*

şükela:  tümü | bugün
 • televizyon hakkında rtük dışında eğitsel bir kuruluşun gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuş olan replik.
  devlet mekanizmasının müdahalede geç kalması.
 • polat, çakır ve cerrahpaşalı tiplemelerini rol modeli olarak benimseyen mobil mayınlar dolaşıyor sokaklarda. bir anda parlayıp ellerini bellerine atmaları, kelebek tabir edilen bıçaklarını çekip sallamaları, adam yaralamaları, hatta öldürmeleri için ufak bir tartışma bile yeterli.
  kurtlar vadisinin bu repliğin geçtiği bölümünün yayınlanmasından sonraki haftalarda iki genç kalabalık ortamlarda boğazları kesilmek suretiyle öldürüldü. bunlardan biri, barış dönmez isimli gençti. beyoğlunda bir barda askerlik kutlaması yapıyorlardı ve bu genç, 40 kişinin ortasında boğazı kesilerek öldürüldü. diğer cinayet ise bu olaydan birkaç gün sonra, akasya bar'da işlendi. yine yanlış yerde yanlış kişiyle karşılaşma, ufak bir tartışma, "sonuç racon değil, boğaz kesme". katiller zevkle, hayranlıkla seyrettikleri o dehşet verici kafa kesme sahnesini de eyleme dökmekten zevk alırlardı ama herhalde bunun için zamanları yoktu ve ortam uygun değildi.
  tabii show tv yetkililerine ve osman sınav hazretlerine soracak olursanız bu olanlar tamamen kötü raslantıdan ibarettir. (bkz: quo vadis)
 • başkalarının ve kendi hayatlarının içine etmesi muhtemel zavallı gençliğin repliği.

  kurtlar vadisi yerine mac gyver yayınlansın. elinde bıçak, gözlerinde öfke olan acınası ergenler yerine, çiğnenmiş sakız, koli bandı, ve gönyeyle bisikletini tamir etmeye çalışan, hayalleri olan çocuklar görmek istiyorum.
 • bu guzide soylemlerle, iste her otoparkta bir mafya yaratiyoruz, sonra bu mafyacik o.c. lari birbirlerini ailesiyle soyuyla sopuyla beraber katlediyor (hersey dahil anahtar teslim) mureffeh yarinlara yol aliyoruz.
 • "başrol oyuncusunu koruma kanunları"nın işlediği bir sahnede geçen replik. bu repliğin akabinde canından olan karakter kurtlar vadisi dizisinde psikopatlığıyla nam salmış bir ailenin mensubudur. şimdi psikopat dediğin adam aynı zamanda paranoyaktır. sinirlerin gerildiği bir ortamda, yavaşça ayağa kalkıp, sana laf atmış psikopatın arkasına geçeceksin ve o adam öyle bekleyecek oturduğu yerde. namümkün. dehşetli bir sahne lakin külliyen tutarsız. mekana diklenmeye giden adam hele de deliliğiyle ün salmış, böyle ortamların kurdu olmuş ise bu kadar kolay kaptırmaz kelleyi.
 • yayınlandığı dönemden çok kısa bir süre önce vizyona giren kill bill'den izler taşıyan sahne repliği. bilindiği üzere o ren ishii de mafya toplantısında kendisine biat etmeye yanaşmayan patronlardan birinin kafasını uçurmuştu.
 • (bkz: peki abi)