şükela:  tümü | bugün
  • bu adama laf edenlerin parmaklarini allah kirar bence.
    hatta ciddi bir elestiri olarak drizztten baska yazmasin (jarlaxle olabilir bak) diger karakter ve olay orguleri iyi degil ama drizzti ucuruyor bildigin.
    misal 70lerden beri clive cusslerda dirk pitt sonra kari koca vb eserler verdi hatta artik baskalari yaziyor kendi sadece onay veriyor ama eserlerinde sorun var mi yok.

yukarilarda biri guzel yazmis dragonlance romantiklesti oysa forgotten realmin en iyi havasini olusturan yazar kendisidir.
    gencligimde tanistigim bu kisinin kitabi ciksa yine alir okurum. cunku bilirim ki verdigim paranin harcadigim zamanin hakkini alacak ve yine o guzel dunyaya giris yapabilecegim.
    bir kusaga turkiyede fantezi edebiyati sevdiren 2. yazar kendisidir unutmayin ve gereken saygiyi gosterin derim.
  • dünyada bir gün dizi yapımcılarından biri ayıkacak ve bu adamın kitaplarını drizzt efsanesini dizi haline getirecek ve insanlar tarafından çılgın gibi izlenecek. son sezonunda boka sarmış bir zamanların hype dizisi game of thrones vs nal toplayacak bunun yanınd. ama gelin görün ki adamın kitapları ülkemizde sevgili yayın hakkı sahibi ithaki yayınları tarafından doğru düzgün basılmıyor.
  • "türkiye'deki hayranlarınız kitaplarınıza ulaşamıyor." minvalinde bir tweet attım @r_a_salvatore hesabına. atın arkadaşlar. siz de atın. ithaki yayınları'nın adamın kitaplarının basımını yılan hikayesi haline getirdiğinden haberi bile yok belki.

şansına bulduğum aldığım laika yayınları arka bahçe yayınları kitaplarıyla adamın setini çektim sayılır kendi çapımda. 11. kitaptayım. elimde olmayan 3-4 tanesi var. "artemis'in yolu, kristalin hizmetkarı, 2 kılıç" yok arkadaşlar mesela bende. başka insanlarda başka kitaplar yok. bu kitaplar sahafta falan da yok. nadir kitapta da yok. en yakın sıradaki kitap olarak kristalin hizmetkarı var almam gereken, kitabın ta aylar önce nadir kitapta satılmış bir nüshasının linkine göre 90 tl'den gitmiş. fiyatını boşverin şu anda aratsanız 100 kağıt vereyim 200 vereyim deseniz yok nadirkitapta. çok baba bir yazarın çok kral kitapları unutulup gidiyor. seri unutulmuş diyarlar, ithaki yayınları gerçekten unutturttu. basın reklamını ben yapıcam insanlara ben tanıtacağım diyeceğim de demiyorum. çünkü bir umudum yok ithaki'den.

