• 80 doğumlu, los angeles clippersın genç sgsi.
    geçen sene 18. sıradan draft edildi, bu sene baya güzel oynamakta, bu yükselişini sürdürürse yıldız olması muhtemel.
  • bu sezonun flash isimlerinden bir kaç maça sakatlığı sebebiyle çıkamadı lakin maçların çoğunda oynadı ve iyi de oynadı .. erman toroğlu çok şey bekliyor kendisinden ...
  • çok çok iyi bir şutör olmamasına rağmen, bazen insanı çıldırtacak derecede iyi üçlük atabilen kişi. ama istikrarsız biraz. takımda corey maggette ile top kullanma yarışına girmezse önü çok açık...
  • phoenix suns'la yaptığı 45 milyon dolar değerindeki kontratın* los angeles clippers tarafından match edilmemesiyle beraber yeni sezonda pehoenix suns takımında oynayacak basketbolcu.
  • 2005 3pt shootout'u finaldeki son iki bölge toplarının tamamını basket yaparak toplamda 19 puanla, kyle korver'ın 18 puanının önünde kazanan oyuncu. demek ki neymiş "çok çok iyi bir şutör olmamasına rağmen, bazen insanı çıldırtacak derecede iyi üçlük atabilen kişi"...
  • 2005 all star haftasonu 3 sayılık atış musabakalarında üçüncü sepeti 7 puanla geçtikten sonra "artık kyle korver'ı hayatta geçemez" yorumuma inat; üstüste 10 atışı sokup 12 puan alarak yarışmayı kazanan, gecenin köründe komaya girmemize neden olan oyuncu... sonsuz saygı duyuyuoruz artık kendisine,şakaya gelmez...
  • bir sezon içinde üçlük konusunda 2 franchise rekoru kırdı. 29 aralık'ta new orleans'a karşı attığı 9 üçlükle daha önce dan majerle ve jason kidd'in ortak olduğu 8 üçlüklük rekoru geçti. 30 mart'ta philadelphia'ya karşı oynanan maçta 201. üçlüğünü sokarak yine dan majerle'ye ait olan bir sezonda 200 üçlük isabeti rekorunu aştı. tüm bunları %36 gibi vasat bir yüzdeyle yaptığını da belirtelim.
  • dan majerle'nin rekorunu kırmış olmasındaki ironi, #5678212 'de belirtilmiş. daha önemlisi ise bu delikanlı maçtan sonra "majerle'nin rekorunu geçtim diye ondan iyiyim diye bir şey söylemek doğru olmaz.. bizim sistemimiz buna müsait olduğu için ben çok attım, yanlış anlama olmasın" gibi tevazu demeçleriyle steve nash ekolüne (o da hep "takım"ı öne çıkarır ya) uygun olduğunu belli etmiş olan adam. ayrıca üçlüklerinden sonra yaptığı hareket de ayrı bi sempatiktir.

bir de all-star hafta sonunda "steve yetenek yarışmasını aldı, shooting stars'da shawn ve suns takımı galip geldi, ben üçlük şampiyonu oldum, amare de smaç yarışmasını alacak, hafta sonuna damgamızı vuracaz" kabilinden gaz açıklamalarla ekip ruhu konusunda önemli bir adam olduğunu vurgulamıştır bu genç.
  • 3 sayılık atışlardaki başarısının yanında güçlü fiziği sayesinde post up da yapabilen, bu iki özelliğinin dışında ekstra bir silahı bulunmayan shooting guard. fakat phoenix sunsın takım yapısına çok uygun bir oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap