şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kızılay'da selanik caddesi'nde bulunan bir cafe.

uzun bir süre rahatsız edilmeden, bir şeyler yiyip içerek ders çalışabileceğiniz öğrenci dostu bir mekân.
  • bahçesinde kahve ve sigarayla beraber uzun güzel saatler geçirmek mümkün. soğuk günlerdeyse iç mekanında geniş camları ve kendine özgü tasarımıyla oldukça konforlu saatler geçirtebiliyor.

ben baya beğendim. özellikle kasaya gittiğinizde hizmetine kıyasla sunduğu fiyatlarla şaşırtıyor. bu kadar güzel bir mekanda bu fiyatlarla hizmet sunmalarını takdir ettim.
  • gitmiştim buraya, selanik caddesinin sonundaki otoparkın dibinde olduğu için arabayı park edip bir filtre kahve alayım diye girmiştim. çalışanları sıcakkanlı mekanın konseptini de başarılı bulmuştum.
  • son bi kaç haftadır kankalarla en çok takıldığımız mekan oldu burası, saatlerce sıkılmadan oturabildiğimiz, sıcacık, kahve kokulu şirin ortam.
  • son zamanlarda belkide servis ve lezzet olarak gittiğim en iyi mekan. mekanın dışı oturmaya gayet uygun, oturduğunuz zaman yan tarafta veya arka tarafta oturan insanların konuşmalarını duymuyorsunuz çünkü masaların düzeni çok iyi ayarlanmış. onun dışında en iyi özelliklerinden birisi sadece bir latte alsanız bile saatlerce orada rahatlıkla oturabiliyor olmanız kimse sizin başınıza sürekli dikilip bir şey içermisiniz diye sormuyor. "hadi para kazanayım biraz daha bir şey için" kafasından çok çok uzaklar ve bu durum beni türkiyedeki cafelerin genel profiline baktığım zaman çok mutlu ediyor çünkü kahvenizi alıp orada dilediğinizi yapabiliyorsunuz "ekstra" bir şey almak zorunda olmadan. ister ders çalışın ister kitap okuyun isterseniz arkadaşlarınızla saatlerce gülüp eğlenin. böyle duyarlı mekan sahiplerini görmek böylesine güzel bir hizmet almak gerçekten mutluluk verici
  • dekoru dikkat çekici, selanik caddesinin sonunda bulunan, müzik seçimleri güzel ve çalışanları güler yüzlü mekan. mekanda bulunulan süre boyunca etraftaki her eşyayı alıp gidesi geliyor insanın. masadan kalkarken verdikleri çikolata ikramı da güzel bir jest.
  • kahvelerini beğendim, çalışanları güler yüzlü.

arkadaşlarınızla toplanıp ders çalışabileceğiniz, ‘kalkın artık’ bakışlarına maruz kalmayacağınız bir mekan.
    tatlılarını deneyemedim sonraki sefere artık.
  • ankara kızılayda selanik caddesinin kocatepe tarafı sonunda 2018 eylülünde açılan kahveci. kendi çekirdeklerini müşteri geri beslemeleriyle güncelleyen ve çeşitlendiren her çekirdeği olması gereken sıcaklıklarda kavuran çok özel bir kahveci. üstelik bu bilgileri müşteri olarak gidip öğrenebiliyorsunuz, inanılmaz güleryüzlü ve olumlu yüzler karşılıyor sizi. sanırım sahibi, güleryüzlü bakımlı çok nazik biri yardımcı oldu bizim sorularımıza, tavsiyelerine uyup sipariş verdiğimiz kahveleri de çok beğendik. normalde her zaman sahibi yardımcı olmuyordur ama sorularımızla hemen ilgilenmesi özverisini gösteriyor bence. kocatepe otoparkına yakınlığı da kızılay keşmekeşinden yırtmanızı sağlıyor. valla yıllardır malum yankee kahve zincirinden zift içiyordum, şimdi ofisteki kahvemi de quitodan çekirdek alıp yapmaya karar verdim. ilk kızılay ziyaretimde ordayım. üst katını ayrıca yazmam lazım çünkü boydan boya cam tasarımı olan üst kat çok ferah olmuş, kar yağarken kocatepeye güzel bir kahve çok güzel bir anı olabilir burada. adını söylemek zor biraz, ama onunda bir anlamı varmış, yine sahibi milli sporcu fitliğindeki arkadaş anlattı da hatırlamıyorum malesef. bir nefes almak kaliteli kahve için son zamanlarda nadir önerebileceğim yerlerden.
  • sanıyorum mekandaki üçgen bey mekan sahibi. badicilikle kahve connaisseurlüğünü bir potada eritmek müthiş sofistike değil mi?
    şaka maka karaktersiz zincirler ve tepene garson diken esnaf işletmeleri tarafından ele geçirilen kent merkezimizde mimari tasarımıyla, rahatlığıyla, geniş geniş oturabilitesiyle süper alternatif olmuş. yaşasın kendine özgü mekanlar ve kaliteli kahve.
  • yakın zamanda başlayan, bir türlü engel olamadığım ve aslında engel olmakta istemediğim kahve tutkum vesilesi ile sürdürdüğüm kahve, iyi kahve, iyi demleme, iyi çekirdek gibi kelimeler ile bezenmiş google aramalarım sonucu tesadüfen keşfettiğim kahveci.

kızılayda selanik caddesinin sonunda bulunması haliyle otoparkın dibinde olması çok büyük avantaj. sahibiyle konuştuğumda kendi kahve çekirdeklerini kendilerinin ürettiğini öğrendim sanırım kahvelerindeki güzel tadın sebebi kahve çekirdeklerini kendileri üretmeleri