şükela:  tümü | bugün soru sor
 • portekizdeki universite ogrencilerinin yil sonu festivalinin adi, en buyugu coimbra universitesi tarafindan organize edilir. festivalde mezun olan ogrenciler kurdela yaktiklari icin festivalin adi kurdela yakmak tir. bir hafta kadar surer ve dunyada en cok alkol tuketilen festivallerden biridir. serenat gecesinden guzel bir alinti icin

  http://www.youtube.com/watch?v=f3wgttzdksg
 • coimbra'da üniversite öğrencilerinin düzenlediği, avrupa'da en büyük öğrenci festivallerinden biri olarak bilinen ve her yıl çeşitli ülkelerden de birçok öğrenci katılımıyla gerçekleşen geleneksel festival.
 • kendi universitemin (bkz: uludag universitesi) duzenledigi 5 ogrenci senligini toplasan bir queima etmeyecegi senlik. amacim bizim senliklere bok atmak degil tabi ama aradaki farki da gozardi edemeyecegim. yaklasik bir hafta surer. bazen kendinizi sean kingston la sahnede bulursunuz, bazen kiyafetlerle okyanusta yuzerken, bazen de bir ambulansta.kisacasi tam bir hangover
  (bkz: olaylar olaylar)
 • bu yıl malesef katılmakta geç kaldığım festival.

  not: benzeri festivaller konusunda bilgi vermek isteyen arkadaşları, mesaj kutuma beklerim.
 • şu vakitlerde düzenlenen bir hafta boyunca devam eden fakat benim hiç gitmek istemediğim bir festival, kömüş gibi yatmakta ve geceye dışarıda dolaşsam mı diye beklemekteyim.

  halbuki sabahları herkes içmekte, eğlenmekte, birinci sınıflar çömezlikten kurtulmakta mezun olacaklar ise son eğlencelerini yaşamakta, güzel güzel yürüyüşler olmakta. geceleri ise sahilde partiler, konserler organize edilmekte. günlük 15 euro giriş olunca türkiye'den gelen biz erasmus öğrencileri ise kapıdan bakmakta.