şükela:  tümü | bugün
 • %100 yerli fashion blogger. takip etmek için blogundan ziyade instagram profilini tercih etmenizi öneririm.

  [http://instagram.com/rachelaraz http://instagram.com/rachelaraz]
 • https://www.youtube.com/…l/uccshipy2uan0wsr_qmcblag

  buradan da incelemenizi öneririm. farklı ve güzel içerikler mevcut.
 • kendisi lüks hayatını göstermek için content adı altında ufak bir espri bulup sürekli insanların gözüne sokuyor. eskiden severdim ama sürekli bu tarzı baymaya başladı ve takip etmekten çıkardım.
 • diğerleri gibi ağzında gümüş kaşıkla doğmuş gayrimüslim bir kızımız. türkiyede gayet zengin ve arkalı olurlar malumunuz. yani çevre desen sosyete, para desen para, koca desen koca, bebe desen yolda.

  ne iş yaptığını da pek anlamadım. en baba markalar yılboyu beleş ürün yağdırıyo buna. bu ürünleri instoşundan ‘kendince’ esprili bir dille yayınlıyor, giyiniyor süsleniyor poz veriyor, geziyor tozuyor yiyor içiyor. bu yani.

  hayır anlamadığım bu arsızlık neden? günlerdir doğumgünüm geliyor aman çok yaklaştı 4 gün kaldı yok 3 yok 2 gün kaldı... şişirdin be kızım. dünyayı aldın yetmedi, bağır daha çok bağır da markalar beleş ürünleri bol göndersin. tek derdimiz o hediyelerin senin doğumgününe yetişmesi çünkü!

  edit büdüt: kadın en az 38 gösteriyor ama 30 yaşındaymış. şaşkınım sözlük!
 • sülalesi raat insanlardan birisi gördüğüm kadarıyla; çünkü orta halli bir insanın bir aylık maaşı kadar bir günlük üst baş tutarı var, ne diyelim allah daha çok versin.. versin de arkadaş bu kadar göze göze sokmak niye? mesleği ne çabası ne daha çok tüketin mesajı dışında dünyaya katkısı ne? haa bana göre tek faydası bu dünyada adaletin olmadığının kanlı canlı kanıtlarından biri olması, sen eşekler gibi çalış didin, sessiz bir yerde ayağını uzatarak bir beş dk dinlenmek sana lüks olsun, senden kmlerce uzakta başka bir adem evladı bir eli yağda bir eli balda yaşasın sırf zengin bir babası ya da zengin bir kocası olduğu için..
  peki kendisini hiç takip etmediğim halde, ben buraya nasıl geldim. severek takip ettiğim kollektif bir instagram hesabında kendisinin yediği bir halt ballandıra ballandıra anlatılmış ben de kim len bu gösteriş budalası diye tıkladım ve kendimi bunları yazarken buldum.
  sözde annelerin yardımcısı hesabın anlattığına göre bu sülalesi rahat arkadaş, iki aylık bebeğiyle çıktığı ilk uçak yolcuğunda yolcular bebeden rahatsız olacak diye, uçuş öncesinde özür mesajı yazan bir notla küçük hediyeler dağıtmış herkese.
  çüşş ulan o daha bebe be; tabii ağlayacak tabii sesi çıkacak. sen koskoca yetişkin halinle basınç değişikliğini kaldıramıyorken minnak bebe ne yapsın? rahatsız olan az öteye kaykılsın hostesten kulaklık istesin sen bu tutumunla bebeğin ağlamasına laf edenleri meşru kılmış olmuyor musun? kusura bakmayın da bu mükemmel annelik işinin bokunu çıkardınız, maddi imkanı olmayan diğer anneleri eksik ve ezik hissettirmekten başka işiniz yok, keşke topunuz aynı anda azalarak bitseniz.
 • peşin edit: ispanyol kökenli değilmiş, kendisini türk ve latin katolik kökenli olarak tanımlıyormuş. doğru bilgi verme telaşından şu kızcağızın başlığına da üçüncü kere düzeltme giriyorum te allam ya.

  ispanyol kökenli moda bloggerı desek sanırım yanlış olmaz.

