şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cagliari'de oynayan, fellaini'ninki gibi gıcık bir soyadına sahip belçikalı orta saha. belçikalı isimlerinde sıkıntı var. gerçi fellaini fas asıllıydı, nainggolan da endonezya asıllı imiş. çekik gözlerinden sen sorumlusun.
 • fm 2012'de harikalar yaratan topçu
 • yakın zamanda avrupa'nın büyük kulüplerinde boy gösterebilecek kaliteye ve güce sahip oyuncu ki cagliari'de bu sezondan sonra kalacağını sanmıyorum. zaten orta saha mevkisi içinde hem fizik gücü olarak hem de teknik olarak üst düzey oyuncu bulmak zorken kaçırılmaması gereken biridir. seneye felipe melo düşünülmezse yerine nainggolan gelse çok memnun olurdum bir galatasaraylı olarak.
 • inter'e gideceği konuşuluyor, roma da ihtimaller arasında... ilginç bir şekilde, temposuz denen serie a'da 1-2 yıldır tıpkı bu adam gibi dinamik, sahayı arşınlayan, oyunu çift taraflı oynayabilen adamlar türüyor sürekli. hatta hücumcu bekler, gezici forvetler de çokça mevcut. skora doğrudan pek katkı vermese de topla arası gayet iyi, ayakları yumuşak, sağlak ama sol ayağını kullanırken hiç çekinmiyor. asistten çok, asistten önceki pası atmaya meyilli oyun yapısı. belki biraz da cagliari'deki düzendendir bu.

  zaman zaman baklavanın sağında solunda görev veriliyor veya defansif bir kanat olarak görev yapıyor, oraları çok yadırgıyor. oynayabilecek yapısı var, özellikleri var fakat mental olarak o düzeyde değil. asıl yeri olan merkezde kalburüstü. daha çok maç oynasa ya da birkaç iyi teknik direktörün elinden geçse yıldız olabilirmiş. çünkü bazen, özellikle rakip onun bölgesini geçip savunma veya bekle karşı karşıya kaldığında alan-adam paylaşımı arasında kalıp dağılıyor. ya da topa basarken alanını kaybediyor. bu açıklarını genelde temposuyla ve iki kat koşarak kapatıyor ama pozisyon alma sıkıntısını hala çözebilir. 1-2 sene içinde temposu düşer ve pozisyon alma konusunda gelişemezse, sıkıntı yaratmaya başlar. alan takım buna dikkat etmeli mutlaka. bana hep futbola başka bir pozisyonda başlamış, sonradan merkeze geçmiş gibi geliyor.

  kısaca makul bir fiyata alınırsa gayet iyi bir deneme olur. hala sıçrama yapabilecek potansiyeli var çünkü. inter açısından bakarsak, yanında guarin, arkasında da bir ön libero olursa, hem tempoyu, hem hücum gücünü, hem savunmayı başkalarıyla bölüşecek ve bu açıdan kafası da epey rahat olacaktır. nainggolan'ın hücum gücünü de arttırır bu.
 • roma'ya transfer olmuştur. çok, çok iyi bir transfer.

  not: 3m euro kiralık bedeli, sezon sonunda da 6.5m euro satın alma opsiyonunun ödenmesi halinde tamamen roma'nın oyuncusu olacak.
 • neden bu kadar ucuz bir fiyat gittiğini anlamadığım topçu.
 • roma'da 2 sezondur gozune koyan futbolcu, adam da 10 ciger 2 motor var. saclar baslar ayyaye kokojambo ama idare edicez artikin.
 • (bkz: underrated)
 • enteresan saçlarını mütemadiyen değiştirmesi sebebiyle sürekli aynı monoloğu yaşıyorum:

  -kim lan bu japon? altyapıdan mı geldi?
  -kim olabilir ki? 4 numara kimdi ya roma'da?
  -he nainggolan! yine saçını değiştirmiş?!

  babası endonezyalıdır bu arada.
 • her özelliği 10 üstünden 8 olan b2b'nin şu günlerde pogba,toure ve vidal'den sonra en iyi temsilcisi. deli ciğer vardır kendisinde, ayaklarına da hakimdir, iyi dribbling yapar.