şükela:  tümü | bugün
  • tam adı rafael alexandre fernandes ferreira silva olan fakat ortamlarda rafa silva olarak geçen 22 yaşındaki portekizli kanat oyuncusu.

sc braga'da forma giyen bu arkadaş bu sezon takımıyla çıktığı 35 resmi karşılaşmada 7 gol atıp 8 de asist yapmış bulunmakta. 5 defa da portekiz a milli futbol takımı formasını giymiş.
  • sporting braga'nın an itibarıyla en iyi oyuncusu.

eleman henüz 22 yaşında. kendisini parlak bir kariyer bekliyor.
  • ilk defa fenerbahçe'ye karşı izlediğim ve hayran kaldığım futbolcu. adından çok sözettirecektir kesin olarak. henüz 22 yaşındaymış ve eminim sene sonunda 20-30 milyon euro bonservislerle bir ingiliz ya da ispanyol takımına gider.
  • portekiz basınında beşiktaşın ilgilendiği söylentileri olan benfica topçusu.
  • (bkz: çöp)
  • beşiktaş'a gelirse çok büyük sürpriz olur ve mükemmel olur.
    kendisi şöyle bir futbolcudur: https://i.hizliresim.com/ayb7lb.png
  • (bkz: #73257603)
  • şampiyonluğu garantileyecek oyuncudur. beşiktaş'a hayırlı olsun
  • şu an tek ihtiyacımız olan adam rafa silva... bilmiyorum ne kadar izlediniz ama ben çok kez izlediğim için bu çocuğun tam bize göre olduğunu düşünüyorum.

ayağı inanılmaz hızlı, çok süratli ve tek pas oyunu için yaratılmış tek kelimeyle... özlediğimiz çabuk ve kısa pas oyununa direkt olarak döndürür bu çocuk bizi. kanada koy oynar, negredo'nun arkasına koy oynar ve hatta merkez forvet oyna de mertens performansı almaman içten bile değil... çok istiyorum transfer edilmesini. ayrıca dün oyuna sonradan girdiği lizbon maçında ne kadar klas bir oyuncu olduğunu tekrar hatırlattığı için de endişe etmedim değil... gözden çıkardıkları adama tekrar sarılabilirler bu vesileyle maalesef.

umarım bu adamı göz ardı etmez fikret başkan ve şenol hoca.