şükela:  tümü | bugün
  • yine söyleyelim geç gelen adalet adalet değildir. hele ki böyle delil karartmanın bariz olduğu durumlarda, geç gelen adalet dalga geçmek, gaz almak için gelir.
  • bu orospu çocukluğunu yapan, bunu gizleyen, kapatmaya çalışan, bildiklerini söylemeyen, yapabilecekken hiçbir şey yapmayan kim varsa çok daha beterini görsün. umarım olay açığa çıkar.
  • aylardır kızın intihar ettiğini falan salak salak şeyleri kanıtlamaya çalışıyorlar.

tırnaklarından erkek dna'sı çıkmış. yahu bu çarpıp öldürmenin de ötesinde bir şey.
    çıldırttılar kızın babasını.

allahım deliricem bunlar nasıl insan? bunlar akşam nasıl yastığa başlarını koyuyorlar? hangi iktidar değer küçük bir çocuğun ölümünü aydınlatmamaya?
  • kızının intihar etmediğini kanıtlamak için; onun nasıl düştüğünü, nasıl öldüğünü canlandırarak komisyona yardımcı olmaya çalışan bir baba düşünün. fikri bile insana kafayı yedirtebilir. *

evladının ölümünü araştırdığı için, katilleri aradığı için akli dengesi sorgulanan, deli ilan edilen bir baba. üzerinden bir sene geçmesine rağmen kızının ölümü aydınlatılamıyor, tırnaklarından erkek dna'sı çıkıyor. bu olayı örtbas etmeye çalışanlar, bu ölümün araştırılmasını engelleyenler, katilin/katillerin arkasındakiler ortaya çıkarılmıyor.

akpli vekilin evinde ölü bulunan; kendini vurdu, intihar etti dedikleri nadira kadirova'nın ise elinde atış izi bulunamıyor.*

ikisi de intihar etmedi. bu dosyaları intihar süsüyle kapatmaya çalışan, hangi şartlarda ve ne olursa olsun birbirlerini koruyan bu organizasyon çökertilmediği sürece adaleti unutacağız.
  • o tırnaklardan çıkan dna raporunu olayın savcısı gizlemiş,sümen altı etmiş... ve şaban vatan ın paylaştığı fotoğrafa bakarsak o binanın üzerinden atlayıp kızını bulduğu yere düşmek mümkün değil.. oradan atlayıp sundurmayı geçip yola düşmek için usain bolt gibi biri olmak lazım bu bir. ikincisi ise şaban vatan ın kızı bulduğu yer sundurmanın alt kısmına denk geliyor.. yani atlamış olsa bile oraya düşemez..
    bu olayı çok net şekilde nurettin canikli ve şurekası eski eynesil belediye başkanının oğlunu korumak için kapatmaya çalışıyor. ne canikli imiş beeeeeee!! koca ülkenin adaleti,hükümeti bir şey yapamıyor her şey böyle aleni şekilde ortada iken!
  • +++
  • akpli katilinin hala kim olduğunu bilemediğimiz küçük kardeşimiz.
    vergilerimizle maaşlarını alan polis ve yargı çok iyi çalışıyor maşallah.
    bir de çalışmasalar ne olacakmış allah bilir.
  • son inceleme yapan meclis komisyonu intihar denilen yeri sacma bulunca, gorgu tanigi gidip ifadesini degistirmis.

baba olayin pesini kesinlikle birakmiyor ve ustlerine gittikce de hata yapmaya baslayacaklari acik. bu olayin aydinlanacagiyla ilgili pozitif bir yanim var. bu yuzden de arkasindayim, saban vatan'in gece gunduz demeden suren adalet arayisinin.

--- spoiler ---

tbmm rabia naz vatan ve tüm çocuk cinayetleri inceleme komisyon çalışma değerlendirmelerinde mürsel küçakal ifade degişikligi skandali durumu üzerinde hassasiyetle nedeni üzerine gidilmesini rabia nazin ailesi olarak talep ediyoruz.çocuk belden aşağı ağır hasarla nasıl sürünecek

twitter

--- spoiler ---
  • herhangi bir şeye ama herhangi bir şeye inancımı uzun zaman önce yitirdim. inanç yitimi huzursuzluktur, can sıkıntısıdır, havale edememedir. tüm hınçlarının karşılığının bir cehennemden karşılık bulamayacağını bilmektir. o hınçları kendi içine ektiğin, ekip de kendin suladığın bir bataklıktır.

eğer inanmaya devam etseydim, ama herhangi bir şeye, bir ağaca, kitaba, insana, mutluluğa, mutsuzluğa, adalete ya da öbür dünyaya, inancımı kaybettiğimin ilk günü bugün olurdu.

babası otopsi videosunu izlemiş. kendi bebesinin otopsisini. siz hiç otopsi izlediniz mi bilmem. ben adli tıp dersinde izledim. bir testereyle kafa kemiğini kesip beynini çıkartıyorlar. kalbini açıyorlar. kesiyorlar baya seni, dikiyorlar sonra. hem de terzi gibi değil. terzi yamağı gibi. babası bunu izlemiş. o gün gördüm, olay yerinde kızının nasıl yattığını gösteriyordu; aynı yerde yatarak.

bak ben 32 yaşındayım. o gün dirseğimdeki kabuğu bir çocuk gibi anneme göstere göstere kaldırdım. kaldırabilirim çünkü annesi babası ölmemiş herkes hâlâ çocuktur. annemin aptal bir yara kabuğundan başını öyle bir çevirişi vardı ki; o kabuğun kalkmasını gördüğünde, benim yaramın oluşmasındaki anımdan daha çok acı çektiğini o gözlerde gördüm.

anadolu lisesine ilk başladığım zaman bir arkadaşım vardı elif diye. okula başlayacağı yaz bir doktor hatası yüzünden annesi ölmüştü. bigün- bakın ortada ağlama yok, dram ya da kriz yok- tuvaletten çıkarken bana durup dururken “allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez derler ya? veriyor.” demişti. o kadar. başka ne bir konuşma var, ne öncesi, ne sonrası.

bugün biz öğle yemeğinde salatamıza tuz atarken, bazıları ışıklardaki çiçekçiden bir buket çiçek alırken, bir diğeri markette en taze günlük sütü seçmeye çalışırken bir baba kızının otopsi videosunu izledi.
  • bu kızcağızın katili serbest. katili biliniyor birileri tarafından. korunuyor birileri tarafından. ve serbest. bunu bilenler hayatlarına devam ediyorlar. bilenleri bilenler onları korumakla meşguller. "olan oldu artık ne yapsak geri gelmeyecek nasılsa" diyerek kendilerini avutuyorlar. katilin annesi babası kendilerini avutuyorlar, biricik katil çocukları bu kaderi hak etmiyor onlara göre. hapse girmeyi ceza almayı hak etmiyor masum adam (eğer adamsa). katil biliniyor birileri tarafından ve kollanıyor. gündem olmuyor ana medyada.

işte böyle. bu iş yerel ile başladı. seçimlerde olayı geçiştirmeye çalışanlar siktiroldu gitti. artık hiç kimse de kanuna hukuka güven kalmadı açık bir şekilde. o yüzden bu güvensizliği yaratanlara türk halkı sandıkta hesap soracaktır. torpil, liyakatsizlik, adam kollama kayırma, hukuku birilerinin çıkarı için kullanma, lüks, şatafat, israf, gösteriş. türk milleti bunların hesabını sandıkta soracaktır.