  şunu kabul edelim artık, sizin o her aldığını insanların gözüne sokuyor diye şikayetlendiğiniz, lüks içinde hiç kimseye bir hayrı dokunmadan tüketmeyi övüyor diye dertlendiğiniz şey artık resmi olarak bir pazar. üzerinden legal anlaşmalarla para kazanılan işbirliklerinin gerekleri ve bu işbirliklerini gerçekleştirmek için yapılması gereken reklamlar var. kimse sizin gözünüze sokmuyor inanın, takip etmemeyi tercih eder ve farklı içerikler üzerine yoğunlaşırsanız instagram bunları size önermiyor bile. lüks bir hayatı var ve bunu sergiliyor diye kendi kendinize dellenmeniz ve dahası dellenmek için bunları bilinçli olarak takip etmeniz sizin sorununuz.

  rachel özelinde ise bence en dikkat çeken şey paylaşım stilinin farklı olması. her zaman iyi yürekli, hassas, dikkatli bir portre çiziyor ve bunu yaparken her daim komik olmak gibi bir misyon edinmiş. kendisini tanımıyorum, öyle bir insan mıdır bilemem ama sosyal medyadaki personası böyle olduğu için sanırım en az sinir olunan moda blogger'ı da kendisi. karşılaştırmak adına, aynı kulvarda zevkli ve başarılı gördüğüm bir diğer örnek olan maritsa için bu sıfatları kullanmam. maritsa, yalnızca paylaşımının cool ve iyi durması üzerine odaklanıyor mesela, takipçilerinin onunla ilgili ne düşündüğü önemli değil. ancak rachel içeriğin yanında kendi karakterini de sunuyor ve artı puan topluyor.

  en az sinir olunanlardan biri olmasının bir diğer sebebi de seksi olmaya çalışmaması. sosyal medyada bir kadını en gülünç duruma düşüren şey sanırım seksi değil seksi olma çabasında görünmesidir. bu duruma da en çok kadınların sinir olduğu ve moda bloggerlarını da büyük oranda kadınlar takip ettiği için rachel buradan da geçer not alıyor. "tatlı ve komik biriyim, lütfen bana sinir olmayın?"

  stilini çok da zevkli bulduğumu söyleyemem ancak profilini eğlenceli buluyorum ve bu yüzden takip ediyorum.
 • kendisini instagramdan takip ediyorum. hamileyken paylaştığı postların birinde “sezeryan mı normal doğum mu yapacaksınız? “ sorularını ayıp bulduğunu yazmıştı. hamileyken “göbek, göbek, daha da göbek” , “bugün de doğurmadım” gibi paylaşımlar yapıp bu soruları ayıp bulması değişik bir kafa gerçekten. bir de sadece kendisi değil tüm blogger larda kendini star zannetme hastalığı var. zahmet edip yorumlara cevap vermeleri ve cevaplarındaki ego komik gerçekten. böyle takip ettiğim birkaç hesap var, stil ve alışveriş için faydasını da görüyorum ama egolarının bazen sinir bozucu olduğunu söyleyebilirim.
 • hemen fakir edebiyatı falan kasılıp şeyma subaşına benzetilmiş ama keşke kadını cv sine bakıp yorum yapsaydınız , en azından eli iş tutmuş . bazı şeyleri sırf pr için giyse de ve moda anlayışı bana uymasa da koca parası yiyor şeyma subaşı demek tamamen haksızlık olur.
 • diğer bloggerlardan farklı olarak zeki ve komik bulduğum kadın. giyim ve yaşam tarzını da beğeniyorum. ama allah aşkına o mavi boncuklu altın bilekliklerle altın kolyeleri takmayı bırak raşelcim. zaten esmersin ağzın burnun kocaman, ispanyol olacağım derken balıkesir çingenesi oluyorsun bebeyim.
 • eskiden severek takip ettiğim bir bloggerdı.kibar birisi olmasına rağmen balenciagalar, ekmek su gibi her hafta alınan chanel çantalar, kutu kutu gelen dior ürünlerden sonra “hayatımın ürünü,hayatımın kıyafeti “ diye yalan trendyol reklamı yapmanı + iphone kullandığı halde samsung reklamı için giflerle telefonunu kapatmanı yemiyoruz raşelcim. haliyle unfollowladım.