şükela:  tümü | bugün
 • tam adi queer eye for the straight guy olan reality show nanesi..
 • 2003 yılında queer eye for the straight guy olarak yayınlanmış, şimdilerde ise netflix tarafından yeniden çevrimi yapılan program. her bölümde farklı alanlarda uzman 5 farklı gayin hetero erkeklere mentorlük yapmaları işleniyor.

  ilk 3 bölümü izlemiş biri olarak, hem öğretici, hem iyi hissettiren, zaman zaman da duygulandıran bir program olmuş. sanatla ilgilenmek, giyimine kuşamına hayatına özen göstermek güzel şeyler. o yüzden keyifle izliyorum.

  son olarak jonathan'a kocaman sarılmak istemekle beraber, antoni'ye aşıkım diyerek bitireyim.
 • günün 24 saati mountain dew içen neckbeard'ları, instagram'da %10 indirim kodlu daniel wellington paylaşımları yapan adamlara çeviren program. tüm programı anlatabileceğim bir gif olsa, o gif kesinlikle bu olurdu*. hitler gif'i koyarak olayı ofansifleştirmiş olabilirim, siz bana aldırış etmeyin, bayılarak izledim. bir bölüm izler uyurum diye diye bokunu çıkarmışım.

  heteroseksüel erkeklerin, özellikle izlemesi gereken bir program. giyinmeyi bilmiyoruz beyler, kabul edelim. queer eye'dan öğrendiğim birkaç tüyoyla kadinumu etkileyeceğim. pomadımı sürdüm seni bekliyorum.

  hayatının belli bölümlerinde gay erkeklerden hoşlanan heteroseksüel bir erkek olarak, tekrardan yönelimlerimi sorgulatmayı başardılar. programdaki "hipster or hobo" tipli adaylardan bahsetmiyorum; kimden bahsediyor olabilirim? the strokes tişörtü giyen joker ağızlı antoni'den elbette. tüm gün sangria içip gepçük mimiklerini izleyebileceğim bir erkek. fakat gay. fakat gay. fakat gay. gayoğlu gay hatta. dünyadaki en yakışıklı adamların gay olmasından rahatsızım. evet matt bomer, sana diyorum! bakma bana öyle...

  jonathan'la birbirimize esmer şekerli diy lip balm'lar yapıp sürmek, şişen göz kapaklarımıza poşet çay koymak, manikür pediküre gitmek istiyorum. bana simli oje sürsün, kardaşyanlardan, jenner'lardan bahsedelim. jonathan, arkadaşım ol asap.

  --- spoiler ---

  ikinci bölümde, uygulama dünyasının martha stewart'ı diye bahsedilen * hintli neal, ayyyyynı kim thayil'di. bi an korktum, kim thayil ne arıyor lan yarışmada dedim.

  programda her siyasi görüş, meslek grubu, renk ve ırktan tip var. altı çocuklu katolik adamlardan, grab them by the pussy'ci redneck polis memurlarından, ailesine açılamamış gay'lere kadar. hepsinin ortak noktası, konfor alanlarından çıkamamış, pasif, salmış, özgüvensiz adamlar olmaları. tabii, kimse bir günde hayatlarının değişmelerini beklemiyor, "muhteşem beşli" sayesinde ufak adımlar atıyorlar sadece. çevresine şebeklik yaparak kırılganlığını örtmeye çalışan, 33 yaşına gelmesine rağmen stone temple pilots ve evil dead'li posterlerle yaşayan adamlar vardı yahu. allah dedim gelecekteki halim, yetiş ya scott weiland -yetişemedi-. hele yedinci bölümdeki ev blaxploitation filmlerinden çıkmaydı, korktum.
  --- spoiler ---

  iç mimarın çıkardığı işler şahane. özellikle selim bey izlesin, belki birkaç şey kapar. mimar selim bey'in son dokunuşları diye hype'lıyorlar, gidip duvardan yatak çıkarıyor aq vizyonsuzu.
 • erkekten anlayanların gözüyle demek daha doğru. atıştırmalık bölümünün hastasıyım. giyim konusu epey zihin açıcı. bir de, kuaför. insanın hayatında üçü de aksar mı? benimki aksıyormuş, izledikçe daha çok fark ediyorum.
 • bir grup gay erkeğin, muhteşem enerjileri ve estetik algılarıyla heteroseksüel erkeklere giyinmeyi, kişisel bakımı, ev düzenini, yemek yapmayı ve sosyal kabiliyetleri öğrettikleri eğlenceli netflix programı.

  yer yer kişisel gelişim zırvaları yer alsa da ekip öyle tatlı ve samimi ki yapılanlar ve söylenenler asla itici gelmiyor. hayatlarına değdikleri erkeği baştan aşağı değiştiriyorlar ve bunu muhteşem bir saygı, anlayış ve hoşgörü çerçevesinde gerçekleştiriyorlar. bence erkeklerin de kadınların da bu programdan öğreneceği çok şey var.

  ekibin kuaförü olan ve kişisel bakım öğreticiliği yapan (bkz: jonathan van ness) ise gerçek bir ikon. bayılarak seyrediyorum.