*

şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'ta oynamış bir kaleciydi... bu garip yugoslav, uzun boyu ile ve engin cüssesi ile ilk başta bütün bekleyenleri şaşırtmış hatta ilk geldiğinde uzun süre gol yememişti.

  daha sonra adamda "zekâ geriliği" olduğunu ileri sürdüler, öyle bi skandal yarattılar ufak çaplı... zaten bu hadiseden sonra da zalad olmadık goller yemeye başladı... ülkesinin de milli takımında oynamış, genellikle siyah giyen, tatil günlerinde duygulu olan bi insandı.
 • kim ne derse desin, son on besh yılda turkiyeye gelmish en iyi yabancı kaleciydi, ha en shık kalecıydı de.
 • "şikeci ibne beşiktaş" tamlaması dahilinde şampiyonluktan etmiş olması üzücü olmasa gerek zaladın.
  aynı sezon beşiktaşta 6 gol atmıştı bahsi geçen takıma.nedense bilinçli bi amnezi görülür böyle durumlarda.
 • gerizekaliligi kazmaligi sebebiyle sikeci bellenmis, panter reflekslerine, celik sinirlerine ragmen besiktastan gonderilmis kaleci.
 • eskişehirspor, beşiktaş ve ankaragücü'nde oynamış, türkiye'deki kariyeri boyunca "şikeci" olarak anılmış ama şike yaptığı hiçbir zaman kanıtlanamamış yugoslav kaleci.
  1989'da fenerbahçe maçlarındaki performansıyla beşiktaş'a türkiye ve cumhurbaşkanlığı kupalarını kazandırmıştır.
  meraklısı için; ankaragücü'nde oynadığı yıl (1993 - 1994)
  maç skorları: gs - ank.gücü: 3 - 0, 8 - 0.
  bjk - ank.gücü: 4 - 0, 6 - 0.
 • (bkz: zalad)
 • 80'li yıllarda bir yugoslav takımından eskişehirspor'a transfer edilmiş eskişehirsporda çok başarılı maçlar çıkarıp hatta bir keresinde;eskişehir atatürk stadında eskişehirsporun galatasarayı 3-0 yendiği bir maçta zamanın gol kralı tanju nun kullandığı bir penaltıyı kalede adeta duvar örerek kurtarmış ama daha sonra eskişehirsporun cumhurbaşkanlığı kupası finalinde ankara ondokuzmayıs stadında gençlerbirliği ile oynadığı maçta tam 5 inanılmaz gol yiyerek ankara stadını tıklım,tıklım dolduran onbinlerce eskişehirsporluyu çileden çıkararak bu büyük kupayı adeta gençlerbirliğine armağan etmiş ve eskişehirspor taraftarını çok üzen bu maçtan sonra eskişehir'e döndüğünde sarı renkli wolkswagen golf marka arabasının üzerinde fanatik bir taraftar tarafından yazılmış "eses affetmez" yazısı ile karşılaşmış ve yine eskişehirli gerçek futbolseverler tarafından korumaya alınmış, adı bu gibi kritik maçlarda hep şike ile anılmış olan bir futbolcudur.bu olaydan sonra kendisine bir klüp aramış ve bir istanbul takımına satılmıştır.
 • yugslavya'da iken sike yaptigi ispatlandigi icin bilmem kac sene o ulkede futbolden men edildigi icin turkiye'ye gelmistir.. turkiye'de ilk olarak eskisehirspor'da oynamistir...
  her seye ragmen turkiye'de oynamis en iyi uc kaleciden biri olduguna inanmaktayim
 • türkiye rallisi'nde karşılaştığım, phaselis etabının finişinde tüm otomobilleri birlikte seyrettiğim yugoslav kaleci. kendisi su an yugoslavya nın en büyük spor kanalının müdürlüğünü ve aynı zamanda yugoslavya genç milli takımının antrenörlüğünü yapıyormuş. otomobil sporları konusunda da gerçekten bilgili olduğunu sohbet sırasında ve etapta gelen otomobillerin zamanlarını tutarak göstermiştir. kesinlikle zeka geriliği falan yoktur, iyi niyetli ve sempatik oldugu ise doğrudur