şükela:  tümü | bugün soru sor
 • race driver: grid.
  codemasters firmasinin cikardigi toca race driver serisinin son oyununun adi. demosu yayinlanmistir.

  http://www.gamershell.com/download_25620.shtml
 • colin mcrae dirt'ün yapımcılarından yeni bir araba yarışı. açıklamalara bakılırsa yeni nesil nfs saçmalıklarından sonra ilaç gibi gelecek:

  - if you think "racing game" means spending hours adjusting damper settings and orange-peel-metallic-fade-to-lilac paint jobs, then prepare to be shocked. says chief game designer ralph fulton, "this is not a game about collecting cars or spending all of your time in the front-end tuning suspension settings or designing liveries. we want to make racing exciting again."

  pc için demo'su indirilebilir halde. bugüne kadar gördüğüm en güzel grafiklere ve detaylara sahip otomobil yarışı oyunu. etraftaki seyirciler bile sizin aracınıza tepki veriyor, hızlı yaklaşırsanız korkup geri kaçıyorlar önlerinde durursanız tezahürat yapıyorlar.

  onun dışında pistin ve otomobillerin grafikleri çok güzel, çok gerçekçi (en yüksek grafik ayarlarında oynadım). yalnız verilen görevler oldukça zor gibi, mesela ilk yarışta 20. başlayıp 3 tur sonunda ilk üçte bitirmeniz gerekiyor ki çarpıp geçme stratejisi uygulamadan nizami şekilde bunu yapmanı pek olası değil gibi. ayrıca arabanın kontrolü biraz zor, ayarlarla oldukça uğraşmama rağmen istediğim keskinliği yakalayamadım. belki klavye ile değil de bir oyun direksiyonu ile daha iyi sonuçlar alınabilir. gene de araba süsleme oyunu değil de araba yarışı oynamak isteyenlerin yeni gözdesi olacak bir oyun...
 • demosu su gunlerde yayınlanmış yarış oyunu. oyunla ilgili tek korkum simdiye kadar colin mcrae serisi ile farklı stüdyolar tarafından farklı motorlar üzerinde geliştirilen race driver serisinin bu oyunla birlikte colin mcrae serisinin arcadee yakın fizik ve kontrollerine benzetilmesi. gerci geliştiricilerinden* biri ile yapılan soyleşide gran turismo serisinden hoşlananlara hitap ettigi soylense de hakkında beklentilerimi minimumda tutmaya calıstıgım bir oyun bu.
 • şimdiye kadar oynadığım oyunlar içerisinde hız hissini en iyi yansıtan oyun.
 • codemasters ın elinden çıkmış gene aşmış bir oyun. oyun colin mcrae nin biraz daha zoru. bunun nedeni de dar yollarda rakiplerle kapışıyor olmanız ve kontrolü daha güç otomobiller olması. ama bu oyunu daha keyifli kılıyor. kesinlikle nfs gibi duvara sürterek viraj aldığınız arabayı cicili bicili yaptığınız bir çocuk oyunu değil. *
 • arcade ile simulasyonu tam kıvamında pişirip aklımı alan etliye sütlüye bulaşmadan sadece en iyi yaptığını yapıp onu geliştirmeye calışan codemaster ekibine teşekkürlerimi sunduğum araba yarışıdır.
 • yarış similasyonlarının bir nevi crysis'i. gelmiş geçmiş en başarılı yarış oyunu. fizik motoru beni benden almış, sandalyeden fırlatmıştır. özellikle kokpit kamerasından sürüş zevki inanılmaz. çok direksiyon seti sattıracak gibi duruyor.
 • detaylariyla beni benden alan oyun.

  mesela team mate olarak ise aldigim japon arkadas yaris sirasinda neredeyse hic konusmazken, italyan arkadas da neredeyse yeter dedirtiyordu.
 • hiç abartısız gelmiş geçmiş en iyi yarış oyunu... nfs serilerinin tamamını ve envai çeşit yarış oyununu bitirmiş biri olarak söylüyorum.
 • bugüne kadar pc platformu için yapılmış en iyi yarış oyunu. sevmeyen bir çok kişi çok zor diye oyunu kötülüyor. tabi alıştılar nfs oynarken 200km/s ile 90 derecelik virajları dönmeyi, bodoslama duvara vurunca hasar almadan tekrar yola koyulmayı işin içine gerçeklik girince zor diye oyun kötü oluyor.