• gerek coldplay'in radiohead'e duydugu hayranlikla onlarin ekolunden gitmek icin yola cikmis bir grup olmasindan; gerekse radiohead'in yururken yere surten tasaklarindan kivilcim cikmasina karsin, coldplay'in uc albumuyle herhangi bir yenilik sunmamasindan oturu sonucunu kestirmesi pek de guc olmayan karsilasmadir. o da radiohead ringe cikarsa. skinny mkinny guzel cocuklar bunlar seviyorum hepsini. savasmasinlar sevissinler.
  • coldplay herhangi bir gruptur.
    radiohead herhangi bir grup değildir.
  • radiohead kült film, coldplay mainstream filmdir.hayır coldplay'i pek severim ama radiohead dedinmi bir durmak lazım.tabi.

meram anlatma editi: öğrendim ki şöyle demiş chris martin; "sometimes i feel like they cleared a path with a machete, and we came afterward and put up a strip mall. i would still give my left testicle to write anything as good as ok computer."
  • bu karşılaştırmada şunu demek isterim:

"bülent ersoy ne kadar kadınsa;
    coldplay o kadar rock grubudur."

radiohead'in yanında hiç şansları yok!

önemli dip not: 6 yıl önce bu kadar transfobik ve saygısız bir şey yazdığım için çok özür dilerim.

bülent ersoy'un kadınlığı asla sorgulanamaz sorgulanmamali. kadınlık bir derecelendirilme değildir.

entryi oylandigi için görüp fark ettim. umarım seri eksi oy almıştır.

6 yıl önceki patr10'un yazdığı bu şeyden ötürü özür dilerim.
  • "there there" gibi efsanevi bir sarkisi var rh'in. cp'nin yok.
  • radiohead milleti üze üze kendine ev yaptırır, coldplay direk malikane satın alır.
  • coldplayin türevleri vardır, radiohead tektir.
  • coldplay pırıl pırıldır insanın ömründen ömür götürmez. radiohead "vidiyooteeyp vidiiyoteeeyp" diye saçma sapan şeylerle dertsiz adamı dertli eder içini şişirir. bi de daha çok coldplay şarkısı cep telefonu melodisi yapmaya uygun sdflksjdkfsjlkdjk.
  • beatles vs the doors karşılaştırması gibi, biri herkesin derdini kendi derdi beller, korkmadan yazar, siyasi görüşe sahiptir.. diğeri sadece müzik yapar.. kötü grup değildir belki ama, coldplay asla bir radiohead olamayacaktır.. birbirini takip eden hiç bir albüm yoktur radiohead'de ,deneysellik ön plandadır.. ama coldplay hep bir tema üzerine çalışır..
    kitleleri bile ayrı bir versus nedenidir.. bir taraf gerçekten entellektüeldir, okur, çizer,araştırır.. diğeri öyleymiş gibi yapar..
  • mylo xyloto albümü çok şey kaybettiriyor coldplay'e bu kıyaslamada.

edit: yıllar sonra fark ettim de, çok alakasız bir kıyaslamaymış. tamamen ayrı kulvarlarda yarışıyorlar. zaten sözü geçen albümden sonra coldplay bitti benim için. bari başka bir isimle devam etsinler.
hesabın var mı? giriş yap