şükela:  tümü | bugün
 • mustafa sarıgül konuşmalarında noktalama işareti yerine kullandığı kelime. adam sürekli rabbim diyor durduramıyoruz.
 • selda bagcan nem kaldi plaginin b sarkisi. parcadaki dadaslarin gitaristi fehiman ugurdemir solosu dikkatle dinlenmeli.
 • bu kelimenin kendisinden degil de, surekli kullanandan resmen tiksindim. zaten 5 tür kullanicisi var. iyi okuyun siraliyorum.

  1. f.book da hayirli cumalar diyen tipler.

  2. kadinlar klübü.com uyesi varos anneler. 3. dinle pek alakasi olmayan mustafa sarigul profili siyasetciler. 5 muhafazakâr milletvekillerinin sikindirik,sahtekar, yalanci, paragoz, şişman, seks düşkünü eşleri.

  edit: 4 numarayi atlamisim onu da siz doldurun amk
 • kul ile allah arasındaki tekil bağı simgeleyen sözcük. yani her kul allah'ı kendisi için tek olarak hisseder ve diğer kulların allah ile olan bağları kendisini ilgilendirmez.
 • kişiye özel tanrı bulunur.

  taze din tüccarı geldi haænıııım

  herkes tanrısını kendiyle özleştirirken biz kediyle özleştirince mi günah oluyor?

  bu benim dünyam anlıyor musun? 7 kıta ve okyanuslar benim, sizin bu gezegende yaşamanıza müsade ediyorum bak ona göre.

  herkesin rabbi kendine, bi de rabbena hep bana.
 • akp muslumanlari tarafindan surekli kullanilan, duyuldugunda ortami terk etmek hissi uyandiran kelime.

  genelde esnaf temelli, bilime, kulture ve egitime inanmayan, nezaketi zayiflik olarak goren, cehaleti samimiyet sanan son on yilda zenginlesmis ve zenginligin toplum icindeki yerimizi belirledigini sanan kasaba insanlari tarafindan kullanilir.
 • bu tabiri kullananlardan fersah fersah kaçınız efendim. bu iyelik eki almış kelime tehlikeler içeriyor fikrimce. niye? niye mi? evet, niye? izah etmeye çalışayım müsadenizle. evvela ortada bir kelimenin kötü ve özensiz kullanımı söz konusu. evrenin sahibi olan mutlak güç, her şeye kadir rab, bu ifade yüzünden birdenbire bir akrabaya, sana torpil yapabilecek büyük ve önemli bir amca derekesine düşüyor sanki. süper bir varoluş olan rab, ufak şımarıklıklarımızı tolere edecek bir baba olarak araçsallaştırılıyor. ( bu son sözcük beni acayip entel hissettirdi)
  rabbim... benim olan rab, burada ciddi bir yakınlık kuruluyor, ee ne var bunda? şu var: 'rabbim" dediğimde bu ifade senin hilafına ortaya çıkıyor, rabbim senin gibileri bildiği gibi yapsın dediğimde, rab, benden yana konuşlanmış oluyor. görüyorsunuz rabbim masum değil; rabbim bizim aileden, bizim aşiretten, yanı aslında benim inandığım şekilde ve bizden taraf olacak bir tanrı tasavvuru içeriyor. abarttığımı düşünüyorsanız rabbim sizi ıslah etsin
 • sev yeter albümünde yer alan şarkıdır. söz & müzik yusuf kaya'ya ait. kamuran akkor gerçekten farklı. onun yorumuyla direkt acıyı hissediyorsun.

  rabbim... rabbim... rabbim
  senden gelip yine sana döneceğim
  bu ayrılık son bulmazsa
  yarınımı görmeyeceğim

  rabbim yalvarırım sana
  kavuştur onu bana
  belki dönmek istiyor
  gurur bu engelliyor

  o da beni çok seviyor
  bensiz inan yaşayamaz
  bir başka sevgiliye
  ben diye sarılamaz

  bir çare bul rabbim
  kavuştur bizi
  bir çare bul rabbim
  barıştır bizi
 • "bak hele çamurdaki kanatlara, havadaki tanrıya! tırtıllar düşünür düşünmez seni, rabbim, kelebek olup uçuveriyorlar!" nikos kazancakis - allah'ın garibi

  "üçüncüsü, leo kardeş bizim duamız: 'rabbim beni, eğ kırılıncaya dek!' üç çeşit dua olduğu gibi, üç çeşit de insan vardır. kafana iyi sok, titremeyi de bırak.." nikos kazancakis - allah'ın garibi

  "övgü sana rabbim, hastalık kardeş için
  ağırbaşlıdır, iyidir, insana acır
  ruhun maddeden kaçmasına yardım eder" nikos kazancakis - allah'ın garibi

  (bkz: rab), rabb, rabbi, yarabbi, yarabbim

hesabın var mı? giriş yap