şükela:  tümü | bugün
 • fantastik kurgu türünde ilginç örnekler vermiş, türün tanınmasını sağlamış ve kitapları best seller olmuş bir yazar. buna mukabil kendisinin hayal gücünden pek etkilendiğim söylenemez. bununla da kalmayarak edebi açıdan da pek doyurucu olmadığını söyleyebilirim.

  ayrıca birkaç kendini bilmez yeni yetme, kendisinin drow'ların -ve kara elflerin- yaratıcısı olduğunu söylemiş. aldırmayınız. drow'lar yaratıldığında salvatore henüz götünde beziyle dolaşan bir çocuktu. -tam 12 yaşındaydı. inanmazsanız kendisine sorabilirsiniz.-

  üç beş tane fantastik kitap okuyup "drow kültürünü yaratan, böyle yaratıcı, şöyle güzel vuuu" diyen insanlara aldırmayınız.

  drowların gerçek tarihi hakkında merak edenler için
  (bkz: drow/@g man)

  edit: nedense gereksiz yere agresif davranıp üstadı fazla yermişim. bu şekilde tanınması onun suçu değil neticede. gary gygax'e saygısızlık yapılmış gibi hissedince böyle oldu sanırım. neyse.
 • adam öldüremeyişi seri ilerledikçe kabak tadı vermiştir.
  öyle ki bu durum avcının kılıçları serisi'ni artık okunmaz hale getirmiştir.

  çok iyisin çok hoşsun ama çok satıyosun diye niye bütün kahramanlarını ölümsüz yapıyosun?
  zart oldu kral canlandı zort oldu dev savaşçı cehennemden çıktı yazmak farklı bir karkater örgüsü döşemekten bu kadar mı yeğ?

  yeter lan her kitaba abi kimse ölmüyo bu sefer drizzt ölücek süper son olucak gözüyle başlamaktan okuyasım kaçtı.

  ölümden dönmek ayrı bişeeey ölüp dirilmek ayrı bişey. unutulmuş diyarlardan soğuttun be adamı.
 • şu anda reddit'de "ask me anything" konusu yürüten, lise yıllarımın sembollerinden biri.

  kendisine soru sormak ve cevaplarını okumak için;

  http://www.reddit.com/…irsttime_reddit_visitor_ive/
 • yazdığı star wars romanında chewbacca'nın kafasına bir gezegenin ayını (bkz: uydu) düşürerek ölmesini sağlayan, bu yüzden bazı star wars hayranlarından "salvatore fr'a dön" tepkileri alan yazar.
 • bindiği eşeği ahıra kadar sürmenin türklere has olmadığını fantazi edebiyatına gösteren yazar. drizzt harikalar diyarında, drizzt ve berber fil, drizzt topu at eserlerini heyecanla bekliyoruz.
 • dunyayi kurtaran adam tadindaki "iste geldim burdayim ben bu iste ustayim" seklinde sunepe bir alcakgonulluluk sunan superkahramanlar yaratma takintisinin disinda detayli tasvirleri, yaraticilik dolu ortamlari ve ustaca kullanilan tembellige kacmayan anlatimiyla basarili bir fantasy yazari..
hesabın var mı? giriş yap