şükela:  tümü | bugün
 • ayrı ayrı fat ve ntfs versiyonları olduğu gibi, ikisi bir arada olan network versiyonu da mevcuttur. ext2fs hepsinde vardır.

  fat versiyonu kullanılırsa ntfs'den en büyük 64k boyutundaki dosyalar kurtarılabilir. diğerinde de tam tersi.

  diski tarayarak kayıp partitionları bulmak, onları gerçek varsayarak diskteki dosyaları görmek ve aktarmak gibi faydaları da vardır. böylelikle disk üzerinde daha önceden yaratılmış bölümler de bulunup işlem yapılabilir.

  network versiyonu ise, dosya boyu sınırı olmaksızın fat, ntfs ve ext2fs üzerinden kurtarma yapabilir, hemi de uzak makinadan.

  http://www.r-tt.com/
 • kullandığım tiramisu ve easy recoveryden sonra ilaç gibi gelmiş bir programdır. en süper özelliklerinden birisi, aktif sisteme kurup restartsız mestartsız hemencecik çalışması ve hızlı olmasıdır.
  bazı durumlarda bütün diski/partitionı taratmaya bile gerek yoktur. kayıp kısım direk seçilir. file directory gelir. recover edilmek istenen dosyalar/klasörler işaretlenir. tadaaaa. oldu bitti işte.
 • 3 yıldır* formatlanmamış olan harddiskin fat'inin uçması sonucu kullanmak zorunda kaldığım, easy recovery ile boşa harcanan 1 gün sonunda klasörleri teker teker kurtaran, olması gerektiği gibi olan program.
 • bugün yaptıklarından sonra hayranlığımın iyice arttığı program olmuştur.
  fat'in uçması sonucu bilgilerimize elveda demeye hazırlanırken hızır gibi yetişip tüm byte'larımızı tek tek kurtarmasının ardından standart bilgisayar kurma prosedürüne geçtik. öncelikle fdisk ile tek partition yaratıp bunu bi güzel fat32 formatladık. partition magic ile bölümleme işlemlerimizi geçekleştirdikten sonra işletim sistemlerimizi kurduk.
  ardından bir merakla "acaba buradan da dosyaları kurtarabilecek mi?" diye kendi kendimize sorarken bi denedik ve fdisk + 2 format yemiş olan harddiskimizden dosyaların ilk günkü tazeliğinde kurtarıldığını gördük.
 • system restore' dan farki olmayan, silinmis dosyalari bulup kurtaran ancak klasorlerin iclerini doldurmayi unutan dolayisiyla hic bir faydasini goremedigim veri kurtarici programi. daha iyisini arayanlar icin recover my files derim baska birsey demem.
 • kullanımı biraz karmaşık olan fakat doğru kullanıldığında mükemmel sonuç veren yazılım
  kazaa ve imesh de bulunabilir
 • 1-2 dakika kadar önce neurovit kişisinin hayatını kurtarmış program.
 • aptalca bir sakarlık nedeniyle fdisk yapılan 200 gb'lık arşivi hiçbir dosyayı boş geçmeden, bozmadan teker teker kurtarıp gözlerinizi yaşartan, iki gün süren panik ve çöküşten sonra mucizevi bir ilaç gibi sizi hayata döndüren veri kurtarma programı. yıllarca bizi bozuk dosya çöplüğüne mahkum etmiş easy recovery'ye burdan selam etmeyi borç bilirim.
 • windows' un raw olarak gördüğü diskdeki verileri klasör klasör, olduğu gibi kurtaran program.
  programın yapımcıları rahatlıkla, biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diyebilirler.
 • an itibariyle yedek sürücüm olan d sürücüsünün kendi kendine unallocated olmasıyla birlikte kaybolan 100 gb lık yedeklerimi kurtaran efsane yazılım. kurtarma işlemini tek tek değilde klasör klasör olarak yapmasıyla beni uğraşmaktan kurtarmıştır. tek kurtaramadığı 200 civarı mp3 klasörümdür. gerçi mp3 önemli değil tekrar yüklenir ama resimler ve videolar klasörümü kurtarmasıyla gönlümdeki yerini sağlamlaştırmıştır.

  edit: kayıp olan mp3 ve programlar klasörünüde bulmuştur. creation time sekmesine de gözatmakta fayda varmış.