şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski ismi radiosport şeklinde olan, daha sonra ismen türkçeleştirilerek şimdiki ismini alan radyo istasyonu.
 • 24 saat maraton tadında geyik futbol muhabbeti bulunabilen, özellikle taraftarlara söz hakkı vermesiyle ilginç sataşmaların yaşandığı, her arayanın bir öncekine giydirdiği, olayların bininin bir para olduğu, isminde bulunan spor ibaresinin içini doldurmak, sadece futbol konuşmamak adına ilginç saatlerde golf *, sutopu*, kürek*, gibi konularda da aynı tarzda hararetli muhabbetler yapabilen dünyadaki tek radyo.
 • kiss group'a bağlı olarak zamanında cüneyt ortan yönetiminde kurulan bu radyo, -ki türkiye'deki ilk ihtisas radyosudur-, ismi radiosport olduktan sonra arada yayınına son verip tekrar kendi ilk ismine dönerek radyospor olarak karşımıza çıkmıştır...
 • spikerleri maç anlatırken yalan yanlış bilgileri, hem de tekrar tekrar veren radyo.
 • saran group bünyesinde yayın yapmaktadır. lig radyo ile büyük rekabet içindedir. ancak turkcell super lig yayın ihalesini alan lig radyo bir adım öndedir.
 • maçları yayınlayamamasına rağmen programcılar bakımından lig radyoya fark atacak seviyededir.
  bu programcılardan aklıma gelenler şöyledir...
  (bkz: ahmet çakar)
  (bkz: gürcan bilgiç)
  (bkz: halil özer)
  (bkz: bilgin gökberk)
  (bkz: genco boran)
  (bkz: murat murathanoğlu)
  (bkz: ilker ateş)
  (bkz: osman tamburacı)
  (bkz: emre tilev)
 • ülkedeki medya kalitesinin üzerinde olmayan radyodur. mesela, şimdi üşenmeyin açın radyoyu, büyük ihtimalle geyik muhabbeti dönüyor olacaktır. bilgin gökberk beyaz peynir sever mi sevmez mi... bakın bu kadar adam var aralarında avrupa futbolu bilen bir isim var mı? eğer futbol yorumculuğu yapıyorsan ve arsenal'in, real madrid'in oyun dizilişi ve 11'ini kafadan sayamıyorsan beş para etmez bir yorumcusun hiç darılmaca gücenmece yok. gürcan bilgiç'e sorsan alex dünya yıldızı, appiah'ı istemeyen takım yok. ilker ateş desen, yönetime ciddi bir eleştiri yaptığını hayatımda görmedim. bilgin gökberk'in o radyoda ne işi var anlamadım. insanlar onda ne buluyor anlamakta güçlük çekiyorum. şimdi okuyorsa, "dinleme kardeşim" diyecektir, sorun benim dinleyip dinlememem değil. senin ülkedeki 1-2 spor radyosunu işgal ediyor oluşun...

  kimseye uğur meleke'yi dinlemek enteresan gelmiyor mesela. zira meleke'yi dinlemek ve anlamak için sanırım futbolu bilmek gerekiyor. oysa beyaz peynirden, lucescu'nun gömleğinden, demirören'in fedakarlıklarından bahsetmek için futbol bilmek gerekli değil.

  ülkede futbol programlarında bu kadar futbol dışı şey konuşulmasının tek bir nedeni olabilir; futboldan anlamıyorlar o yüzden.

  24 saat radyo yayını yapıyorsan, beyaz peynirden de bahsedersin tamam. ama 24 saatin 1 saatinde de gerçek futboldan bahsedersin. avrupa'daki önemli takımların bütçelerinin nasıl planlandığından, transfer stratejilerinden bahsedersin. livorno'dan, roma'dan, inter'den, st pauli'den, liverpool'dan, sparta/slavia prag'dan, cska moskva'dan, dinamo kiev'den bahsedersin... öyle allah ne verdiyse mikrofon başına geçmek te değil, üzerinde çalışarak, mesai harcayarak yaparsın bu işi.
 • radyoda, bilgin gökberk'in radyoda kahve muhabbeti yapmak isteyen dinleyicilerle uğraştığını, ilker ateş yerine yönetime her türlü eleştiriyi yapan kazım kanat ve sanlı sarıalioğlu'nun olduğunu ayrıca barış ertül ve ömer üründül gibi dünya futbolu hakkında derin bilgisi olan insanların olduğundan haberi olmayan dinleyicilere sahiptir.
 • bahiscilerin radyosu olma yolunda hizla ilerleyen radyo.
 • bilgin gökberkin bağlanan dinleyicilere futbol konuşma iznini dahi vermediği ve onları düpedüz aşağıladığı bir ortamda yine de program süresince telefonları hiç susmayan ilginç bir radyo istasyonu