şükela:  tümü | bugün
  • bu abiler kâh gazete okuyor kâh geçen arabalarının hızlarıyla garip istatistiksel sonuçlar çıkarıyor*
  • bu memurlar kimi zaman dikkat çekmemek için arabanin koltuguna iyice gömülüp uyuyor numarasi yaparlar, ancak konsoldaki kallavi radar cihazi neredeyse ufuk çizgisinden görülebildigi için desifre etmek kolay olur türk polisini...
  • bazen kucaginda hesap makinesi gordugum polis. ne yapiyorsun abi onunla?
  • memur1-abi o hesap makinesi ile ne yapıyosun?
    memur2-bak görürsün birazdan.

...(biraz zaman geçer, bir araba durdurulur)
    memur2- iyi günler beyefendi. ehliyet ve ruhsat lütfen.
    sürücü- buyrun memur bey, işte ruhsat işte ehliyet... hayırdır inşallah, bir kusurumuz mu vardı?
    m2- ne kadar süratli gittiğinizi farketmemiş olduğunuzu düşünüyoruz.
    s- çok süratli değildim memur bey. en yüksek süratim...
    m2- 67 km/s. evet biz de biliyoruz bunu.
    s- e nasıl süratli oluyorum o zaman?
    m2- artık çan eğrisi sistemine geçtik. yeni sisteme göre 90'ın üzerindesiniz. bu yüzden size aşırı hız yüzünden ceza kesmek durumundayım. şimdi mi ödersiniz yoksa ehliyetinize makbuz mu yazayım?
    s- hay eben..
    m2- efem?
    s- ehliyete yazın lütfen...

...

m1- ahaha. abi alemsin ya. ben de diyorum ne halt ediyo bu hesap makinesi ile...
    m2- zehir olcaksın olm bu alemde. başka türlü ekmek yok.
  • radarı son anda farkederek frene asılan bazı sürücüleri, hız kestiklerini farketmelerine rağmen, ispiyonlamayan abilerdir bunlar
    öyle de bir gülümseme tarzları vardır ki bunu yaparken, "afferin sana, farkettin radarı, hadi ikile" der gibidirler
  • bunlardan bir tanesi bana bir seferinde 500 metre ilerideki çevirme ekibine telsiz taşıtmıştır.

-phh phhh.. gönderiyorum oğlanla telsizi amirim..
    -phhhh pıh.. plakası nedir?
    -35 rize bilmemkaç(o plakayı almasan neler yapıcam ben o telsizle de neyse)

-al koçum bunu ilerdeki arkadaşlara götür.
  • şu sıralar 100 km üzerinde bi hızla seyrederken sıklıkla kesiştiğim polistir.
  • adresime gelen 222 ytl 'lik ceza makbuzu vesilesiyle kulaklarını çınlattığım muhteremdir kendileri,173 km ile geçmişim önünden allah allah....