şükela:  tümü | bugün
 • şu anda friendfeed'e benzese de son halinin friendfeed'in bütün eksiklerini kapatacak ve bir ileriki noktaya taşıyacağı kesin olan "quup kendinizi ifade etmenin en kolay yoludur" sloganıyla yola çıkan yeni sosyal ortamdır.
 • yeni tasarımıyla artık göze daha hoş gelen site. daha oturaklı olmuş.
 • ilk defa girdim ve izlenimlerim böyle:

  ---

  üst arama bölümü ve alttaki geri bildirim butonu = google+

  tasarım, arkaya resim koymaca vs. = twitter

  üst banner ve görüntü resmi = facebook timeline

  yazı akışı = friendfeed

  ---

  sonuç olarak: ortaya karışık bir site olmuş. eskileri ısıtıp önümüze sunmuşlar, yenilerden bir tutam alıp üzerine serpmişler. oldu sana sosyal medya.
  tamam canım...
 • mobili olsa tatlı olacak
 • "" friendfeed aslında iyiydi, niye geliştirilmesi durdu? bir gün belki kapanır mı? kapanırsa ne yaparız? ""

  diyen bir takım insanların kurduğu mevcutların iyi özelliklerini melezlemiş bir sosyal ağdır. gördüğüm kadarıylan başkaca da bir iddiası yoktur. sanırım bu kadarı da yeterlidir.

  dotnet ile yapıyorlar diye ters bakışlar atıyorum, o başka.
 • friendfeed servis dışı kaldıktan sonra friendfeedçilerin mecbur üye oldukları site. ama yok olmamış.. sansürcü, bir nevi forum mantığı ile işleyen bu sitenin friendfeedçilerin ihtiyaçlarına cevap vermesi mümkün gözükmüyor. sitenin sahabı ve kutsal değerleri koruma güdüsüyle hareket eden yönetici ve kullanıcıları var düşünsenize.
 • orasinin burasinin bilmem hangi siteden "alinti" olmasi ile sorunum yok. onun bir mesele oldugunu dahi dusunmuyorum. ıyi bir yere gelmesini de isterdim, kullanirdim. ama o kadar turk zihniyeti ile yonetiliyor, o kadar "beni kullanma" diye bagiriyor ki, degil global olmak friendfeed'e dahi rakip olma sansi yok.
 • daha önceki entrylerimi okuyanlarlar beni az çok bilirler. yerli malı olan ve gelişmekte zorlanan hiçbir projeyi asla olumsuz eleştirmedim, o işi zaten burada yeteri kadar yapan var. özellikle bu projeler yeni bir ihtiyaca cevap verebilmek için tasarlanmışsa eksiğiyle fazlasıyla sonuna kadar onların arkalarında durdum. ancak quup tamamen bir yerlerden arak olmasıyla benim gözümde hiçbir değeri olmayan bir replika olmaktan öteye geçemedi. üzgünüm ama bu proje olmamış aga.
 • türk işi sosyal ağlardan biri. bence şuana kadar ayakta durması bile mucize.
 • en sevdiğim arkadaşlarımdan hasan'la tanışmamıza vesile olan sosyal medya sitesi.

  eskiden ortamı çok güzeldi. forum tadında sosyal medya şeyisiydi. sonra büyüdü karıştı. eski bağlantılar unutuldu gitti. hasan'la görüşmeye devam ediyoruz.

  tanıdığım en hırslı adamlardan biri. bursa'nın bilmem neresinde bir meslek lisesinin makine bölümünden mezun oldu, oradan bilgisayar mühendisliği. bu aşamalarda quup'un katkısı yok ama olsun, neticede bu arkadaşla orada tanıştık ya hep geliyor aklıma.

  adam microsoft'ta staj gördü, okulu bitirdi, şimdi bilindik bir haber uygulamasında full stack developer. ara sıra arayıp "birader ınstagram şifresi nasıl patlatılır" diye takılıyorum.

  demem o ki böyle küçük mecraları seviyorum, hep böyle ortamlarda arkadaşlar edindim. bu mecralardan biri de quup'tu*