şükela:  tümü | bugün
  • 100. celsede orjinal metinde billy meier ile ilgili soru var. akaşa yayınlarından çıkan çeviride bu ve bunun gibi bir çok yer çevrilmemiş. orijinal celse kaydını dinle bu ses kayıtlarını bir ara para ile satıyorlardı şimdi bedava. medyumun bu kadar yavaş konuşarak kanallık yaptığını duyunca çok şaşırdım. rahmetli carla ile ilgili web den yazışmalarımı da bir ara ekleyeceğim. sevgi dolu bir insandı. her nerede nasılsa hayırda olsun.

[edit 13 ocak 2019 ] :

https://www.bring4th.org/ sitede , chat odasında carla soruları kabul ediyordu [2009 yılı]. o konuşmalardan iki tanesini paylaşayım : billy meier ile ilgili sorduğum bir soru üzerine , başka kaynaklar üzerine kişisel yorum yapmak istemediğini söylemişti. biraz zorlayınca da ; “ başlangıçtaki temasları’nın gerçek olduğunu düşünüyorum. daha sonrakiler şüpheli” mealinde bir cevap vermişti.

14 şubat 2019.. sohbet odasında başka bir sorum olmuştu.. questiıon : how ı protected my self to negative energies and negative thinks...
    carla’nın tam cevabı : a suggested prayer tweak it at will: " ı'm a servant of the love and the light of the one infinite creator. ı surround myself with this love and light. ( draw a circle by joining hand sin front,then swinging them around and joining them in back.) across this circle, no mortal error mat set its foot". then clap your hands sharply together once and say " and it is so" or "amen".

bu chat session’ların arşivlerine verdiğim siteden ulaşmak mümkün sanırım. oralarda bir yerlerde daha onlarca sorum var ...
  • ra bilgileri'nin devamı niteliğindeki kasyopya celseleri'nin son celsesinde laura, müslümanlarla dalga geçip, islamiyeti şeytanlaştıran bir skandala imza attıktan sonra, kendilerine ve medyum aracılığıyla boyutlarasından aldıklarını iddia ettikleri bilgilerin doğruluğuna şüphe ile yaklaşmaya başladım. zaten uzun zamandır laura'da bir kendine hizmet ve bencillik sapması hissediyordum ve kasyopya bilgileri'nin birçok yerde kendiyle çeliştiğine şahit olmuştum. ra bilgileri ve türevi bilgilerin new age doktrinleri olduklarını ciddiye almaya başladım.

"insanlık, ikinci kez geliş (hıristiyan inanışına göre isa'nın dünyaya ikinci kez gelişi) ya da dost canlısı uzay gemileri (aynı inanışın yeniçağ versiyonu) tarafından kurtarılmayacak. canlanan dinsel inançlarımız bize yol gösterse de yanıtları bizler bulacağız.

felaket ya da altın çağ. seçim bize ait. üçüncü bin yıllık döneme yaklaşırken, bu soruyu ele alış biçimimiz insan olmanın ne anlama geldiğini açıklayacak bize."
    john naisbitt & patricia aburdene - megatrends 2000, 1990, s. 17.

--- spoiler ---
    (laura) evet... sanırım biraz gergin konulara değineceğim. aklımda iki konu var. birincisi mekke'nin kara deliği kitabı. şimdi, peter townsend adlı kişi, ki bu muhtemelen takma bir isim, çünkü hayatından endişelendiği için muhtemelen kendi adıyla yazmıyor, mekke'nin var olmadığını ve din olarak islam'ın çok garip bir şekilde başladığını söylüyor. temel olarak, kendi düşüncesine göre islam'ın pek iyi niyetli bir din olmadığını söylüyor. şimdi, yaptığı araştırma hakkında herhangi bir soru sormamız gerektiğini düşünmüyorum, çünkü hepsi oldukça açık ve net. fakat çıkardığı sonuçlara göre, islam'ın yeniden düzenlenmesi ya da bu konuda birşeyler yapılması gerekiyor çünkü şu an doğuştan gelen inançlardan dolayı, müslümanlar pek dostane bir insan grubu değil. islam'da diğer tüm dinlerin yanlış olduğu ve yalnızca müslümanların haklı olduğu ve müslümanların islam’a inanmayanları öldürme hakkına sahip olduğu öğretilerinin yanı sıra, temel olarak islam'ın doğasında bir yozlaşmışlık olduğunu, bu dinin doğası itibariyle kötü olduğunu öne sürüyor. ancak bunu kendi aramızda tartıştığımızda sahte bir dinle bir diğeri arasında çok fazla fark olmadığını düşünüyoruz. demek istediğim, hristiyanlık ve yahudilik de çeşitli şekillerde oldukça kötü. dolayısıyla anlamıyorum... islam doğası itibariyle genel olarak yozlaşık ve kötü bir etki mi yapıyor?

