şükela:  tümü | bugün
 • o kadar is bilen yoneticileri var ki,

  "yeniden yapilanma" sonucunda radyonun amiral gemisi olan, defalarca en iyi radyo programi odulunu almis, dunyanin her yerinden sadik dinleyicisi olan ve kimse kusura bakmazsa "en unlu" programini kaldirmayi planliyor. ustelik kaldirmayi planladiklari programin sunucularindan biri radyo odtu'nun eski yoneticilerinden biri. ben radyo odtu'nun rakibi olsam sevincten gobek atardim.

  hayir su noktadan sonra yarattiklari tahribati duzeltme sanslari da kalmadi, gecmis olsun.
 • yeniden yapılanarak modern sabahları bitiriyorlarmış ya! kendilerine önerim radyo seymen'den transfer yapmaları olabilir. hatta arada çakma cep telefonu, ereksiyon hapı, 75 kilo bal kiti satma programları da yapabilirler. para orada, koşun. hadin gardaşlarımmmmmm, hüseyin kağtttan geliyorrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!
 • 1999 senesinde, yağmur (sahne) adıyla dj'lik yaptığım radyodur.

  bir seferinde, sekiz saat, anonslu yayın yaptığımı bilirim. saatler geri alınmıştı.

  bir gece,

  yayını, gamze elgin'den devralıp ilk anonsumu yapmıştım ki elektrikler gidip jeneratör devreye girdi. hemen hemen her gece, yayını devraldıktan sonra başıma geldiğinden, önemsemedim. fakat o gece farklıydı.

  elektrik kesintisinin ardından, durumu iplemez görünüp çalacağım şarkıların listesine bakmaya başladığım sırada, stüdyonun kapısı gıcırdamaya başladı. tam karşımda bulunan haber stüdyosundaki mikrofon sağa sola sallanınca anladım ki deprem oluyor.

  işte o gece,

  dinlediyseniz bu radyoyu,

  17 ağustos 1999 depreminde,

  yayındaki kişi bendim.

  gamze'yle sabahlamıştık.

  o yıllardan kalma birkaç anons için bakınız
 • her radyoda olduğu gibi ara sıra gaz verirler hemen arayın istediğiniz şarkıyı çalalalım cinsinden. bir gün arkadaşlarla oturuyoruz (farkındayım ne kadar iğrenç ve sözlük etiğine aykırı bir cümle başlangıcı olduğunun ama sonunu getireyim müsadenizle.) o şarkı güzel şu kötü derken i am mine'nın * bir şaheser olduğuna karar verdik ki dj "arayın çalalım" dedi. aradık elbette çalınmadı. bu bana ukte oldu ne zaman dj "arayın lan" dese aradım "o şarkı bu radyoda çalacak" dedim ama beceremedim. ben becerdim de aramayı onlar çalmadılar. ne zaman malum şarkıyı dinlesem "ah ulan radyo odtü" diyerek hayıflandım. aylar geçti aradan öss sabahı sınava gireceğim okula doğru yol alıyorum, trafik tıkanmış hatta tükenmiş trafik diye bir şey yok ortada. kilometrelik araba kuyruğu.... yetişememe endişesi benle birlikte babamı da sarmış suratlar hayli asık. moraller bozuk, kimse de birbirine bir şeyler çaktırma niyetinde değil. radyo frekansını babam ayarlamış t.s.m dinliyoruz. "oofff pufff" diyerek açtım radyo odtü'yü; garip bir jingle vardı bitti. sonra o intro evet evet çalıyordu i'm mine çalıyordu. mutluluğa gark oldum, gitardan çıkan seslerle birlikte uçup gitti üzerimdeki tüm stres. babam da farkına vardı vaziyetin "güzel şarkıymış." dedi.
  teşekkürler radyo odtü, basit bir şarkıydı ama zamanlama harikaydı cidden teşekkürler.

