şükela:  tümü | bugün
 • turkiye'de ozel radyo kanallarinin cok populer oldugu 90'li yillarin basinda ilk ve son kez icinde bulundugum gereksiz eylem. yerel bir radyodan grup merdiven'den akdeniz aksamlarini istemistim ama elemanlarda grup merdiven'in kaseti/cd'si yoktu. ya dedim bu sarkiyi haluk levent'te soyluyor ondan olsun bari diyerek elemanla pazarlik etmis ve haluk levent'ten akdeniz aksamlarini dinletmistim tum dinleyenlere. ey gidi gunler ey...
 • hala bunu yapan insanlarimiz ne yazik ki var. sene 2017!
 • hayatım boyunca bir kez -henüz ak parti kurulmamışken- çok aşık olduğum ama bir takım nedenlerle bir başkası ile olan bir kadın için istemiştim radyodan şarkı. levent yüksel'den kadınım.

  zaten bir daha da pek aşık olmadım.
 • televizyonda dizi izlerken altta beliren "bu melodi cebinde çalsın" minvalindeki virallere de kısa mesaj attığını düşündüğüm güruhun yaptığı eylem.
 • yayın esnasında istek geldiğinde hep sevinmişimdir. birilerine ulaşıyorsunuz, ve anlık dönüş alıyorsunuz. ve tanımadığınız bir kişiyi istediği şarkıyı çalarak mutlu ediyorsunuz.

  yayıncı için de keyifli, güzel bir durumdur.
 • (bkz: polis radyosu)
 • direksiyonun başında patika olan yolda ilerliyorsundur son sürat bir şekilde.toza bulanıktır her yer, önünü görebilmek ne kelime.hızlı geçiş yapmanın zaruriyeti hasıldır esasında yaptığında zaruriyeti yerine getirmekten başka bir şey değildir.sonunu düşünmeden.teybi yoktur arabanın yolculuğunda sana eşlik edenler dahil sessizlik hakimdir arabada.ölüm sessizliği.arkadaşlarından bir tanesinin ileride en yakın arkadaşınız olacak cep radyosunu çıkartıp frekans aramaya başladığını sessizliği bozan frekans arası cızırtısından anlamışsındır.aniden yakalanan frekansta radyoya katılan kişinin dj ile konuşmasına ortak olursun peşi sıra istek parçasına..radyo frekansını tutturan arkadaş arabayı durdur diye bağırır ani bir fren yaparsın araba tozun içinde kaybolmuştur yolu aydınlatan farları söndürmüşsündür arkadaşın hadi bir cigara yakıp şarkıyı dinleyelim teklifi bilmediğin bir diyarda tanımadığın bir kişinin istek parçasına ortak edivermiştir seni.sessizliği bozan bir radyodan istek yapan kişinin o şarkıya yüklediği hikayedir.kendi hikayenin içerisine hiç tanımadığın bir kişinin hikayesini sığdırmaya başlamış ve yaşama pratiğini edinmeye başlamışsındır düşsel olarak.ölüm sessizliği yerini içli çekilen cigara nefeslerine bırakmıştır ve dillerden ulan çok sevmiş be kız adamı söyleminin dökülmesine sebebiyet vermiştir kararlı kararsız bir şekilde.insanın hiç bitmesini istemediği bir şarkı olmuşmudur bilinmez ama radyodan istek yapılan şarkının hiç bitmemesi istemcine sıkıca sarılmış bir vaziyette bulursun kendini.düzenek yine değişmemiştir sıkıca sarıldığın her bir olgu tükenmiş ve bitmiştir.arabayı çalıştırıp yine tozu dumana katıp ilerlemeye devam etmişsindir...

  insanın hikayesine bir şarkı ile hiç tanımadığı insanları ortak etmesidir radyodan istek yapmak.

  güzel kalpli,güzel ruhlu olduğuna inandığım o kadın umarım salt sevgi yüklü olduğun ve radyodan istek şarkı yaptığın o adama kavuşmuş mutlu olmuşsunuzdur..