şükela:  tümü | bugün
  • geleceğini sanmıyorum. gelirse büyük bir zevkle izlerim tabii ki
  • monaco bonservis istiyorsa en azından o para çıktı. ekstra kaynak gerekmeyecek

https://twitter.com/…rts/status/1161384696720367616

tam anlatamadım demek istediğimi sanırım. her halukarda verilecekti o para zaten. en azından maaş yükü çıkınca maaş yükü için kullanacağımız para bonservise kaydı, her halukarda 3m kar içindesin. maaşlar fpp ile alakalı değil. o yüzden adam kiralıyoruz hatta
  • başakşehir şampiyonlar liginden elendiğine göre galatasaray'ın geliri epey bir arttı. ayrıca bugün istanbulda liverpool-chelsea arasında uefa süper kupa maçı var ve dünyanın tüm ülkelerinden basın mensupları istanbulda olacak. bu şartlarda galatasaray'ın öğlen/ikindi saatlerinde kap bildirimi yapıp akşam uefa süper kupa maçı öncesi imza töreni düzenlemesi transferin sadece türkiyede değil dünya çapında ses getirmesi demek olur. açıkçası bu atağı bugün galatasaray'dan bekliyorum. denizlispor deplasmanında da koy ilk 11'e tadından yenmez.
  • kızmayın ama gelmesinde hayır görmediğimdir. maddi olarak bizi zorlayacak ve beklentimizden dolayı hayal kırıklığı yaşatma ihtimali yüksek olan bir transferdir. genç bitirici bir forvet, sağlam 6 numara ve 2 scout transferi bek almak daha mantıklı geliyor.
  • fotoğrafın çıktığı gün gelmesi gereken futbolcuydu. cidden soğuttu artık, keşke onyekuru'yu alabilseydik.
  • transferinin başakşehir ile alakası olmayan futbolcu.
    transferde öne çıkan tek sorun; monaco'nun bonservis bedeli istemesi. galatasaray'ın ffp anlaşması göre bu sene 10 milyon euro zarar edebilir.buna göre tüm gelirleri, tüm giderlerinden 10 milyon euro az alabilir(oyuncu maaşları bu giderlerin içinde)
    galatasaray şampiyonlar ligi gelirleri, forma satışları, gerekirse bağışlarla bu kriteri karşılar.
    galatasaray'ın bu transferde takıldığı konu, sattığın kadar al maddesi. buna kiralık oyuncular dahil mi bilmiyorum, kiralık oyuncular dahil ise galatasaray'ın hali hazırda luyindama, seri, emre mor transferlerinden 2.9 milyon euro açığı bulunmaktadır. eğer kiralık oyuncular dahil değilse, 500 bin euro açığı var(4.5 milyon euro fernando geliri, 5 milyon euro luyindama gideri)
    hal böyle iken monaco'ya verilecek bonservis bu açığı tetikleyecektir.
    mevcut futbolcular içinde satışına onay çıkacak tek futbolcu; diagne.
    sanırım bu futbolcuya gelen adam gibi bir teklif yok, olsa bile diagne, biraz sorunlu futbolcu gideceği şüpheli. ayrıca galatasaray bu transferden çok fazla zarar etmek istemiyor. bu futbolcuyu, 10 milyon euro civarında bir ücret ile cozebilirlerse, hem falcao gelebilir, hem de bir ön libero transfer edebilirler.
    diagne transfer olmaması ve monaco'nun bonservis istemesi bu transferi zora sokan durumdur.
    gelelim monaco cephesine ;
    monaco falcao'yu oynatmak istiyor, falcao'da monaco'dan yeni sözleşme istiyor, monaco bu sene oyna, seneye bakarız derken, falcao ise yaşım 33 bu benim son sözleşmem olacak diyor.
    monaco: 43 milyon euro bonservis verdiği ve senelik 9 milyon euro maaş ödediği falcao'yu bonservis ödemeden bırakmak istemiyor, ayrıca falcao'yu bugün uzak doğu, arap ve amerika piyasasına satacak olsa gayet güzel bonservis kazanacaklar fakat falcao'nun şampiyonlar ligi'nde oynama hevesi ile bu konuda ellerinde iki secenek kalıyor, isteksiz falcao'nun monaco'da kalması veya galasaray'a satılması.
    galatasaray'dan istenen bonservis ücreti 5 milyon euro.
    galatasaray'ın teklif ettiği başlarda, kulübü oyuncu maaşından kurtarmak ve ücretsiz transferdi, monaco bunu kabul etmedi, şimdi 3 milyon euro bir bonservis ile bu işin biteceği söylenmektedir.
  • n’zonzi ile birlikte gelmesini bekliyoruz.........
    sayılı gün çabuk geçer.........
  • ilk defa futbol konusunda entry giriyorum.. artık o kadar çok başlığı gördüm ki nedir durum diye araştırdım.

sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre, pazartesi günü kap bildirimi yapılacakmış. galatasaray'a hayırlı olsun.
  • anlamakta hala zorluk çekiyoruz ama bu adamı almak için dert para falan değil. yıllarca bu ülkede ne yıldızlar parayı basıp getirildi zaten... roberto carlos'lar, anelka'lar, sneijder'ler, quaresma'lar, guti'ler, drogba'lar ve niceleri... ama o zamanlar ffp diye bi şey yoktu.

artık uefa ne maaşlara ne de bonservise rastgele para saçmana izin vermiyor. sen de yetiştir, sen de parlat sen de sat sonra istediğin oyuncuyu al diyor. olay bu yani yoksa falcao'da gelirdi, banega'da hatta belki de o xavi'ler, iniesta'lar arabistan'a çin'e gitmek yerine bize gelirdi ama iş farklı artık... falcao transferindeki asıl sorunun da bunlarla bağlantılı olarak diagne'nin satılamaması olduğunu düşünüyorum. diagne gittiği an da falcao gelecektir...
  • ben gelmiş gibi yapacağım banane. kafayı yedirdi artık. seneye yanına da cavaniyi getiririm el tigre bir yanda el matador diğer yanda tertemiz delirdiğime değsin madem.