  (bkz: sözlüğe anı yazmak) (bkz: oldu bir kere) (bkz: ufak hadiselerin verdiği büyük mutluluklar)
 • yeniden yapılanma adına modern sabahlar ve ofis kackini programlarını yayından kaldırma kararı almışlar. bence daha ileri gidip web sitelerini de kaldırabilirler, fm bandindan çıkıp am bandına geçebilirler ve hatta cesur bir adımla artık şarkı calmama kararı da alabilirler.

  keşke yeniden yapılanmasaydınız.

  elciliklerden bu yazıyı okuyanlar için gelsin: what goes around comes around, no re-structuring no cry!
 • modern sabahlara son vererek kendi ipini çeken radyo. akıllı olsun akilli!
 • yapım kalitesinin yanısıra yayın kalitesini de bozmuş olan radyo
 • son 2-3 yılda müthiş bir dönüşüm geçirdiği kesindir. bunun nedeninin radyonun altyapısını oluşturan "radyoyla ilgilenen odtü öğrencisinin bilkentlileşmesi" olduğu tespiti harfi harfine doğrudur zira en nihayetinde bir şirket olan radyo odtü'nün yayın politikasını belirlemek için patronlarına "alttan", "genç radyoculardan" bir baskı gerekir (zira bu "genç radyocular" radyo odtü'de ciddi bir iş yükünün altından kalkmaktadır, belki de olayın "belkemiğidir"). alttan bastıran da kopkopcu olunca, kırdın al kırdın radyoyu işte bitti gitti. yani kısacası geldiği noktada, radyo odtü'de "parıltı" dediğimiz şeyin esamesi okunmamaktadır.

  bugünkü verili durumda radyo hacettepe bunu çok fena döver, ağzını burnunu kırar bak öyle böyle değil. koçum radyo hacettepe.
 • bu radyoda müzikleri derleyen arkadaşları gerçekten merak ediyorum. yabancı müzik yayınlayan kanalların hemen hepsi gibi mtv popüleri olmuş yirmi şarkıyı akşama kadar çalmıyor. özellikle easy listening, az bilinen ama mükemmele yaklaşmış parçaları ard arda çalıyorlar. tribünlere oynamıyor, kendi standardını oluşturmuş. belki de üniversite destekli olduğundandır.

  bu açıdan ankara'yı geçtim, belki de türkiye'nin en iyi radyosu.
 • radyonun sabah programını 15 küsur senedir takip ederim bir gün bile kimseye çok komikler dinleyin diye tavsiye vermedim. vermem. muhabettleri günlük sketç değil devamlılığı var yanlışlıkla açanın ne lan bu diye kapatabileceği şeylerdir. beğenmeyeni sevmeyeni tamemen anlayışla karşılayabilirim. ama
  bu program beğenin veya beğenmeyin pek çok kişinin hayatında önemli bir yeri olan programdır. sen sabah herhangi bir kanalda dinleyebileceğin haber müzik spor ne bileyim trafik programını radyo odtüde de dinleyebilmek için kırma kalbimizi.

  gerçekten diyorum bizim aileden birisini kaybetmiş, uzun yıllar dost olduğumuz inanlardan koparılmış gibi hissediyorum. sabah işe giderken kendimle aynı anda yüzünde salak gülümsemeler olan insanlardan biliyorum, biz çok fazlayız. az olsak bile bizim için gerçekten çok önemli bir program yapmayın etmeyin. size istediğiniz türden alternatif radyolar bulalım, spotify premium üyeliği verelim, 32 gb usbye istediğin tür müzik dolduralım ama radyo odtünün bu kararına lütfen destek olmayın.

  radyo odtü bu saatten sonra ne yaparsa yapsın değişmez. sahipleri çok zengin olmaz. siz de diğerlerinden çok farklı bir radyo bulamazsınız. yapmayın etmeyin. dinozorlar da yaşıyor bu ülkede, sadece sizin gbi genç acar, ufku açık, zeki dahi insanlar değil. saçma şeylere gülen ve mutlu olan insanlar da olabilir. tekrar ediyorum bu program bizim için çok önemli. hayatımızın bir parçası.