şükela:  tümü | bugün
  • 100.7 frekansından yayın yapan, en işlek saatlerde bazen gerçekten yardımı dokunan bir radyo. isteyen kişiler radyoyu arayıp, trafik hakkında bilgiler veriyorlar. güzel bir hizmet
  • fırsat buldukça arabada dinlemeye başladığım radyodur, ancak bayan spiker varsa güzel dinliyorum, erkek varsa çabuk geçiyorum. trafikte güzel kadın sesi varken elin adamını neden dinleyeyim?
  • yandex harita uygulaması çıkana kadar sürekli dinlediğim radyoydu fakat artık neredeyse metre metre trafik raporu veren yandex kullanıyorum.

yine de iyi niyetli ve başarılı bir radyo. bir de gökçek'e sallamaya çalışanları susturmasalar daha sempatik olacaklar!
  • gerçekten, gittiğiniz hatla alakası olmasa da sürekli dinleme isteği uyandıran, bağımlılık yapan radyo.
  • evet yandex de trafik tıkalı açık falan diyo ama hayvanın biri rögar kapağını çalmış dikkatli olun demiyor. o yüzden güzel hizmet.
  • özellikle elvan hanım'ın sunduğu saatlerde kendimi felaket filmlerindeki new york'tan kaçmaya çalışan bilim adamı gibi hissettiren radyo. "hepimiz ölecez!" tonunda kimsenin santim ilerleyemediği söylenen yollardan her zamanki hızımla gidiyorum genelde. bu ses tonuna ve paniğe alışmış olsam da yanıma oturan ve ilk kez bu radyoyla tanışan kişinin intihara sürüklendiğini gözlemleyebiliyorum.
  • ne zaman iş çıkış saatinde yol durumunu öğrenmek için açsam reklam yayını ya da saçma sapan bilgilendirme mesajlarına denk geliyorum. bitmiyor bir de reklamları.

ayrıca telefonla bilgi verenlerin yarısı troll galiba. şöyle ki bilkent köprüsü kaza var 3 araç birbirine girdi dedikten 10 saniye sonra köprüden geçtim, ortam güllük gülistanlıktı. artık ne zaman burada tıkalı denilen yol varsa direkt oraya gidiyorum ve daha hızlı varıyorum. unutmayın ankaralı bir şoför trafik çok sıkışık diyorsa ortalama hızı 80 değil de 50'dir. tıkalı gelmiştir yol o an gözüne .
  • sabah saatlerinde nevşin mengü çağrışımlı bir sunucunun program yaptığı ankara radyosu. "reklama girmem gerekiyor" sözünün de ayrıca hastasıyım.

web siteleri* estetik olarak uçup kaçmasa da bilgi yönünden oldukça tatminkar.

trivia: saran holding iştiraki imiş.

edit: ankara'ya kar yağmasıyla x belediye çalışıyor, y** belediye çalışmıyor muhabbetine bağlayan radyo. y belediyenin hastası değilim ama sıktı. artık dinlemiyorum.
  • dinlemesi en keyifli radyo..

ben ki müziksiz araç kullanmayı tahayyül dahi edemem. konuşmalı spikerlii radyo programlarına denk gelince ise milisaniye bile şans vermem. fakat bu radyonun hipnotik bir etkisi var gerçekten. açınca kalıyor.

genel olarak duyacağınız şeyler,
    konya yolu kepekli rampası dur kalka geçti,
    ümitköy köprüsü altında 3 aracın karıştığı zincirleme kaza, trafik armada'ya kadar yaslandı,
    kazımkarabekir'de halk otobüsü arıza yaptı sol şeritte,
    kennedy yoğun, rixos'da toplantı var,
    mercedes vito bir otomobilden de ötesidir
    simon bolivar'da araç arızası,
    turan güneş panora trt kavşağından bilgi bekliyoruz
    1011de kamyon devrildi yaralanmalı kaza var
    anadolu bulvarında yol çalışması dikkatli olun
    1071 malazgirt bulvarı'nda yola kum çuvalı düşmüş
    bilkent köprüsündeki kazadan haber bekliyoruz.
    eskişehir yolu inönü bulvarı merkez istikamet sağ şeritten kaptırdım geldim sayenizde
    samsun yolu gayet akıcıydı sitelerden gölbaşına 13 dakikada geldim
    arkadaşlar rica ediyorum kaza izlemeyin, tutanak tutup dağılacaklar.
    yetkililerden rica ediyorum şu sulama arabasının mantığını biri bana açıklasın lütfen
    elvan hanım sincan'a gidecek arkadaşlara sakıp sabancı bulvarından gitmelerini tavsiye ediyorum ayrıca öpüyorum çok tatlısınız
    kaza-araç arızası-yol durumu- hava durumu için lütfen 09001007 arayınız.
    sadece yoğun yolları değil açık yolları da bildirmenizde fayda var...

gibi günlük replikleri vardır. bunları duymayınca kendinizi boşlukta hissedersiniz. bağımlısı yapar.

tek sıkıntısı hükümet kaynaklı trafik veya belediye kaynaklı aksaklıkları dile getirdiğiniz anda yayından azar yiyip kovulmaktan beter ediliyorsunuz.. bu da olmasa iyidi..
  • melih gökçek'in arka bahçesi.