şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanının cemaati ölümüne savunmakla yaptığı hatalardan bir kısmını görerek dilediği özür.

  darbe girişimindeki generalleri o konuma getiren ustaları özür dilerken aktroll'lerin hala yüzsüzce tereyağı gibi üste çıkmaya çalışmasının sebebi bellidir;

  (bkz: cemaatçilerin akp yandaşı gibi görünme çabaları)

  umarım bu özür, laiklik düşmanı cemaatçilerin sağda solda değil de kendi içlerinde kendi yalakası olarak gizlendiğini anlamasına mani olmaz. çünkü şu an laiklik vurgusu yetersizliğine bakılırsa, muhtemelen kurunun yanında yanan yaşların yerine de akp'li kılığındaki cemaatçiler gelecek.
 • (bkz: amin)
 • affetmek mi? affetmek devletin yöneticileri için doğru bir kavram değil. bu cemaat'in bu şekilde devlette yayılmasında kimin kabaati varsa mahkemeler kurulur, yargılanırlar. burası yeşilçam sokağı mı beyefendi? devlet yönetiyorsunuz. öznel değerlere yer olmaz devlet yönetiminde.
 • akın öztürk de çıksın milletten özür dilesin. rabbinden de milletinden de özür dile akın paşa, sorun çözülsün bak herkes özür diliyor, herkes çok üzgün. iyi olsun istiyoruz. artık bu küslük bitsin. hakan fidan sen de özür dile haber vermediğin için. ben de eski kız arkadaşımdan özür diliyorum. abdullah öcalan sen de özür dile kardeşim. sen mektupla dile. bak birlikte ne güzel oluyoruz türkiyem.
 • ülkeyi yönetenlerin ciddi hatalarının sonucunda yapmaları gereken şey af dilemek değil istifa etmektir.

  tanım: ülkeyi 14 yıldır yöneten bir kişinin itirafları.
 • "ne istediler de vermedik" demiştin bir zamanlar, hatırlıyoruz, unutmadık. timsah gözyaşlarını sevsinler senin. değil mi ki atatürk, laiklik ve cumhuriyet karşıtısın gözümde feto, fetö,cemaat,hizmet bokundan farkın yok.
 • kamu yönetimindeki hataları yine şahsi ilişki seviyesine çekme çalışması bu.
  zaten normalde de halkın yönetimi delege ettiği bir memur gibi değil de ülkenin aile büyüğü gibi davrandığı için "reyis" bu olayı da "yaptık bi ahmaklık" demagojisi ile aşmaya çalışıyor. aşacak da. çünkü demokrasi ne demek, vatandaşlık nedir, toplum sözleşmesi-anayasa nedir, yönetimin delegasyonu nedir, parlemento nedir, cumhurbaşkanı nedir hiçbir fikri olmadığı için ahalinin, cumhurbaşkanı ile de gereksiz-vıcık vıcık bir işikisi var. bu durumda normalde siyaset içinde olmaması gereken böyle ev ahalisine salonda yapılacak kouşmalarla ülke idare edebiliyor adam.

  bunun normali şudur:

  cb-cemaat bizim yüzümüzden böyle semirdi, başımıza bela oldu

  ahali-bilerek mi yaptınız, o halde işbirliğinden yargılanacaksınız..

  cb-yok bilmeden oldu valla, hep kandırıkçı bunlar

  ahali-o zaman ülke yönetecek çapınız yok, burnunuzun dibini göremiyorsunuz, o kadar da yazan eden uyaran vardı hem de. istifa edeceksiniz, biz de yerinize yeni birilerini koyacağız. siz de bu örgüte desteği bilmeyerek verdiğiniz konusunda yargı ve kamu vicdanını ikna etmeye çalışacaksınız bundan sonraki süreçte ilk olarak. ikna ederseniz de sakin bir emeklilik dileriz.
 • ne olursa olsun bunu söylemesi güzel bir gelişmedir.