şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan,"din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. anlamak mümkün değil. bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. çünkü islam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. islam'ın hükümlerinin güncellenmesi var. siz islam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. rabbim bizi tefe koymasın" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/…epe-de-siyaset-2623704/
  • uzun zamandır ilgili şahsın adının geçtiği hiçbir haberi okumadığım için hayata bir adım daha fazla pozitif bakabilmeyi başardım.
    deneyin bence
  • "islam'ın güncellenmesi gerek" gibi yanlış bir ifade içeren konuşma.
  • erdoğan, islâm'ın güncellenmesi gerekir demiş. evet, islâmiyet insanın cildi gibi, insan ile birlikte büyür, gelişir. lâkin, siyasetin pisliklerine, yalan dolanına, günahına, dibine kadar batmış birisinin, hevesleri ile onu güncellemeye kalkması, o cildi çekiştirip yırtmak demektir. bu sözü söyleyenler ile, kuran 1400 sene öncesine hitap ediyor hükmü geçmişte kaldı diyenler arasında bir fark göreiliyor musunuz ? herkes kendi bildiği, uzman olduğu konularda yorum yapsa ülkemizdeki meselelerin çoğu çözülecek ama nerde o günler. bizim tolpumumuzda herkes profesör, herkes din alimi maalesef. olmadı cumhurbaşkanım bu sefer çok yanlış konuştun.
  • hiç şüphesiz ki allah tefe koyanların en hayırlısıdır.

(bkz: enfal suresi 30. ayet)