şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi kategorisindeki izleyici rekorunu kırmasına kesin gözüyle bakılan, tamamı yerli bir animasyon filmi.

  edit: 26 ekim'de gösterime girecekmiş.
 • trt yazılıp tırt okunan kanalın, sözlükteki gizli ajanı olan yazarın, son reklam çabasıdır. diğer entry'lerine bakınca gizliliğini kaybediyor bu ajan.
 • benim bile izleyesim geliyor.
 • bugün çocuğumla alışveriş merkezinde görünce girip izlediğimiz film. çocuğunuz olunca böyle aktivitelere gitmek mecburi oluyor. daha önce de müzikaline gitmiştik. müzikaldeki en eğlenceli kısım salondaki çocukların torneti kontrol ettiğini düşünüp tornet yarışı yaptığı 5 dakikalık kısımdı.

  peki bu film?

  ilk devresi gayet sıkıcı idi. bir ara oğlum bile uyuyacaktı. ikinci devrenin sonunda macera temposu biraz artınca salondaki çocuklardan da dönüt alındı. eğer 10 üzerinden puan vermek gerekirse; 5 ancak alır. televizyonda oynuyorsun ve televizyon ayarına bile çıkamayan bir macera sunuyorsunuz anlamak güç.

  diyaloglar mesela. ne gerek var öyle diyaloglara.

  elinde animasyon gibi uçsuz bucaksız bir alan var. set, dekor, oyuncu hiç bir şey yok. neden daha eğlenceli daha ritmik, daha gizemli bir macera sunmuyorsunuz? tamam müzikalleri anladık daha zor daha zorlu da film ya hu bu. çocuklar nasıl olsa izliyor diye böyle sallama işler ile niye çıkıyorsunuz kardeşim? müzikal de kötüydü ayrıca.
 • bugün 5 yaşındaki oğlumla izlediğimiz film.. çizgi filmini pek sever ve oğlumla oturur izlerim..filmine de merak ve heyecanla gittim.

  beklentimin altındaydı. çizgi filminden aldığım keyfi alamadım. eğlenceli kısımları yok muydu? evet vardı. oğlumun kıkır kıkır güldüğü sahneler oldu. üstteki yazar arkadaşın da belirttiği gibi ilk yarı çok sıkıcıydı. filmi bırakıp oğlumun tepkilerini izledim. gerildigi sahneler vardı.

  -spoiler!-
  filmin çoğunun dehliz içinde, karanlık ortamda geçmesi beni rahatsız etti. çok sıkıcıydı bana göre.

  en son dehlizde, tornet üzerinde kaçış sahnesi oldukça uzundu, git git bitmedi. bırakın 5 yaşındaki çocuğumu, ben bile gerildim.

  -spoiler!-

  istanbul muhafızları'nin filmi daha başarılıydı kıyas yapmak gerekirse. ben rafadan tayfa'dan almak istediğimi alamadım maalesef..

  oğlum ise, bazı yerlerde rafadan tayfa'nın başına bi'sey gelecek diye korktuğunu söylüyor ama genel olarak yorumu eğlendiği yönünde.

  sözün özü; hayri, kamil, akın ve mert candır. severim kerataları fakat filmlerini (anne gözüyle) maalesef beğenemedim.
 • filmin büyük kısmı dehlizlerde geçtiği için karanlık, kasvetli ve sıkıcıydı. sanki tv’deki yaş grubunun 1-2 yaş üstüne hitap ediyordu.

  yani insan anlamakta zorlanıyor böyle imkanların var seyirci kitlen de epey küçük ( 3-5 yaşında çocuklar ağırlıktaydı bizim izlediğimiz salonda) sen neredeyse polisiye macera filmi çekmişsin, garip çok garip.

  yine de ara ara gülündü ara ara heyecan oldu. 10 üzerinden 4 o da hayri’nin güzel hatrına.
 • 243 bin 696 kişi tarafından izlenerek türkiye’de tüm zamanların açılışını en iyi yapan yerli animasyon filmi olmuş.

  benim de yeğenim izlemiş, sordum nasıldı diye çok beğendiğini söyledi.
 • dün oğlumu götüreyim dedim yer bulamadım.
 • çocuklar çok seviyor gibi... bana hitap eden ise resmettiği istanbul manzaraları... çocukluğumun boş arsaları, sokakları, dükkanları, ev detayları... tasarlayanlar muhtemelen akranlarım... zira 30'un altındakilerin görmediği bir istanbul var fonda...
 • şu anda çocuklarımla izlediğim güzel animasyon filmi. sinema tıklım tıklım çocuklu aileyle dolu ve çocukların neşesine diyecek yok.
  sanırım animasyon film yapımında yavaş yavaş birşeleri öğreniyoruz.
  efendim başarılı bulduk devamını ve daha iyilerini yapacağımıza olan inancımızı yeşerttik.