• emniyetin aylık kotasını doldurmak için yakalayıp şey ettiği! kişi hezeyanıdır.

(bkz: adam haklı beyler)
  • bir kere de adam gibi bir hızla radara girsem kesinlikle katılmayacağım önerme ama sonuna kadar katılıyorum.

şimdiye kadar radara giriş hızlarım:

3 şeritli çevre yolu şehir çıkışına 1 km kala: 90 km/s
    2 şeritli şehir içi bölünmüş yol şehir çıkışına 500m kala: 60 km/s
    3 şeritli çevre yolu şehir çıkış tabelasının yanı: 82 km/s

yemin ediyorum, yapmazsam en adi şerefsizim bir gün, eksilse üzülmeyeceğim bir miktar param olsa radar aracını görünce en yakın yerden u çekip iyice açılıp hızlanacam 200 km/s hızla o radara girecem. sonunda ohhh be adam gibi hızlı gidiyorduk da cezamızı hakedip yedik diyecem.

hatta o ceza tutanağını çerçeveletip evime asacam, "ilk adam gibi radar cezamın anısına" diye altına yazarak.
  • sigarayı bıraktırmak için devletin bi kaç sene once sigara ya yuzde 100 zam yapmasına benziyo biraz.şu açıdan ki ibneler parayı nerden vurcaklarını şaşırmıslar.
  • (bkz: şimdi reklamlar)

aracın beygirinin arttırınca son hızı pek fazla değil son hıza çıkış süresini etkilersin.
    ama yinede reklamın iyisi kötüsü olmaz yolundan çıkarak yazılmış yazı.
  • bugün itibari ile son 21 günde yediğim 3. ceza, 2 si. radar. hedef ben miyim ? amk.
  • ama adamlar yol yaptı :)
  • 115 kmh'la, 391 lira gelmiş cezadır. (bkz: samandıra kartal bağlantı yolu)
    gündüz saatlerin'de bile bom boş olan yolun hız limiti max. 90.
    (bkz: oturamıyorum götüme radar kaçtı)
  • zamanında bir radyo programını arayan taksi şoförü emniyet şeridinden geçtiği için aynı güne dair bir kaç tane ceza yediğini söylüyor ve utanmadan buna itiraz ediyordu. sanırım bir kere ceza yediğinde tüm gün geçebilme hakkı kazandığını falan düşünüyor.

aynı şekilde altınızda 500 hp'lik araçlar olması size yasal hız limitlerini geçebilme hakkı doğurmaz. o altınızdaki araçları üreten almanya'da bile her yerde kafanıza göre gidemiyorsunuz. trafik kuralları sadece sizin güvenliğiniz için değil çevredeki taşıt, yaya ve hayvanların güvenliği için vardır. eğer aracınızın limitlerini görmek istiyorsanız paraya kıyar pistlerde test edersiniz.

bu mantıktaki insanlar eds olmayan yerlerde de kırmızı ışık ihlali, götlerini kaldırıp erken kalkmadıkları için emniyet şeridi ihlali gibi şeyleri gayet kendilerine hak görerek yaparlar.

umarım memlekette trafik cezaları şimdikinin 3 katına çıkar, tekrarlanınca ihlal edenlerin tekrar sınava tabii tutulmaları falan gerekir(kişinin kim olduğunun önemi olamadan). gıpta ile baktığınız "batı"da işler böyle yürüyor. o "sikindirik limitler"e uymayanlara, "seve seve" uymayı öğretiyorlar.

daha önce bir kaç defa küçük hızlarla ceza yemiş biri olarak kızgınlığım tamamen kendime.

kodumun yolunda hız sınırı 120 ise 120 dir. radar yoksa ihlal edilebilir gibi bir uygulama yok.
  • memleket dahilerinin üstesinden geldigi problem.

burada
  • hayatım boyunca hiç gitmediğim kütahya il sınırları içinde 140 km ile yediğim cezanın örnek olabileceği durumdur.
hesabın var mı? giriş yap