c*: üç test vakasının gelişim yollarını dikkatlice düşünün. önce yahudilik. bir kuyruklu yıldız / fırtına tanrısına tapınmaya yönelik geniş çaplı bir kült olarak başladı. varını-yoğunu kaybetmiş bir halkın ihtiyaçlarını karşılayacak ve aralarında dayanışmayı teşvik edecek şekilde yeniden düzenlendi. hristiyanlığın ikili bir başlangıcı oldu. birincisi apokaliptik bir hoşgörüsüzlük ve şiddet kültüydü. ikincisi, merhamet dolu olağanüstü bir adamın hayatına dayalı bir ruhsal dönüşüm mesajıydı. islam ise bu ikisinin en kötü yönlerinin bir karışımı. tam bir sahteliğin içinde nasıl herhangi bir pozitif unsur olabilir?

s: (l) yani, islam’ın yahudilik ve hıristiyanlığın en kötü kısımlarının bir karışımı olduğunu mu söylüyorsunuz? [son cevabın gözden geçirilmesi] kumran metinlerini yazanların islam’ın oluşumu üzerinde güçlü bir etkisi olması mümkün mü?

c: öyle!

s: (l) ve bunları yazanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre bunlar bir grup şizoid psikopattı.

(joe) yahudi miymişler?

(l) evet. diğer tüm yahudilerin yozlaşmış olduğunu, sadece kendilerinin doğruya sahip olduğunu düşünen ve kendi inandıklarına inanmayan herkesi çıkıp öldürmek için can atan bir grup yahudi. kumran metinlerine ve enok kitapları ve enok kıyametçiliği gibi çeşitli bağlantılı metinlere yönelik büyük araştırma alanları var. pavlus, josephus ve isa hakkındaki yazımda bu konuyu biraz işledim.

(joe) ilk hristiyanlık dalgasının kökeni onlarmış demek. sonra sezar geldi.

(l) aslında, merhametli kurtarıcı sezar vizyonuyla pavlus geldi. yeni ahit'te pavlus ile “kudüslü hristiyanlar” arasındaki ihtilafa dair yapılan şaşırtıcı referansların nedeni buydu. kumran metinlerini yazan tipler vardı, bağnazlar vb., sonra pavlus geldi. henüz yayınlanmamış olan kitabımda bunu etraflıca anlattım.

mö 272 civarında eski ahit yazılırken yahudilerin gerçek tarihsel bazı yunan ve mısırlı karakterleri model alarak yazdıkları ibrahim ve musa hikayelerinin, islam’ın yaratıcıları tarafından bolca kullanıldığını da unutmamak gerek. gmirkin ve wajdenbaum tüm bu konuları ele alıyor. (“argonauts of the desert” [çöldeki argonotlar] vb.) islam’ı icat edenler, zaten çalıntı olan hikayelere dayalı hikayeler yarattıklarını bilmiyorlardı, vb.

(joe) hem yahudiliğin hem de erken hristiyanlığın en kötü tarafı hoşgörüsüzlük ve şiddet ve fırtına tanrısına ibadet. islam bu anlamda diğer tüm dinlere göre afetlerden daha fazla etkilenmiş gibi görünüyor, doğru mu?

c: evet

s: (joe) islam’ın ortaya çıktığı süreçte neler oluyordu? karanlık çağlardı, değil mi?

c: evet

s: (l) kıyamet edebiyatına neden bu kadar ilgi duyduklarına dair mükemmel bir açıklama bu. bu bakış açısının en anlamlı olduğu zamanda ortaya çıktı.

(joe) ve nispeten yakın bir geçmiş.

(l) ayrıca, eğer heinsohn ve fomenko gibi kişiler, tarihsel zaman çizelgesine ek yıllar yerleştirildiği konusunda haklılarsa, sandığımızdan da yakın olabilir. tarih, tüm bu manipülasyonlar yüzünden böyle bir karmaşa halinde.

(andromeda) islam çoğunlukla korku ve kaçınmaya dayanıyor, oysa yahudiliğin bile arkasında dayanışma fikri vardı. hristiyanlıkta ise manevi gelişim vardı. islam'da bunların hiçbiri yok.

(l) evet, islam'da muhammed'i modellemeye çalışmak ve onun iddia edilen beyanlarına “uymak” dışında gerçek ruhsal gelişimle ilgili hiçbir şey yok gibi görünüyor; muhammed'in orijinal modelinin muhtemelen kumran metinlerinden ilham almış bir apokalipsçi, muhtemelen şizoit psikopat bir fanatik olduğunu gördüğünde bu durum biraz problemli hale geliyor. çıkıp birkaç kişi öldür, ahirette üzüm sahibi ol, çıplak kadınlar değil. üzümün oluyor.

(andromeda) kaç tane üzüm? [kahkaha]

(l) 72! bu gerçekten şaşırtıcı olan şeylerden biriydi. görünüşe göre, bir şekilde yanlış bir çeviri veya kelimenin yanlış anlaşılması söz konusu olmuş ve bu yüzden yalnızca 72 üzümün oluyor. [kahkaha]

(andromeda) birçok insan çok hayal kırıklığına uğrayacak! [kahkaha]
    --- spoiler ---