yakın zamanda yazarı kitaplarını vs okuduğum kadarıyla kendi çapımda youtube'da tanıtmayı düşündüğüm bir video çekmeyi düşünüyorum ama anlamı bile yok. düşünün... okuduğunuz çok güzel olduğunu düşündüğünüz bir seri var insanlara okuyun diye tavsiye bile edemiyorsunuz. neden? günceldeki hak sahibi yayınevi basmıyor. ithakinin özel bir durumu mu var bilmiyorum. para mı kazandırmadı bu seriler bilmiyorum. yersiz sövüp sayıyorsun diyenlere ise şunu derim: kardeşim bu kitapları basmıyorsanız da okuyucu bir açıkma hak ediyor. internet sitesi kurmuşsunuz. ufak bi açıklamalar haberler bölümü ekleyin. diyin ki "kardeşim bastık satmadı elimizde patladı, bi aşamada bişeyde problem oldu, bu yazarı daha basmayacağız veya basacağız ama şu tarihte basacağız." hayır göreceli olarak okuyucuya saygılı bir yayınevi imajı çiziyor gibi duruyor da bu yayınevi aslında öyle değil. güya kayıprıhtım sitesinde bir dönem soru cevap hattı işletmişler insanlar sormuş falan kitap ne zaman çıkıyor filan ne zaman basılıyor çoğu cevap muğlak muğlak. servet düşmanı değilim. fantastik edebiyatı basan ülkemizde okunmasını canlandıracak yayınevleri tomarla para kazansın isterim. kazansın ki yeni eserleri de hızlı ve kaliteli bir şekilde dilimize kazandırsın isterim. ama ithaki'deki bu kafa ile zor. iş güç vs sebepli koleksiyonumdaki eksikleri tamamlamak için bu aralar fırsat buldum ama ithaki yayınlarında gördüğüm şey şudur. herkesi tavlayacağız diye 100 tane yazara saldırmışlar. her projelerinde yarımlıklar var. herhangi bir fantastik-bilimkurguyu okuyan bir insan da şikayetçi. vakıf serisi varmış bilmem okuyanı şikayetçi, dune varmış bilmem okuyanı şikayetçi, zaman çarkı varmış okumadım okuyanı şikayetçi, ejderha mızrağı ve unutulmuş diyarlar okuyorum şikayetçiyim. abi bak gerekiyosa siktir edin unutulmuş diyarları ejderha mızrağını falan başka serileri okuyan insanları mağdur etmeyin. nicelik az nitelik çok olsun.

herneyse ya kime ne anlatıyorum... r. a. salvatore'u beğenen insanlar lütfen 5 dakkanızı ayırın bir tweet atın adama. kabak tadı geldi bana...
  • abd'li fantezi kurgu ve bilim kurgu yazarıdır. en çok unutulmuş diyarlar romanları, iblis savaşları destanı ve yıldız savaşları romanları ile bilinir. ilk basılan ilk romanı 1988'de tsr'dan çıkan buzyeli vadisi üçlemesi'nin ilk kitabi olan kristal parçası'dır. new york times bestseller listesinden aylarca inmeyen eserlere imzasını attı. unutulmuş diyarlar için birçok kitap yazdı. ayrıca iblis savaşları destanı, kendi oluşturduğu kurgusal dünya corona'da geçen birkaç roman ve yıldız savaşları romanları yazdı.
  • dark elf trilogy'nin ıcewind'dan filan sonra yazılması acayip durumlara yol açar zira drizzt'in aslında babasından sonra hayatındaki en iyi figürün yüzeye çıktığında ona yardımcı olan druid olduğunu her ne hikmetse sonradan anlarız ama olay örgüsüne göre daha sonra olan ama önceden yazılmış kitaplarda bu karekterden hiç bahsedilmez. dahası drizzt geçmişe sürekli giden onu etkileyen olaylara atıf yapan bir karakterdir salvatore'nin yarattığı evrenin temeli olan drizzt'de büyük bir tutarsızlık oluşturur bu durum.

sebebi aslına dark elf trilogy'nin zayıf bir üçleme olmasından kaynaklanıyor. o kadar zeki olan intelligence'e bonus alan drowları ve kitaplarda olanları düşününce salvatore bence drizzt'in hayatının ilk kısmında çuvallamıştır.
  • netflix veya hbo'ya dizisi çekilmeye başlayınca yeni george r. r. martin bu arkadaş olur gibi. o zamana kadar ergenlikte sevilen süper kitapların yazarı olarak kalacak.
  • saçma sapan dövüş betimlemesi yapan yazar. hickman falan kısa keser, eddings uzatmaz karakter üzerinden gider ancak bu arkadaş kılıcın sapının milimini falan anlatmaya çalışır, bir keyif alamazsın, geçse de gitsek diye okursun.
  • taş gibi dövüş betimlemesi yapan yazar. 2 tane kitap yazıp kayıplara karışan yazara ve 11 senedir serisini devam ettirmeyen dedeye bin basar.
hesabın var mı? giriş yap