şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.radioswissjazz.ch/de adresinden dinleyebileceğiniz, playlist'e göz atabileceğiniz isviçre'nin güzide hizmeti.
 • http://www.radioswissjazz.ch/en adresinden ingilizce arayüzüne ulaşabileceğiniz digital audio broadcasting (dab) radyosu.
  geçen yıl yaptıkları dinleyici anketine göre en çok 55-64 yaş grubu ve almanca konuşan isviçre'liler tarafından dinlendiklerini söylemektedirler. bu sonucun gerçeği ne oranda yansıttığı bana göre tartışma konusudur. bunun başlıca nedeni, bezdirici uzunluktaki anketin herkes tarafından sonuna kadar cevaplanmamış olduğunu düşünmemdir. http://www.radioswissjazz.ch/en/survey_2008 adresinden ulaşabileceğiniz anket sonuçlarındaki her bir maddeyi cevaplamış idim. insanları bu uzun anketi tamamlamaya ikna etmek için katılımcılara çekilişle hediye vereceklerini belirttiklerini hatırlıyorum.
  radyoya dönersek, internete 1 mbps hızla bağlı tüm bilgisayarlardan, winamp veya media player aracılığı ile 128 kbps kalitesinde müzik dinlemeniz mümkündür. isteyene real player ve itunes ile de hizmet veriyorlar. kendi adıma hiçbir zaman buffer problemi yaşamadığımı belirtmeliyim. sitesine girdiğinizde önünüzdeki birkaç saat boyunca hangi eserlerin çalınacağını görürsünüz. bir de sağ kolonda o gün doğum günü olan bir müzisyenin doğum gününü kutlarlar.
  çalınan parçalar, gerçek bir jazz düşkünü olmayan pek çok insan taraından da sevilerek dinlenebilir niteliktedir.
 • sahane bir radyo. birkac haftadir zevkle dinliyorum.

  bir de ingilizce yayin yapsalar super olacak.

  not: almanca, fransizca guzel de su ingilizceyi bir sokemediniz be arkadas. hizmeti uc bes dille sinirlandirmak niye?
 • yorgun akşamların dert ortağıdır. sıcak içecek, bir kitap, ayakları uzatıp alttan da verdiğin mi müziği seni uçurup götürebiliyor...
 • yorulmadan dinleyebildiğim ender istasyonlardan. ayrıca çok ender rastlanabilecek sanatçıların eserlerini de bizlere sunmakta. kuzey cazının dinginliği ile her çalışma ortamına ayak uydurabilir.

  dinlemek için direk link: (bkz: http://webplayer.radioswissjazz.ch/?lang=en)
  turksat 3a'da da çıkıyor ancak frekanslarını hatırlamıyorum.
 • yeni keşfettiğim süper radyo. çaldığı parçaların adını ve sanatçısını altyazı ile göstermesi* tadından yenmez yapıyor.
 • "modern zamanlarda hayrat nedir?" sorusuna cevap radyo.

  sabah doktorum "işler yolunda" demiş, eminönü'de beş on dakikadır güneş gülümsemeye başlamış, fonda radio swiss jazz. varsın günlerden pazartesi olsun, ne gam.
 • tarihin en güzel jazz müzik çalan internet radyosu olmaya aday, bir internet radyosudur.

  ccc jazz suisse ccc
 • easy listening ile jazz arasında bir yerlerde gidip gelen, insanı yormayan radyodur.
 • allah bir memlekete gani gani refah verince dünyanın biz diğer fakir halklarına böyle hizmetler sunmak vicdani yükümlülük oluyor.

  bunun kardeşi olan radio swiss classic de en az bunun kadar güzeldir. gün boyu çalsın bu ikisi hayatınızın arka fonunda.