şükela:  tümü | bugün
 • başka bir ikinci eylem yaparken* eylenebildiği gibi, sadece bu eylemi de gerçekleştirebildiğiniz, insanlarin diğer dünyadan haber almak için ya da müzik dinleyerek ruhlarının semirmesini sağladıkları icraat.

  not : bu eylem toplu ya da tekil olarak yapıldığında eylemin tarifi değişmemektedir.
 • radyo, günümüzde ve gelecekteki teknoloji bağımlı yaşamımızda televizyonun ve internetin inanılmaz ağırlığına rağmen halen var olmayı başardıysa ve başarılı olmaya devam edecekse bence bunu en çok araba kullanma anlarımıza borçludur.. "bence" radyo sadece ve sadece yalnız başına arabada seyahat ederken zevklidir.. ders çalışırken, yemek yaparken tv seyredebilirsiniz, çünkü iki dakika kafanızı çevirmeniz sizi yaptığınız şeyden mahrum bırakmaz.. fakat hem araba kullanıp hem tv seyredemezsiniz, internette sörf yapamazsınız.. diğer taraftan yolda yürürken ya da koşarken radyo dinlemek de aslında biraz sakıncalıdır, çünkü çevrenizde olabilecek ve sizi yakinen ilgilendiren olayları duymazsınız (freni patlamış ve korna çalarak arkanızdan gelen araba ve ya arkadan size koşarak yaklaşan kuduz köpeği görenlerin size haber verme nidaları.. bunları duyamazsınız..), fakat arabada bir sohbet programını, haberleri, çeşitli konular üzerine yapılan yorumları normal bir ses seviyesinde dinlemek keyfini kolay kolay hiç bir yerde bulamazsınız.. istanbul trafiğini çekilir kılan yegane unsur radyo kanallarındaki doyumsuz muhabbetlerdir..
 • eger yalnizsaniz evde radyo spikerinin sesi doldurur imdadiniza yetisir sanki,ozellikle sabah kalktiginizda kahvalti masasinda yalniz degilsinizdir artik gune evin havasini renklendiren espirilerle baslarsiniz sanki konusan kisi yan odanizdaymis gibi.....
 • (bkz: radyo eksen)
 • gece gündüz bilgisayar başında çalışılıyorsa, delirmemek adına yapılabilecek en doğru hareket..
 • (bkz: sourberry)
 • insanin kendine yapabilecegi yegane surprizdir.

  inspired by: "mp3 çalarınıza özenle tek tek seçerek dizdiğiniz şarkıları ya da listeleri bir süre sonra atlayarak dinlemeye başlarsınız çünkü ne kadar cok sevsenizde zamanla sıkılır insan" (bkz: #11116316)
 • orta şahanelikte bir şarkı yakaladığımda, başka radyo frekansında daha şahane bir şarkı varmıdır diye kendimi yiyip bitiriyorum.
  orta şahanelikteki şarkıyı dinlerken herhangi başka bir frekansta olması muhtemel daha güzel bi şarkıya ihanet ettiğimi ve o daha iyi şarkıyı dinleyemediğim için zararda olduğumu düşünüyorum.

  halim nicedir?
 • en çok araba kullanırken gerçekleştirdiğim eylem. öte yandan evde de eğer playlistin moduna uyacağı kesinse bir insan için sığınılabilecek en güzel liman denilebilir.