jimmy page, hendrix, blackmore, iommi, sir gilmour gibi tiplerle kiyaslamak zorunda kaliyor. abi slash var, randy rhoads var, morello var. yani kotulemeyeyim brian may gibi adami da tabi ama onlarin verdigi hissin yanina yaklasmiyor. ama queen de zaten tam olarak bir hard rock grubu degil.
320 entry daha
hesabın var mı? giriş yap