şükela:  tümü | bugün
400 entry daha
 • aladağ kuran kursunda yanarak, dumandan boğularak can veren kız çocuklarını da mı terketmedi?

  "rab" tarafından baktığınızda olaya kendisi için dua eden, kendi gönderdiği(!) kitabı ezbelermeye çalışan henüz sevap-günah yaşında olmayan, gariban kız çocukları tüm yokluklara rağmen şükretmeyi öğreniyorlar . hem de ailelerinden uzak bir yurtta.

  fakat rab onları terketmediği için(!) bir kısmını dumanla boğarak, bir kısmını yakarak öldürüyor.

  sağ kalanlar ise hayatları boyunca atlatamayacakları bir travma yaşıyorlar.

  bu rabbin seni terketmemiş hali :)
 • bu ayetin anlamı işin ehlince gayet açık anlatılmışken hâlâ havanda su dövüyor bazıları. bu ayet doğrudan peygambere ve arka planda da onunla aynı hali yaşayan tüm insanlara hitap eder.

  -önce zat mertebesine yükselecek ve allah'a kavuşacaksın. güneş kalbine pırıl pırıl doğacak.

  -sonra o mertebeden tekrar düşeceksin ve kalbin karanlıklar içinde kalacak. hz. peygamber bu haldeyken yana yana dağlara çıkardı; belki görürüm ümidiyle.

  -tekrar o mertebeye çıkma arzun seni gün geçtikçe yakmaya başlayacak. kalbinde aşk ateşi harlanacak. aşk ateşi seni gün geçtikçe yaka yaka arındıracak ve tertemiz kılacak. zira aşk kalpteki tüm kötü eğilimleri, rezil ahlakı yakıp tüketir.

  -güzel ahlak tamam olduğunda karanlık perdeler tekrar açılacak ve güneş tekrar kalbine doğacak; allah'a vuslat gerçekleşecek. işte bu vuslat anında "rabbin seni terk etmedi" ayeti bir nevi sana da inmiş olacak.

  şimdi söyle! tüm bunlarla senin ne derece alakan var?
198 entry daha