• bir tek ben istatistiksel hesaplamalarda kullanılan açık kodlu r dilinin derleyicisi sanıp geldim sanırım.
  • an itibariyle yedek sürücüm olan d sürücüsünün kendi kendine unallocated olmasıyla birlikte kaybolan 100 gb lık yedeklerimi kurtaran efsane yazılım. kurtarma işlemini tek tek değilde klasör klasör olarak yapmasıyla beni uğraşmaktan kurtarmıştır. tek kurtaramadığı 200 civarı mp3 klasörümdür. gerçi mp3 önemli değil tekrar yüklenir ama resimler ve videolar klasörümü kurtarmasıyla gönlümdeki yerini sağlamlaştırmıştır.

edit: kayıp olan mp3 ve programlar klasörünüde bulmuştur. creation time sekmesine de gözatmakta fayda varmış.
  • gerçekten über ötesi kurtarma yüzdesine sahip bir program, partisyona uğramış, formatlanmış tüm verileri silinmiş ve hatta tüm tershanelerine girilmiş 1tb'lık harddiski (yalnızca 100 küsür gblık veri vardı) hayata döndürmüştür. neredeyse tüm verileri kurtarmıştır.

arada yalnızca bir kaç fotoğrafta bozukluk mevcut. o kadarı kadı kızında da olur diyorum. cidden güzel bir program ve kurtardığı veriyi sizin dosyaladığınız şekilde size veriyor, al sana bir havuz çık bakalım şimdi işin içinden demiyor.
    böyle hadi bakalım şimdi çık işin içinden diyen programlar da var, onlara lanet girsin tamam mı?
    (bkz: recover my files)

ayrıca 3-4 gündür o kadar üzülmüştüm ki; fotoğraflarım, filmlerim, dizilerim herşeyim gitti. bu derece üzüntüden bi' hal olmuşken ilaç gibi geldi eksiksiz recovery.
    efendiimiiiiisss kıymetliimiiisss r-studio modundayım.
  • 3 gün evvel uçan şirket hard diskini kurtaran mükemmel programdır.
    şöyle ki, mac os x'de hiç görünmeyen harici hard disk, windows'ta "local disc" olarak görülmekte ve özelliklerine baktığımızda 0 kb büyüklükte görülmekteydi.
    araştırdım ettim, internette bu programın övüldüğünü gördüm.
    sağolsunlar, teknoseyir'de güzel bir incelemesini de yapmışlar.
    programı hemen indirdim, diski tarattım. program diskin içindeki bütün dosyaları gördü.
    79 dolares'i bayıldık, programı aldık, çalışmayan diskteki dosyaların tamamını yeni bir diske kopyaladık.

not. diskin büyüklüğüne ve dosya sayısına göre işlem süresi uzayıp kısalabiliyor.
    bizim diskte 600 gb büyüklüğünde 60.000 kadar dosya vardı, 24 saat kadar bekledik.
  • bir salaklık yapıp 15 senelik arşivimin olduğu harddiskimi yanlışlıkla biçimlendirdim. iki gün süren tarama sonrası yüzde 90 oranında geri yüklemiştir.
  • yanlışlıkla formatladığım diski bugün itibari ile bana geri vermiş über program. über diyorum, çünkü denenen diğer programlarda bulunup açılmayan dosyalar, bu programla açılabilir hale gelmiştir. kaç yıllık emeğim geri geldi sayesinde.
  • ayrı ayrı fat ve ntfs versiyonları olduğu gibi, ikisi bir arada olan network versiyonu da mevcuttur. ext2fs hepsinde vardır.

fat versiyonu kullanılırsa ntfs'den en büyük 64k boyutundaki dosyalar kurtarılabilir. diğerinde de tam tersi.

diski tarayarak kayıp partitionları bulmak, onları gerçek varsayarak diskteki dosyaları görmek ve aktarmak gibi faydaları da vardır. böylelikle disk üzerinde daha önceden yaratılmış bölümler de bulunup işlem yapılabilir.

network versiyonu ise, dosya boyu sınırı olmaksızın fat, ntfs ve ext2fs üzerinden kurtarma yapabilir, hemi de uzak makinadan.

http://www.r-tt.com/
  • windows' un raw olarak gördüğü diskdeki verileri klasör klasör, olduğu gibi kurtaran program.
    programın yapımcıları rahatlıkla, biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diyebilirler.
  • 3 yıldır* formatlanmamış olan harddiskin fat'inin uçması sonucu kullanmak zorunda kaldığım, easy recovery ile boşa harcanan 1 gün sonunda klasörleri teker teker kurtaran, olması gerektiği gibi olan program.
  • hfs+ dosya sistemine sahip elime aldığım diskimi oldukça başarılı bir şekilde kurtarmaya başlamış yazılım, gerçi 2 gün süre istedi ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
hesabın var mı? giriş yap