şükela:  tümü | bugün
  • is turkey becoming a superpower?
    linki
  • israil nükleer bombe: 80-200.

gerisi trışka.
  • bütün yorumları tek tek okuyup inceledim. ciddi bir detay dikkatimi çekti.

amit sinha, verdiği cevabında pasaport güç oranları için, 28 ocak 2016'da türkiye'nin 29. sırada yer alarak rusya'dan bile ileride olduğunu yazmış.

aynı linke tıkladığımda, şu an türkiye pasaport oranı 42, rusya ise bir üstümüzde yani 41.

demem o ki henüz 1 sene dolmadan dünyadaki pasaport gücümüz 14 azalmış. toplam oran sayısı ise 95. yani 95 rank seviyesinde 28den 42ye düşmüşüz.

gerçekten çok korkunç.

pasaport rate için buradan buyurun.
  • ekşicilerin nasıl bok atsak diye yırtınacağı ya da "yok ki böyle bir şey" diye başını kuma gömeceği ya da quora'yı akp'den para almakla suçlayacağı hadi o olmadı yazarı bu şekilde suçlayacağı olaydır.

şunu diyeceksin öküzcüm: "evet akp, şu sıra sallantıda olsa da, ülkenin güçlenmesini sağlamış olabilir. ama benim derdim bu değil. ülke isterse isviçre kadar zengin olsun ama ben kendimi özgür hissetmedikten sonra ne yapayım gücü ne yapayım zenginliği"

bunu bile diyemeyecek insanlarsınız.
  • ülkenin güçlendiğini sanan ekşici yazarları da ortaya çıkarmış sorudur.
  • lan rusyanin cin'in bile super guc sayilmadigi yerde turkiye nereye superpower bilader da$$ak mi geciyorsunuz.
  • spor: yok
    bilim: yok
    teknoloji: yok
    insana saygi: yok
    hayvana saygi: yok
    cicege saygi: yok
    bocege saygi: yok
    dogaya saygi: yok

objektif basarilarin tamami insaat. kopru, alt gecit, ust gecit, yapay bogaz, havalimani, duble yol. bunlarin da bazisi iyi, bazisi kotu, bazisi cevre felaketi. asil amac vatandasa, halka hizmet degil yani maksat komisyonlar alinsin, rusvetler verilsin, es dost akraba balya balya paralarini ayakkabi kutularinda saklasin.

bol paraya, olanaga ragmen politik, sosyal, kulturel, teknolojik hicbir atilim yapilmamis. egitim sistemi surekli degisen dinci ve ahlaksiz cemaatlere emanet edilmis. asker kanadiyla kemalist zihniyetin 100 senedir zaten icini bosalttigi egitim sistemi iyice yok edilmis. yetisen nesilden de bir bok olacagi yok yani.

akp ve dinci kesimi sevmesem de turkiye'de bazi seyleri duzelteceklerini umuyordum acikcasi. duzelttiler de aslinda fakat sonra duzelttikleri seyleri yakip uzerine sictilar. simdi de yangini iseyerek sondurup ayni anda uzerine benzin dokuyorlar. super guc oyle olunmuyor yani.