şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de bir turistin gezebileceği yerler olarak divan'ın bebek'teki pastanesini ve kanyon avm'yi öneren genç kızımız. akıl fikir! *

https://www.quora.com/…s-in-istanbul/answer/selin-4

edit: başlık başa kalmış. nereye kaçtın yazar kardeş?
  • bloguna baktım. portekiz'deki insanların kurutma makinelerinin olmamasını, çamaşırlarını dışarı asmalarını yaşadığı kültür şoklarından biri olarak belirtmiş.
    lan :(
  • yalan güzel kardesim baska birsey degil
  • kıza mı yoksa kendime mi acısam bilemedim.

bir adet insan.
  • hiç de kıskanmadığım kızdır. o kadar param olmasını ister miyim, isterdim. fakat o kadar param olmasa da kendimce güzel bir hayat yaşadım. benim için önemli olan şey yaşanmışlıklardır. 25 ülke gezmektense, annemin dizinde yatmayı tercih ederim. buna fakir avuntusu diyebilirsiniz. varsın fakir avuntusu olsun. kaybedilen bir aile ferdini parayla geri alabilir misiniz?
  • "ı’m not a spoiled person at all. and ı know what middle class life is like because when ı studied abroad in portugal last year ı lived with a middle class family. ı also did a cultural exchange with a french girl. when ı went to her home in france, they were middle class."

kız "orta direğin halinden anlarım çünkü geçen sene portekiz'e okumaya gittiğimde orta direk bir aile ile yaşadım" diyor.

bir insan hayattan ancak bu kadar kopuk olabilir.
  • (bkz: quora ne amk)
  • geçenlerde rast gelip okudum, arkadaşa falan da yolladım "al lan oku da ne hayatlar var görüp üzül." diye.

o kadar bok atılmış falan, ama bence gayet düzgün cevap verip hayatını anlatmış.18 yaşında bile değilken kendini, hem de başka bir dilde net ifade edebiliyor. birileri illaki zengin olacak, en azından çomar gibi bir hayat yaşamıyor, abd'de hem eğleniyor hem de kendini az çok geliştiriyor.

çok zor olmadı annesi'nin linkedin hesabını da buldum. 2 bin tl mayışla başlayıp, 10 sene gece gündüz nefes almadan çalışıp, çocuklarınıza abd'de ev alacak kadar zengin olma ihtimaliniz de varmış demek ki.
  • (bkz: i flied)

yazar bu cumlesinde, "ben ingilizce ogrenmem. parasi neyse veririm, konusurlar" imasinda bulunarak post-modern materyalizmden dem vuruyor.

(bkz: selin flied on the pilot's cock)pit.
  • allah arttırsın.