şükela:  tümü | bugün soru sor
  • polat alemdar mafyacığının dolandırıcı abiciği ali candan'ın milleti 150 milyon dolar tokatlaması vakasıdır. link

ülke, ülke değil ki, milleti tokatlayan soluğu yurt dışında alıyor. tokatladığı paraları karıyla kızla yeyip iç ediyor.

bir arkadaş bana ulaştı:

--- spoiler ---

ben de dream magduruyum.
    7 yillik biriktirdigim param gitti gelecegim mahvoldu vitiligo hastasi oldum.
    benim 10 katim para kaptiranlar var milyonlar verenler var.
    dava da actik suc duyurusunda da bulunduk hicbir ise yaramiyor sirketin icini bosaltmislar para filan alamiyoruz kimse dokunamiyor bunlara.
    --- spoiler ---

(bkz: jet fadıl)
    (bkz: tosuncuk)
    (bkz: sülün osman)
    (bkz: raci şaşmaz)
  • yandaşçılık oynayan birinin daha pisliğinin ortaya dökülmesi olayı. gerçek karakteri bu bunların. ucundan köşesinden halkı sikmeye yer arıyorlar.
  • zaten kendisini hiç sevmezdim, dizisinde sadece kendi karakterini ön plâna çıkarmaya uğraşırdı. bu yüzden oktay kaynarca'yı diziden çıkarmıştır.
  • dolandırılma gibi ama değil gibi kedi gözü gibi birşey. nazar değdi dediğim olay.
  • 15 temmuz'dan sonra adamların işleri resmen bitti.
    esas vurgunu çeşme jardin eden projesinde yaptılar. bulaşan bin pişman, bulaşmayan allah'ın sevgili kulu.
  • "insanları" kısmına gerçekten ihtiyaç var mıydı merak ettiğim olay.
  • oh olsun! dediğimiz dolandırıcılıktır.
    kurtlar vadisi safsatasını kaç sene izleyerek,
    kardeşi necati'ye marlon brando muamelesi yapan;
    yandaş mı, tarikatçı mı belli olmayan ama
    namusuyla oynamadığı, oyalamadığı, oyuncu kız
    bırakmayan dıştan bakarsan hayatı güya muhafazakar! bacaksız
    yeteneksiz, fiziksiz, tarikatçılıktan , yandaşlıktan başka
    bir özelliği olmayan bu kardeşleri zengin edip ; egosunu şişiren
    bu ahmaklar , necati, raci efendiler ne yapsa hak ediyorlar.
  • içlerinden birisi yakın arkadaşım. yapma etme dedik, risk aldı. gelmişini, geleceğini satıp 1 milyon lira yatırdı.
    raci mahkemelik herkesle. bir de evini yıktığı ve yerine bir şey koymadığı yüzlerce toprak sahibi de mağdur.
  • 40 yıl düşünsem, şöyle bir başlık açacağım aklıma gelmezdi.

(bkz: türkiye'de gereğinden fazla sahtekâr olması)
  • bir milletin, ortalama zeka seviyesini anlamanın yollarından birisi; dolandırıldığı yöntemlerin ne olduğuna ve dolandıranların kim olduğuna bakmaktır. bu sözün üstüne daha fazla bir şey söylememe gerek yok herhalde.

tanım: bazı insanların mağdur olduğu olay.

edit: sözlükte formatı pek takan yok fakat bazı işgüzar modlar tanım yok diye beğenmediği girdileri siliyor, biz de haliyle tanım girmek zorunda kalıyoruz girdimiz silinmesin diye.