• - evet beyler benim maçım biter
    + falcao abi, bir beş dakika daha oynasaydın be abi
    - kaçıcam hüseyin kardeş işim var
    + bari maç başından düşseydin be abi. falcao abi 10 dakikaya 100bin maç başı verdik. bir 10 dakika daha oyna maç başından düşelim abi.
    - ne zaman sakatlanacağımı sana mı soracağım aslanım?
  • slimani, van persie gibi sağlam kazıklara biz alışık olduğumuz için süreç nasıl gelişiyor anlatalım galatasaraylılara.

ilk aşama; abi adama top gelmiyor ki, adam napsın aşamasıdır.
    ikinci aşama; adam fizik olarak hazır değil, sezon başı iyi kamp geçirmedi zaman geçtikçe form tutacak aşamasıdır.
    üçüncü aşama; yavaş yavaş sövme aşamasına geçilir, o kadar para verdik veteran forvet aldık, hay ben böyle yönetimin denmeye başlanır.
    dördüncü aşama; yüksek maaşlı olduğu için göndererek maaşından kurtulmaya çalışma aşamasıdır. 3 yıl sözleşme yaparak biz ne bok yedik denmeye başlanır.

galatasaraylılar şu an ilk aşamada. 4-5 hafta sonra ikinci aşamaya geçileceğini düşünüyorum.
  • lan oğlum ben de 86’lıyım şu adamın yaşını abartıp durmayın alınıyorum üzülüyorum ya.
  • bilgisayar ekranı kapanmasın diye arada mouseu hareket ettiririz ya adam da sözleşmeyi aktifleştirmek için girdi çıktı.
  • fatih terim'le aralarında büyük tartışmaların döndüğü yönünde kulis var. hocam beni neden zorla tribüne maç izlemeye çağırıyorsun evden de izlerim, hava soğuk zaten diye sitem ediyormuş.
  • - radamel, yarın maçımız var.
    + başarılar hocam, hangi kanalda?

ankaragücü maçı sonrası;

-"adam gibi top oynayın beni bu yaştan sonra futbola başlatmayın."
  • yorduk seni de kral, kusura bakma.
  • o değil de başlığın altında bir yazar vardı yok müzemizi gezecek uefa kupamızdan etkilenecek yok jardel'in formasını görüp hırs yapacak efsaneler listemize adını yazdırmak için varını yoğunu ortaya koyacak filan diye güzellemeler yapıyordu o geldi aklıma gece gece * ulan bu adam avrupa futboluna iyi kötü damga vurmuş bir isim senin klübünde efsane olsa ne olmasa ne, bir de fener'e sallıyordunuz yok sizin camianızın başarısı yok futbolcular yatmak için geliyor normaldir diye, boşuna dememişler büyük lokma ye büyük konuşma diye. görgüsüz taraftara hakkını veren topçudur şu saate kadar sezon sonu istatistikleri gelince yazımızı tekrar editleriz.

not: (bkz: #94730032) bahsi geçen entry bu gülmek isteyen tıklayabilir * hikayede en çok 10 kişi kalmanızdan etkilenmiş herhalde baksana takımı sürekli eksik bırakma çabasında*
  • bafetimbi gomis sevdiğimiz bir abimizdi, janti adamdı. derbileri boş geçerdi, mesela ben geçmem.

çok gülerdi, ben gülmem.

belhanda "abi pas ver" dediğinde sırtını dönerdi. ben dönmem. bizde top ortaya konur. herkes ihtiyacı kadar gol atar.

gomis sevdiğimiz bir abimizdi ama pasları da bir tuhaf dağıtırdı. tüm toplar döner dolaşır yine onu bulurdu. bende bulmaz.

abim sahada şöyle fiyakalı
    ama biraz da yamuk dururdu
    ben sırtımı takımıma verince
    şöyle yaslanırım bi geriye.
  • bu futbolcuyla ilgili rakiplerin düştüğü bazı yanılgılar var. en çok dikkat çeken de fenerbahçelilerin falcao'yu kendi takımlarına transfer olmuş gibi değerlendirip van persie ile karşılaştırması. van persie bizde yattıysa, falcao da hastanede yatar diye düşünmesi.

şimdi falcao'nun galatasaray'da bir hafta içinde yaşayacaklarını anlatayım sizlere. sağlık kontrollerine giderken yolda sakatlanacak bu adam. denilecek bak kardeşim, burası türkiye, yatsan da alırsın maaşını. bu sakatlık işinin maestrosu gökhan zan idi. futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 20 cam adamı arasındadır, götün kalkmasın yani, senden çok çok daha büyük sakatlar galatasaray'a geldi.

bak kaplan kardeş, bu da tobias linderoth heykeli. senden iyi olmasın o da çok sakatlanan bir abimizdi.

daha sonra veya daha önce godfather tipli fatih terim'in karşısına çıkacak tabii bu adam. zaten tanıyordur da daha ilk göz temasında, ilk el sıkışmada işte uğruna sakatlanılacak bir teknik direktör diyecek kendi kendine. sizin ve bazı aptal galatasaray taraftarının da şivesiyle falan dalga geçtiği abdurrahim albayrak'la haşır neşir olacak. şaşıracak, bir kulüp 2. başkanı nasıl bir futbolcuya bu kadar içten davranıp, oğluymuş gibi sevebilir diyecek. şakalaşmalar sırasında bir kez daha sakatlanacak. mert çetin'i tanıyacak. florya'nın havasını soluyacak. havadan zehirlenip 3 ay maça çıkmayacak. tabi en önemlisi de oynadığı tüm o büyük kulüplerde görmediği bir taraftarla tanışacak. bir kez de onlar için sakatlanacak.

sonuç olarak ne diyecek biliyor musunuz? ''- keşke 25 yaşımda buraya gelseydim, yata yata maaş alıyorum amk.''

yani falcao van persie gibi bir yıldız olabilir, onun yaşlarında türkiye'ye transfer olmuş olabilir ama geldiği takım fenerbahçe değil, galatasaray. sakatlık yaşamama ihtimali yok.

orijinali ahahahaha: (bkz: #94730032)
hesabın var mı? giriş yap