şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir web radyosu. aynı güncel şarkıları dinlemekten bıkıp biraz nostalji yapmak isteyenlerin istasyonu.

http://www.radyo45lik.com/
  • istanbul 106.4 (eski rs fm) frekansından ulaşılabilir.. 70-80-90'lar türk müziği çalıyor, iki gün önce tesadüfen denk geldim, şimdi online olarak da dinliyorum..

sanıyorum henüz fazla dinleyicisi olmadığı için pek reklam yok.
  • geçen gün radyoda denk geldim kendilerine. muhteşem bir radyo.
    eğer benim gibi 70-80-90 'ların hastasıysanız mutlaka dinlemenizi tavsiye ettiğim radyo istasyonu.
  • yaklasik 10 gundur falan gune kendileriyle basliyorum. bu sabah ise, servisin teybine baglanip hepimize dinletmeye karar verdim. bu guzellik sadece bana ait olmamaliydi.

su an hepimiz gulumseyerek gidiyoruz işe. eski sarkilar daha bir guzel be yav, teknoloji de oyle.
  • frekansı istanbul için 106.4 olan, 01.03.2018 tarihinde yayına başlamış ve şuanda test yayınında olan yeni bir radyo kanalı "radyo 45'lik" bu kanalın test yayını pazartesi günü itibariyle sona erecek ve yayın hayatına tam anlamıyla başlayacak. daha öncesinde o frekansta rs fm vardı onun yerine bu radyo gelmiş ve iyikide gelmiş. o kadar güzel bir radyo ki bize o eski güzel şarkıları sunmaktadır. 70-80 ve 90lardan mükemmel parçalar çalmaktalar. arabada dinlediğim vakitlerde "ya arkadaş bir kezde kötü bir şarkı çalın şu radyoda" diye bir tepki bile verdirtebilmiştir bu radyo. internetten dinlemek için http://www.radyo45lik.com/ adresinden ulaşabilirsiniz, mobilden dinlemek içinde tune in yada radyomadyo gibi uygulamalardan bu süper radyoya ulaşabilirsiniz. ben bu radyoyu çok çok beğendiğimi bir kez daha dile getirmeden edemeyeceğim. umarım bu güzel radyo çizgisini bozmaz ve böyle devam eder.
  • çok uzun sürmedi, övdükten 1 ay sonra bozmuştur...

eskiden reklam bile verilmeden güzel güzel müzik dinliyorduk, artık sabah öğle akşam kadrolu geveze doldurmuşlar, her şarkı sonunda 20 dakika muhabbet edip, tweet okuyorlar.. reklamı, şu gerzek muhabbetlere bin kat tercih ederim.

pal nostaljiye devam..
  • gunduz dinlemiyorum artik, bos muhabbet yapan birileri var, sıkılıyorum; ama su an, uykuyu kaciran seylerden biri.

insafsizlar. aglatacaklar illa.
  • radyo 45'lik denen radyo istasyonunun kendisi veya çaldıkları değil, -ki çoğu bildiğim ve bir kısmı da arşivimde olan şeyler- aynı anda faklı nesillerden, kadınlı-erkekli benzer zevklere, en azından benzer müzik zevkine, nostaljiye değer veren insanların dinlemesi ilgimi çekiyor. bir ritüel veya ayinin içindeymişim gibi hissetirebiliyor aptal ğadyo! (evet, bir zamanlar r'leri söyleyemeyen peltek bir radyo programcımız vardı radyoya ğadyo derdi - serbest çağrışım: ğadyo günleği - radio days) "yep", aptal ğadyo!

otomobilde bir kez dinledim; seyre pek bir şey katmadı ya da eksiltmedi. net'ten bazen başka şeylerle ilgilenirken dinliyorum. hüzne kendimi kaptırdığımdaysa kesiyorum; çok sevdiğiniz ama bir yeri yandığı için atmak zorunda olduğunuz bir gömlek gibi kesiyorum ki, yerbezi olsun temizlikçiye!
  • fm'den çekilmiş ve ilk büyük üzücü darbeyi vurmuştur.
  • geçen gün denk geldiğim ve severek dinlemeye başladığım radyo istasyonu. yalnız şöyle bir şey var; izmir'de sık sık frekansta sorun yaşanıyor ve yayın gidiyor. düzeltirlerse/ güçlendirirlerse tadından yanmez.