• philip k dick in yine 6 45 ten yeni cikan* oldukca leziz romanlarindan biri*... cocuk, dilencinin aslinda bir dilenci degil de dunyayi ziyaret edip insanlari kontrol eden dogaustu bir varlik oldugunu bilmiyordu - tam bir pkd cumlesi...
  • 6 45 yayinlarindan cikmi$ philip k dickin olumunden sonra ortaya cikan son kitabi henuz okuma firsati(parasi) bulamasamda kalitesinden emin oldugum kitap.
  • pkd'nin zaten baskıya vemedii, notları arasında bulunan, 1974-1980 yılları arasında asırı uyusturucu kullanımına baalı olduu soylenen pkd'nin dine yonelimiyle ve "sapıtısıyla" ortaya cıkmıs yonelimlerinin bir karsılıı, iki ana karakter, birisi bilimkurgu yazan dieri uyusturucu sanrıları goren bir plak sirketi calısanı, ikisinin de pkd olduu soylenmiyo diil, eger oyleyse renkli bir calısma olmus...
  • philip k. dick'in kafayi siyirip intiharlara filan kalkistigi o deli dolu günlerinde kagitlara karalalan deli sacmlarindan sonradan derlenen kitap. ucuk kacikligi sebebiyle insani yazarinin yaraticiligina hayran birakan kurgunun aslinda yazarin harbi dünya görüsünü temel almasi gibi bir paradoks sebebiyle insanin sinirini ziplatan bu roman, 6. 45 yayinlari tarafindan basilmishtir, basilmaktadir, dünya döndükce de basmasi beklenmektedir.
  • pkd'nin sanırım son kitabıdır bu. yazarlık kariyerinin uç noktasıdır belki de. uzun bir dönemi kapsayan amerika-rusya arasındaki soğuk savaşın izlerini de taşıyan romanda paranoya denen şeyi tamamiyle özümsetiyor yazar kişisi. mekan olarak bir pkd klasiği olan san francisco yerine orange county ve berkeley diye iki amerikan şehri ev sahipliği yapmış romana. uyuşturucunun yazarın hayatına olan etkileri, müzikle geçen yılları, dine ve tanrı kavramına bakış açısı gibi konularda fikir edindiriyor insana. philip dick'in belki de hayatını anlatmak istediği romandır diyesim geliyor. tutup da otobiyografisini yazmak yerine bu şekilde bir roman yazarak belkide tam da kendine uyan bir şekilde kendini anlatmak istemiştir. belkide romanda da benzer şekilde yer aldığı gibi bu romanı philip dick yazmamıştır.
    kitabın bir bölümünde ilk yazarlık dönemlerinde yazılarından etkilendiği heinlein'le* inceden dalga geçmeyi de ihmal etmemiş pkd.
  • her pkd romanı gibi okuyup çok sevdiğim daha sonra amsterdam'a gidip magic mushroom yedikten sonra valis'e bağlanmam kitapta tasvir edilen valis'e bağlı olmanın verdiği hisleri birebir tatmış olmamla birlikte ayrı bir sevdiğim bir kitap olmuştur.
  • stuart hamm ' in 1990 yilinda cikardigi albumunun adi(bkz: stu hamm)
hesabın var mı? giriş yap